Další zápas doma se blíží! Přijede Táborsko

čt 23.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - Po nepříliš povedeném utkání s Bohemians 1905 se sokolovský Baník opět představí na domácí půdě. V sobotu 25. srpna přijede FC MAS Táborsko. Soupeř, který už v minulých sezonách dokázal náš tým pořádně potrápit. Táborsko se v tabulce nachází o několik příček výše než Baník. Přijďte tak od 10:15 povzbudit na sokolovský stadion, abyste pomohli našemu týmu získat druhé letošní vítězství!

Baník venku zatím bez bodu. Vítězství doma je tak potřeba

Poslední utkání, které doposud Baník odehrál, svěřencům trenéra Jindry vůbec nevyšlo. V pražském Ďolíčku proti domácím Bohemians 1905 podali nepřesvědčivý výkon, který Klokani potrestali třemi přesnými zásahy do branky Jiřího Bertelmana už v prvním poločase. Celé utkání se pro náš tým neslo v nešťastném duchu. V poločase totiž na hřiště poprvé po zranění naskočil František Dřížďal a po pětadvaceti minutách na hřišti musel být pro obnovený zdravotní problém střídán. Utkání nedohrál ani Jakub Dvořák II., který si vysloužil dvě žluté karty a následně červenou.

Baník je tak po dvou zápasech na venkovních hřištích stále na nule. Dva zápasy, dvě porážky. O to větší mají baníkovci motivaci do zápasu s Táborskem, aby zlepšili dosavadní 14. místo se 3 body na kontě.

Táborsko: jedno vítězství, jedna remíza, jedna porážka

V prvním zápase sezony hostil tým Táborska na svém stadionu Čáslav. Toto utkání skončilo bezbrankovou remízou. V rámci dalšího kola zajížděl mančaft kolem trenéra Luboše Zákostelského do Mostu. Zde Ševci podlehli domácímu týmu 2:1. Za Táborsko se trefil sokolovskému fanouškovi dobře známý fotbalista, Miloslav Strnad, který strávil v Sokolově letošní jaro.

Zatím nejpovedenější zápas tak Ševci sehráli minulý týden, kdy se na svém stadionu Soukeník utkali s Ústím nad Labem. To potvrdilo, že se letos výsledkově zatím hledá, čehož Táborsko dokonale využilo. Hosté sice šli do vedení ve 25. minutě díky brance Valenty, poté však Ševci předvedli obrat jako z učebnice. Během šest minut v druhém poločase strhli vedení po gólech Smreka, Mráze a Kočího na svou stranu a zvítězili 3:1.

Táborsko má tak zatím zcela vyrovnanou zápasovou bilanci 1-1-1 a patří mu 7. místo se ziskem 4 bodů. Je patrné, že situace v tabulce je velmi vyrovnaná, a případné vítězství může Baník vynést hned o několik příček dopředu.

V kádru Táborska najdeme již zmíněného útočníka Strnada, ale také zkušeného záložníka Aleše Kočího a především někdejší velký talent českého fotbalu a bývalého reprezentanta Jana Šimáka, který velkou část kariéry strávil na štacích po několika klubech v Německu.

Vzájemné zápasy: dvakrát brankové hody a vyrovnaná bilance

Baník se Ševci poprvé potkal na podzim 2010, kdy si náš soupeř odvezl ze Sokolova ještě coby Sezimovo Ústí debakl 5:1. Pro Táborsko bylo toto utkání vůbec první ve druhé lize. Jarní odveta na hřišti Táborska skončila podobným výsledkem, tentokrát se však radoval soupeř. Na svém hřišti porazilo Táborsko Baník 4:1 a odstartovali tak černou jarní sérii 2011 se třemi porážkami v řadě.

V loňské sezoně se oba soupeři spolu potkali také již v prvním kole, a opět v Sokolově. Toto utkání Baníku nevyšlo a hosté si odvezli vítězství 0:2. Jarní odveta se nesla v opačném gardu. Náš tým totiž bojoval o přední pozice, zatímco Táborsko se po protrápeném jaru krčilo pár míst nad sestupem. Tento zápas skončil vítězstvím Baníku 1:2, čímž si Jindrovo tým zajistil historické třetí místo v tabulce.

Předzápasové stastiky

Poslední zápasy obou soupeřů:

Bohemians 1905 - Baník Sokolov 3:0 (3. kolo II. ligy 2012/2013)
Baník: Bertelman - Knakal (46. Dřížďal, 70. Blažek), Dvorník, Šíma, Vondráček - Vaněček I., Vrtělka, Čada (67. Javorský), Dvořák II. - Holub, Vaněček II.
Branky: 23. Moravec, 36. Bartek, 41. Vyhnal

Táborsko - Ústí n. Labem 3:1 (3. kolo II. ligy 2012/2013)
Táborsko: Fryšták - Kotrba (85. Kalášek), Gallo, Mráz, Smrek - Ciferský, Dobal, Jasanský - Kočí, Mach (90. Voráček) – Strnad
Branky: 65. Smrek, 68. Mráz, 71. Kočí - 25. Valenta

Poslední vzájemný zápas:

Táborsko – Baník Sokolov 1:2 (30. kolo II. ligy 2011/2012)
Táborsko: Fišan - Rožboud, Chotovinský, Nesvadba, Jasanský (59. Smrek, 79. Rosůlek) - Kočí, Kostečka (25. Stoszek), Přeučil, Houška - Pecka, Kavka
Baník: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Hrošovský (60. Benda), Machek (90. Vu), Čada, Vaněček - Dvořák II. – Strnad
Branky: 67. Dvorník (vlastní) - 1. Strnad, 86. Machek

Duel nemá favorita, tak přijďte povzbudit a pomoct získat tři body!

O zápletku je tak postaráno. Baník potřebuje zvítězit, aby se po dvou venkovních porážkách posunul v tabulce o něco výše. V dresu Táborska se představí Miloslav Strnad, který se v posledním zápase za Baník trefil do sítě právě Táborska. Těžko říct, který tým je v tomto duelu favoritem. Vzájemná bilance je zcela vyrovnaná. Utkání má výkop v sobotu 26. srpna od 10:15. Přijďte povzbudit!