David Čada: Rosťa šel nebojácně do souboje a já to jenom zatloukl

 
David Čada: Rosťa šel nebojácně do souboje a já to jenom zatloukl
 
po 24.11., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Baník se rozloučil s podzimem vítězstvím nad Vlašimí. Jedním z úspěšných střelců byl i kapitán David Čada, jenž v sobotu odehrál za Baník 206. utkání a zaznamenal 35. gól v sokolovských barvách. Po utkání jsme služebně nejstaršího hráče vyzpovídali.

V posledním letošním mistrovském zápase jsme uspěli za tři body. Nic jiného než spokojenost asi nemůže panovat?
Paráda. Určitě jsme spokojeni. Byl to těžký zápas a zvládli jsme ho.

Vstup do utkání se nám povedl, vypracovali jsme si několik šancí…
Ano, do zápasu jsme vstoupili dobře, tak jako do několika posledních. Škoda, že jsme nedali gól. Už Rosťa Šamánek šel sám na bránu, i Kuba Dvořák. Z akce Kuby byl pak aut, kdy tam Rosťa šel nebojácně do souboje s gólmanem i za cenu zranění. Vykulilo se to pak ke mně a já už to tam jenom zatloukl.

Důraz Rosti Šamánka byl při tomto gólu asi klíčový?
Byl to stěžejní bod akce. Kdyby tam Rosťa do toho nešel, tak to gólman sebere a bylo by po akci.

Od 30. minuty nápor Baníku opadl, hra se vyrovnala a ke slovu se dostali i hosté, kteří taktéž zahrozili…
Ono v podstatě nejde v takovém nasazení jako na začátku odehrát 45 minut, nebo celých devadesát. Ale myslím, že to dnes nebylo takové jako v zápase třeba s Ústím, kdy jsme polevili zbytečně hodně. Teď si myslím, že jsme měli 80% zápasu pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli.

Ve druhém poločase jsme měli i další možnosti. Některé slibné akce však končily ofsajdem…
To je velká škoda, že když můžeme jít čtyřikrát sami na bránu, tak si to nepohlídáme. Ale zaplaťpánbůh nám to nechybí. Kdyby to skončilo jinak, tak bychom si mohli nadávat, takhle si to naštěstí až tak vyčítat nebudeme.

Jak byste popsal situaci při druhém gólu?
Kuba Dvořák kopal standardku a my jsme nalezli do brány. Nevím, jestli jejich hráč nebo Standa Hofmann, který se o to hlásil, to lízl do brány. Tam se to ještě od někoho odrazilo na přední tyč a gólman nemohl zareagovat.

Na podzim jsme získali 28 bodů, hůře jak pátí nebudeme (nakonec 4. místo – pozn. redakce). Jak byste zhodnotil uplynulou část sezony?
Já si myslím, že podzim můžeme hodnotit kladně. Ale to není otázka až tak pro mě, ale spíš tamhle na ředitele klubu (Ukazuje David Čada s úsměvem na Tomáše Provazníka) jak bude hodnotit sportovní podzim.

Můžete nám popsat, jak bude vypadat následný program týmu?
Teď máme asi dva hokeje a pak ještě 14 dní normálně trénink třikrát týdně. Myslím, že od 12.12. máme volno. Určitě dostaneme nějaký individuální běžecký plán. Ale budeme mít měsíc volno, abychom si odpočinuli.

Davide, děkuji za rozhovor.
Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner