Daniel Šmejkal: Na závěry o naší hře je ještě brzo

 
Daniel Šmejkal: Na závěry o naší hře je ještě brzo
 
pá 30.1., Jan Kašpar

S o k o l o v – Druholigový A-tým Baníku Sokolov právě dnes ukončil svoje čtyřdenní soustředění ve Zruči u Plzně. V rámci něj baníkovci odehráli jedno přátelské utkání. Na umělé trávě v plzeňské Luční ulici porazil Sokolov divizní Tachov nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Kouč Baníku Daniel Šmejkal byl po hubeném vítězství spokojen, hovořil i o nových tvářích v týmu a průběhu soustředění.

Ve středečním podvečeru sehráli baníkovci přípravné utkání pod umělým osvětlením s divizním celkem Tachova. Baník zvítězil díky brance sokolovského dorostence Karla Koubka 1:0. Pro sedmnáctiletého útočníka to byla vůbec první trefa v áčku.

„Po třech dnech soustředění jsme sehráli utkání, které jsme absolvovali s vhodným soupeřem. Bylo to běhavé utkání s nepřesnostmi na obou stranách. Do každého poločasu jsme nasadili dvě jedenáctky, aby všichni hráči měli stejný prostor. Jsme rádi, že se nikdo nezranil,“ řekl krátce po středečním duelu kouč Baníku Daniel Šmejkal.

Ten se krátce vyjádřil i k novým tvářím v kádru, kterými jsou kromě Koubka i plzeňské duo Hrdlička-Kratochvíl, Patrik Brandner z Příbrami či Břetislav Tvrzník s Mladé Boleslavi. “Máme k dispozici hráče dorosteneckého věku, kteří s námi odehráli už druhé utkání. Všichni jsou to mladí hráči. Snaží se a poctivě pracují, navíc ukazují, že mají určitý potenciál,“ naznačuje Šmejkal.

Ten je po třech přípravných utkáních, ve kterých Baník dvakrát zvítězil a jednou prohrál, zatím se soudy o hře svého týmu opatrný. “Zatím se nedá říct, co bychom ve hře měli zlepšit nebo co je naopak dobře. Všechna tři utkání jsme odehráli na umělé trávě, což je specifický povrch a fotbal na něm vypadá trochu jinak. Jsme rádi, že jsme tato utkání zvládli bez zranění. Na nějaké závěry je ještě ale brzo,“ říká sokolovský lodivod.

Jeho tým dnes (pátek 30. ledna) ukončuje soustředění ve Zruči. S jeho průběhem může být kouč spokojený. “Většinu času na soustředění jsme trávili samozřejmě buď v posilovně, nebo na hřišti. Celý proces je propojený. Soustředili jsme se na kondici, ale i na herní činnosti, ať už presování, nácviky herních situací a tak dále,“ uzavírá Daniel Šmejkal.

Jeho svěřence čeká další herní test v sobotu 7. února, kdy na Baník na domácí umělce hostí od jedenácti hodin Nový Bydžov.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner