Daniel Šmejkal: Respekt k soupeři máme, ale chceme si nějaké body odvézt

 
Daniel Šmejkal: Respekt k soupeři máme, ale chceme si nějaké body odvézt
 
pá 6.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Konec přípravy, zkoušení, testování, v sobotu už půjde do tuhého. Dlouhá zimní pauza je minulostí, baníkovci odcestovali na Hanou, kde zítra odpoledne budou soupeři Sigmě Olomouc. A jak zápas 17. kola proti lídrovi soutěže vnímá hlavní trenér Baníku Daniel Šmejkal?

Čtvrté baníkovce čeká hodně těžký vstup do jarní části sezóny. Los soutěže jim jako prvního soupeře určil exligovou Sigmu Olomouc, která je lídrem tabulky. Na podzim se Baníku doma podařilo zvítězit, ale na Hané se dá nyní očekávat zcela jiné utkání. "Sigma se během sezóny stabilizovala. Nedošlo u nich k zásadním změnám, ví co hrát a navíc budou v domácím prostředí na prvoligovém stadionu. Poznali naší soutěž a to bylo bylo vidět v dalším průběhu podzimu, kdy, tuším, snad jedenáctkrát nebo dvanáctkrát neprohrála. Podařilo se jim na to navázat další výhrou, tentokrát už na jaře v dohrávaném utkání proti Varnsdorfu," potvrzuje rostoucí formu Sigmy trenér Baníku.

Západočeši v uplynulých dvou letech zvládli vstup do jara vítězně a ani tentokrát nechtějí odcházet ze zápasu s prázdnou. "Nás pochopitelně čeká těžké utkání, k soupeři máme respekt, ale na druhou stranu se těšíme. Myslím, že půjde o zápas, kvůli kterým se fotbal hraje." O motivaci tak mají svěřenci kouče Šmejkala postaráno. A na Hané se chtějí prezentovat v podobném duchu jako v podzimních duelech. "Máme za sebou skoro čtyřměsíční pauzu a rádi bychom navázali na své podzimní výkony. Ale také soupeř na sobě pracoval, takže v sobotu uvidíme, jak se nám to povede."


 
 
 
Copyright © 2008-2021 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner