Do Sokolova přijede Táborsko, lídr FNL

 
Do Sokolova přijede Táborsko, lídr FNL
 
čt 27.3., Jan Kašpar

S o k o l o v - Po dvou týdnech se sokolovský Baník opět představí na domácí půdě. A že v rámci 20. kola Fotbalové národní ligy půjde o zápas z kategorie těch nejtěžích. Na západ Čech totiž dorazí lídr celé soutěže FC MAS Táborsko. Baník se potřebuje oklepat z pětibrankového přídělu z Varnsdorfu o minulém víkendu, zatímco Jihočeši jedou do Sokolova s cílem udržet si svůj odstup před dalšími dotírajícími konkurenty.

Varnsdorf hodit za hlavu, mířit kupředu!

Zápas hrůzy. To bylo představení Baníku ve Varnsdorfu. Svěřenci trenéra Aleše Jindry si na severu Čech prožili vskutku krušné odpoledne, když Lukáš Krbeček inkasoval hned pět branek a Baník navíc utkání odehrával bez vyloučeného Glasera o deseti.

To je však pryč a před baníkovci stojí další zapeklitý úkol. V sobotu se totiž před domácím publikem, na jehož podporu tým spoléhá, představí proti Táborsku. Tým kouče Frňky totiž zatím vévodí tabulce FNL.

Baník se v tomto utkání bude muset obejít bez zmíněného Glasera, čtyři žluté karty nasbíral Čada a v trestu na jeden zápas je ještě navíc Vojta Machek.

Náš tým si po porážce ve Varnsdorfu pohoršil ve svém postavení v tabulce. Baník je nyní na šestém místě s 31 body. Co je však alarmující, je počet gólů, které Sokolov zatím v letošním ročníku FNL vstřelil. Baník má na svém kontě 19 branek, což je čtvrtá nejhorší bilance z celé soutěže.

Táborsko: senzace z jižních Čech

Ze samého spodku tabulky na její nejvyšší vrchol. Tak vypadal poslední kalendářní rok v podání týmu Táborska. Jihočeši totiž v loňské sezoně měli co dělat se záchranou, když na konci ročníku skončili až na 12. místě. To letos je to jiná káva.

Frňkovo mančaft si po necelých dvou třeninách soutěže, které se uzavřou právě sobotním zápasem, drží prvenství v pořadí šestnácti týmů. Hned na úvod jara Táborsko doma porazilo přímého konkurenta v boji o postup, Hradec Králové. O utkání Jihočechů v tomto utkání rozhodl dvěma brankami Miloslav Strnad, který svého času působil i v našem Baníku.

V dalším zápase sice Táborsko padlo o jeden gól v Mostě, minulý týden ale na svém hřišti hostilo Frýdek-Místek, se kterým si poradilo 2:0. Táborsko je tak po devatenácti zápasech na prvním místě tabulky, které si drží se ziskem 38 bodů a skóre 27:14. Tento tým tak má nejlepší obranu v lize a nasbíralo nejméně porážek - tři.

Mezi opory týmu patří již zmíněný útočník Strnad, vedle kterého můžeme jmenovat například zkušeného Jana Šimáka, Miljana Vukadinoviće nebo Adnana Džafiče. Nejlepším střelcem mužstva je právě Miloslav Strand, který se zatím trefil osmkrát.

Předzápasové statistiky

Na podzimní zápas v Táborsku baníkovci nevzpomínají v dobrém. Utkání totiž ovládli domácí, kteří zvítězili 2:0. O branky se postaral Strnad spolu s Javorkem. Tato ztráta bodů navíc pro Baník odstartovala sérii tří pořážek v řadě. Náš tým má tak svému sobotnímu soupeři co vracet.

Poslední vzájemný zápas:

Táborsko - Baník 2:0 (6. kolo FNL 2013/2014)
Branky: 40. Strnad, 90. Javorek
Táborsko: Toma – Kotrba, Šiml, Strnad (85. Musiol), Ciferský, Presl, Mráz, Potočný (54. Tusjak), Šimák (69. Kočí), Javorek, Sladký
Baník: Dvořák – Vondráček, Hofmann, Vrtělka, Vaněček (61. Dvořák), Kobylík, Blažek, Hrubý, Čada, Šamánek (69. Jurdík), Dřížďal

Poslední utkání obou soupeřů:
Varnsdorf - Baník 5:0 (18. kolo FNL 2013/2014)
Branky: 39. Hruška (vl.), 54. Kouřil, 61. Kouřil, 57. Kotiš, 82. Volf
Baník: Krbeček - Blažek, Hruška, Vondráček, Hrubý - Čada, Hofmann - Dřížďal (55. Kobylík), Glaser, Vaněček (84. Dvořák) - Šamánek (75. Kuzmanović)

Táborsko - Frýdek-Místek 2:0 (18. kolo FNL 2013/2014)
Branky: 3. Musiol, 55. Literák (vl.)
Táborsko: Toma – Kotrba, Mráz, Ciferský, Štrbák - Šiml - Džafič (90+1. Hric), Javorek, Šimák (76. J. Rabiňák), M. Vukadinovič - Musiol (88. Traoré)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

FNL 2010/2011: SOK - TÁB 5:1; TÁB - SOK 4:1

FNL 2011/2012: SOK - TÁB 0:2; TÁB - SOK 1:2

FNL 2012/2013: SOK - TÁB 1:1; TÁB - SOK 0:1

FNL 2013/2014 TÁB - SOK 2:0

V sezoně 10/11, kdy se Baník s Táborskem utkal poprvé, skončily oba zápasy divokými výsledky. Baníku se poté rok a půl podařilo s Táborskem neprohrát, ovšem podzimní zápas ovládl právě náš sobotní soupeř.

Naše fotbalisty přijdou na utkání, které má výkop v sobotu 29.3. od 10:15, podpořit i sokolovští hokejisté, kteří před několika málo dny ovládli druhou hokejovou ligu. Buďte u atraktivního souboje s lídrem tabulky FNL i vy a fanděte Baníku přímo na stadionu!


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner