Dřížďal: I za stavu 5:0 chceme vyhrát každý balón

 
Dřížďal: I za stavu 5:0 chceme vyhrát každý balón
 
ne 27.7., Jan Kašpar

K a r l o v y V a r y – Patří mezi nejzkušenější hráče v dresu Baníku. Ve včerejším pohárovém utkání mezi Sokolovem a Karlovými Vary táhl František Dřížďal svůj tým k postupu do druhého kola. Na hřišti byl vidět, přikovaný u levé lajny jezdil tam a zpátky. Často proháněl obranu domácích Buldoků. Baník nakonec zvítězil jednoznačně 7:0 a kapitán baníkovců mohl být spokojený.

Loni Baník zavítal k poháru rovněž do Karlových Varů, v rámci druhého kola. Tehdy se v lázeňském městě zrodilo překvapení, když po penaltách postoupili domácí.

„Letos jsme to pojali úplně jinak. Ponaučili jsme se, když jsme tady vypadli na penalty po nevýrazném výkonu. Včera šlo vidět, že od první minuty jsme věděli, že se to nemůže opakovat,“ říká jednoznačně František Dřížďal. A splnit cíl se baníkovcům povedlo dokonale. Vítězství si zajistili už v prvním poločase, který vyhráli 3:0.

“Průběh utkání korespondoval s naším přístupem. Je dobře, že i třeba za stavu 4:0 jsme pořád chtěli hrát a přidávat góly. Někteří hráči soupeře za stavu 5:0 už rezignovali, ale naše ofenziva pořád napadala a neustále jsme chtěli vyhrát každý balon,“ je spokojený baníkovský vůdce.

Pro Baník byl včerejší pohárový zápas první ostrou zkouškou po krátké letní přípravě. Sokolov nakonec Varům uštědřil debakl 7:0 a postup do druhého kola poháru, kde se potká s Admirou Praha, má v kapse. „Nechci říkat, že to byla generálka. Byl to už ostrý zápas. Když příští týden s Táborskem navážeme na tento výkon, myslím, že bychom mohli uspět i v domácím utkání,“ vyhlíží Dřížďal start nového ročníku Fotbalové národní ligy.

Do začínající sezony se Baník posilnil o zajímavá jména, která přibyla v kabině kouče Daniela Šmejkala. Někteří z noviců nastoupili už v Karlových Varech. V základní jedenáctce dostali šanci brankář Jaroslav Belaň, záložník Lukáš Pouček a útočník Marek Červenka. V průběhu utkání navíc do hry naskočil další středopolař Ismael Ouedraogo.

„Ismael přišel teprve před pár dny, takže je ještě brzy jej hodnotit. Je to ale hráč, který má svojí kvalitu. Byl v pražské Dukle a něco odehrál v lize. Chce to ale pro něj čas. I když už na české prostředí asi zvyklý je, ale začíná v novém týmu. Co se týče Poučka, jedná se o dynamického a technického hráče. To je pro nás dobře. Myslím, že by v průběhu sezony mohl být přínosem,“ odpovídá pětatřicetiletý vůdce Baníku na otázku ohledně nových parťáků v kabině.

František Dřížďal je sice v kádru Baníku nejstarším hráčem, v pohárovém utkání ve Varech to ale nebylo znát. Často vyrážel po straně hřiště na útočné steče. „No, ofenzivní choutky…Trošku jsme si zaběhali, něco jsme tam s Kubou Blažkem na stranách obrany vymysleli. Trenér chce, abychom hodně podporovali útok. Myslím, že na jeden gól jsem i nahrál,“ brání se poznámce, že vstřelit gól je mu nejspíše zakleté.

„Já jsem totiž ‚klasický‘ střelec. Jednou jsem řekl, že až dám gól, skončím s fotbalem. Raději tedy přihrávám,“ dodává s úsměvem.

Baník předvedl ve Varech atraktivní a výrazně ofenzivně laděný výkon. V nadcházející sezoně se tedy je na co těšit. „Co se hry dopředu týče, vždycky je co zlepšovat. Ale některé věci, které jsme nyní měsíc trénovali v přípravě, jsme si už tady vyzkoušeli. Možná toho mohlo být i více. Některé herní varianty, které jsme nacvičovali, jsme proti Varům snad ani nepoužili. Situace především v křídelních prostorech se nám ale dařilo řešit,“ hodnotí Dřížďal výkon svého týmu.

Nyní už se spoluhráči čeká na start nové druholigové sezony, který je na spadnutí. „Je dobře, že první zápas hrajeme doma. Táborsko je silný soupeř, který loni bojoval na vrcholku tabulky. Je třeba předvést soustředěný výkon a vyvarovat se individuálních chyb. Když to pojmeme týmově jako proti Varům po celých devadesát minut, myslím, že se máme od čeho odrazit a můžeme dobře odstartovat do soutěže,“ uzavírá František Dřížďal před prvním domácím zápasem v nové sezoně FNL, který je na programu 2. srpna do 10:15. Soupeřem bude Baníku tým Táborska.


 
 
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner