Dva góly v rodných Pardubicích? Velká paráda, těšilo Davida Čadu

 
Dva góly v rodných Pardubicích? Velká paráda, těšilo Davida Čadu
 
pá 2.5., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Služebně nejstarší hráč s nejvíce starty za Baník Sokolov, 27letý záložník David Čada, rozhodl poslední ligové utkání v Pardubicích. Ve svém rodném městě se blýskl dvěma góly a trefou z 88. minutě vystřelil Baníku vytoužené tři body. O speciálním utkání na východě Čech i nadcházejícím derby s Mostem jsme s baníkovskou stálicí krátce pohovořili.

Davide, zápasy proti Pardubicím pro Vás jistě mají speciální kouzlo. Naposledy jste jim vstřelil dva góly a rozhodl o našem vítězství. Jak jste utkání prožíval?

Pro mě je to vždycky srdeční záležitost, i když to není přímo klub, ze kterého jsem odešel. V Pardubicích jsem se narodil, mám to tam rád a vždycky, když tam hrajeme, přijde se na mě dvacet třicet lidí podívat, trenéři z dorostu, rodiče a příbuzní. Snažím se hrát dobře, aby si to všichni užili.

A jak si užili Vaše dva góly, díky kterým Baník na východě Čech vyhrál?

Rodina a další, kteří se utkání viděli, byli nadšení. Dostal jsem pusu od mamky a manželky. Samozřejmě bylo výborné, že góly přinesly vítězství. A to, že padly v Pardubicích, o to větší paráda.

Baník jel do Pardubic s nelichotivou sérií pěti utkání bez výhry. Říkali jste si se spoluhráči, že tam už byste to mohli zlomit?

Jo, jeli jsme tam s cílem, že tu sérii už musíme prostě zlomit. Věděli jsme, že půjde o těžký zápas, s Pardubicemi to nikdy není lehké. Hrají na brejky a my jsme se snažili naši taktiku tomu přizpůsobit, hráli jsme více zezadu. To se nám dařilo a byl to základ našeho úspěchu.

V sobotu nastoupíme v tradičním derby proti Mostu, který je v podobné situace jako Frýdek-Místek, s nímž jste hráli doma naposledy. Co udělat jinak, abyste i doma zvítězili?

Správně jste poznamenal, že jsou na tom podobně jako Frýdek, taky za sebou mají špatnou sérii. Sice budou trochu oslabení, ale na to bych moc nehleděl. Paradoxně ti hráči, kteří běžně nehrají a dostanou šanci, tak se chtějí ukázat. O to si myslím, že budou poctivější a bojovnější. Co změnit? Hrát poctivě dozadu, nepouštět je do brejků a dávat góly. To platí na každého soupeře.

Utkání 25. kola Fotbalové národní ligy mezi Baníkem a Mostem bude na sokolovském stadionu zahájeno v sobotu 3.5.2014 v 10:15 a VSTUP je ZDARMA, platí jej hráči A mužstva!


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner