David Vaněček II.: Ve druhém poločase jsme nesmyslně vypnuli

ne 26.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - Podruhé za sebou nastoupil v základní jedenáctce Baníku a celých devadesát minut se statečně rval s obránci Táborska. Několikrát se blýskl dobrou akcí, brankou však svůj aktivní výkon nekorunoval. S Davidem Vaněčkem II. jsme po závěrečném hvizdu zápasu Baník - Táborsko hodnotili sobotní duel, který na sokolovském stadionu skončil remízou 1:1. A právě David byl jedním ze strůjců gólu Baníku. Jak on viděl zápas, jak se mu na Baníku líbí - o tom i mnohem více jsme si s Davidem povídali.

Davide, po prohře na Bohemce remíza s Táborskem 1:1. Asi to chtělo doma více…

Určitě jsme chtěli získat tři body, které jsme ztratili na Bohemce. Všechno k tomu, myslím, i směřovalo, když jsme v první půli odevzdali dobrý výkon a bojovali jsme. Byli jsme lepší na míči a měli i šance. V druhém poločase jsme nesmyslně vypnuli a zalezli jsme. Nedokážu si to vysvětlit.

Branka Baníku padla po Vaší kombinaci s bratrancem Davidem Vaněčkem II. a následně skóroval Vojta Machek. Jak byste tuto akci popsal?

Od trenéra máme nakázáno, že když Sago (David Vaněček I. – pozn. red.) otevře prostor v lajně a stoper vyváží, já si tam mám naběhnout. To se vlastně stalo, když Vondry (Zbyněk Vondráček – pozn. red.) vyvážel balon, byl už za půlkou, Sago dobře otevřel prostor, já jsem si tam naběhl a Vondry mě hezky našel. Já potom upravil Davidovi do vápna, který našel Vojtu Machka a ten to trefil.

Táborsko do druhého poločasu „vlétlo“. To vás asi překvapilo, nebo, jak jste říkal, asi jste prostě vypnuli.

Nepřekvapilo, my jsme chtěli hrát stejně jako v prvním poločase. Bohužel nám to ale nevyšlo.

Vy jste v 66. minutě měl velkou příležitost, kdy jste zakončoval sám proti brankářovi. Střela pod ním prošla, on ji ale nakonec dokázal zachytit. To byla nešťastná situace…

Tam mě dobře našel Tonda Holub, který centroval přes stopery. Já si balon zpracoval stehnem a už jsem chtěl přehazovat brankáře. V poslední chvíli jsem si ale všiml, že je docela vzadu, takže by to byl poměrně risk. Snažil jsem se ho tak prostřelit po zemi a bohužel balon ztečoval tak, že to do brány nedošlo.

V Baníku nyní hrajete se svým bratrancem Davidem Vaněčkem. Pomáhal Vám nějakým způsobem, když jste sem přišel?

Určitě. Ze začátku jsem byl vlastně pořád s ním, i když na druhou stranou jsem tady znal spoustu kluků, se kterými jsem prošel i Viktorkou Plzeň.

V zápase, především v prvním poločase, jste s Davidem často spolupracovali. Jak se Vám s ním v jednom týmu hraje?

My spolu v jednom týmu hrajeme poprvé a určitě je to zajímavá zkušenost. Je to rychlostní hráč, který mi dokáže připravit šance a je tam, kde má být.

Do Baníku přicházíte z Plzně. V jakých týmech jste dříve ještě hrál?

Dva roky zpátky jsem začínal právě s druhou ligou, kdy jsem šel na hostování z Plzně do Sezimova Ústí (dnes Táborsko), kde jsem působil půl roku. Poté jsem další půlrok strávil v Ústí nad Labem a naposledy ve Vlašimi.

V kabině jste nyní jeden z nejmladších. Jak Vás spoluhráči při příchodu do Baníku přijali?

Tady je výborná parta. Mezi kluky nevznikají žádné partičky a podobně. Takže přijetí bylo dobré.

Jak vnímáte trenéra Jindru, který je mezi fanoušky velmi oblíben. Jak na Vás působí jako trenér, i jako člověk?

Trenér Jindra mi dal hned na začátku angažmá najevo, že mě tady zkrátka chce a hned jsme si, myslím, padli do oka. Je vidět, že fotbalu opravdu rozumí a ví, co chce hrát. A jako člověk; má ke každému hráči individuální přístup a to se cení.

Diváků se na zápas nesešlo moc, i přesto je zde jádro, které fandí. Jak byste ohodnotil i jejich výkon?

Určitě mě mrzí, že na domácí zápasy chodí tak málo diváků, ale těm, co jsou tady, bych chtěl moc poděkovat. Doufám, že budeme předvádět lepší výkony než doteď.

Příští týden jedete do Vlašimi, takže už by to potřebovalo vyhrát. Možná by mohl přijít i Váš gól…

Do Vlašimi jistě pojedeme s cílem vyhrát. Já tam nyní půlroku působil, takže o to větší budu mít motivaci a myslím, že přivezeme tři body. Musíme.