Daniel Šmejkal: Výhra nad Vlašimí je zasloužená a celý podzim jsme si užili

 
Daniel Šmejkal: Výhra nad Vlašimí je zasloužená a celý podzim jsme si užili
 
so 22.11., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Poslední soutěžní utkání v roce 2014 se Baníku povedlo. Tým trenéra Daniela Šmejkala poosmé v této sezóně zvítězil, popáté v řadě bodoval a zimní přestávku stráví nejhůře na pátém místě tabulky. Kouč Baníku mohl být až na výpadek v prvním poločase s výkonem svých svěřenců spokojen. Kladně hodnotil také celou podzimní část této sezóny.

Domácí zápasy téměř vždy přinesly Baníku body, jedinou výjimkou byla porážka od Žižkova. Proti Vlašimi však baníkovci začli vyborně. "Do utkání jsme vstoupili dobře, první branku jsme vstřelili po standardní situaci. Už předtím jsme měli dvě jasné příležitosti ze hry, které jsme neproměnili. Dovolím si tedy tvrdit, že jsme si branku zasloužili. Potom začal být soupeř lepší a vytvořil si jednu stoprocentní šanci, kterou jsme naštěstí přečkali," našel ve hře soklovského týmu nedostatky trenér Šmejkal. Po změně stran Baník ještě jeden gól přidal a s přehledem zvítězil. "Do druhého poločasu jsme vstoupili organizovaněji a povedlo se nám vstřelit druhý gól. Myslím, že soupeř už neměl další vyloženou příležitost. Jsme spokojení, vyhráli jsme 2:0. A řekl bych, že naše vítězství je i zasloužené."

Trenér Baníku Daniel Šmejkal se také věnoval hodnocení celého podzimu, ve kterém Západočeši nasbírali rekordních 28 bodů a drží kontakt se špičkou ligy. "Měli jsme cíl se pohybovat v horní polovině tabulky, což se nám podařilo. Nechci říct, že jsme spokojeni, ale jsme určitě rádi, že jsme náš cíl splnili. Já jsem přišel do Sokolova před sezónou, jsem tu nový a přál jsem si, aby to takhle dopadlo. Jako trenér ale nemůžu říct, že bych byl úplně se vším spokojen, protože to bychom neměli co zlepšovat. Hráčům děkuji, odehráli jsme plno zajímavých utkání a užili jsme si to," uzavřel na poslední tiskové konferenci sokolovský kouč.

Na tiskové konferenci po utkání také promluvil asistent trenéra Petržely Vladimír Kout, který pochopitelně příliš důvodů k radosti neměl. Vlašim prohrála 0:2, ale s celkovým podzimním umístěním může být spokojena mnohem více. "Musíme být nespokojení, protože oba góly jsme dostali ze standardních situací, na které jsme se připravovali a hráče jsme na to upozorňovali. Hrálo se na těžkém terénu, který ale byl pro oba týmy stejný. My jsme se s tím však špatně vyrovnali. Náš cíl pro podzimní část byl získat 26 bodů, nakonec jich máme 23. Oproti loňsku je to však spokojenost, i když ne úplná. Samozřejmě nás srážely individuální chyby, kterých jsme se ve spoustě zápasů dopustili. Myslím si, že se hrou, kterou jsme předváděli a prezentovali i na venkovních hřištích, můžeme být spokojeni."


 
 
 
Copyright © 2008-2023 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner