Co přinesla tisková konference před startem jarní části FNL?

 
Co přinesla tisková konference před startem jarní části FNL?
 
út 4.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V pondělí 3. března se na netradičním místě, v autosalónu Algon Auto na Staré Ovčárně, uskutečnila tisková konference před začátkem jarní části Fotbalové národní ligy. Moderátor Jan Picka přivítal ředitele klubu Tomáše Provazníka, sportovního ředitele Vítězslava Hejreta, hlavního trenéra A mužstva Aleše Jindru a kapitána druholigového celku Františka Dřížďala. A o čem se mluvilo?

Video k článku.
 

Úvodní slovo si vzal ředitel FK TOMÁŠ PROVAZNÍK a přítomným zástupcům médií pověděl několik informací z prostředí klubu:

"Hrací plocha je zhruba 40 až 45 let stará a my jednáme jak s městem Sokolov, tak i Karlovarským krajem a FAČR o rekonstrukci hrací plochy včetně umělého vyhřívání. Více budeme vědět v dubnu nebo květnu. Na základě schválení dotace bychom mohli rekonstrukci následně provést. Tato informace je nejaktuálnější. Všichni víme, že stávající stadion a zejména hlavní tribuna je zastaralá. V současné době jednáme s městem o studii fotbalového stadionu, která je víceméně hotová. Na řadu poté přijdou jednání s Karlovarským krajem a hlavně Sokolovskou uhelnou o případné rekonstrukci stadionu a vytvoření zázemí pro A tým a vedení klubu. Velkou pozornost věnujeme také naší mládeži, která opět sídlí v budově, jejíž stav není optimální. Také v tomto případě jednáme s městem o možnosti rekonstrukce a vylepšení podmínek pro naše mladé fotbalisty."

Poté se ke slovu dostal i sportovní ředitel klubu VÍTĚZSLAV HEJRET, který se zmínil o příchodech a odchodech v kádru A mužstva a krátce také o mládeži:

"Co se týče změn v kádru A mužstva, pětice našich fotbalistů míří na hostování na farmu do Karlových Varů, naopak našimi kmenovými hráči se stávají Aleš Ivasko a Lukáš Hrubý. Pokud bych měl ve zkratce říci něco k mládeži, zmínil bych se o dorostenecké U19. Ta se ve své soutěži nachází na špičce tabulky a má možnost se dostat do nejvyšší soutěže - extraligy dorostu. Uvidíme, jestli se jí to povede, my bychom byli rádi."

Podzimní část a zimní přípravu A mužstva rozebral hlavní kouč druholigového Baníku ALEŠ JINDRA. Také okomentoval posily pro jarní část:

"Naše podzimní umístění považuji trochu za zklamání. Sezónu jsme zahájili dobře, ale celkově to dopadlo sedmým místem. I proto vyvstala potřeba mužstvo doplnit a okysličit. Velmi nejpříjemnou událostí bylo zranění Víti Vrtělky. Na jeho místo jsme tak angažovali Lukáše Schuta. Bota nás tlačila v ofezivní části hry, byli jsme málo efektiví. Vstřelili jsme jen šestnáct branek. Dlouhodobě a intenzivně jsme hledali útočníka. Angažovali jsme srbského hráče Nemanju Kuzmanoviće. Od něj si jednoznačně slibujeme góly a zhodnocení naší hry v poli. U Petra Došlého je to sázka na budoucnost, má zajímavé dispozice. I proto s jeho klubem byla sjednána opce na možný přestup. Petr Glaser se k nám vrátil, už zde úspěšně působil a měl by bezproblémově zapadnout. Na začátek jara nás čeká těžký los a hned první dva zápasy ukážou, na jaké umístění můžeme pomýšlet."

Jako poslední dostal prostor kapitán A týmu FRANTIŠEK DŘÍŽĎAL, jenž s humorem sobě vlastním probral vztah k životosprávě a dobré klima v sokolovské kabině:

"V zimní přípravě jsme se všichni těšili na běžky, hlavně tedy já, protože loni jsme se stal králem lyžování. Co se týče oblasti jídelníčku a životosprávy, s tím já nemám žádné problémy, neboť mám tvrdou školu od pánů Pulpita a Jarolíma. Mohl bych vyzdvihnout partu, jakou v Baníku máme. Vždycky sem přichází kluci rozumní, komunikativní a inteligentní, takže jejich začlenění je bezproblémové. Kdybych to měl porovnávat s bývalými kluby, tak jsme tu určitě už měli lepší partu než v brněnské Zbrojovce."

Následně všichni aktéři tiskové konference odpovídali na otázky zúčastněných novinářů. Jejich odpovědi a také kompletní průběh TK si můžete prohlédnout na našem Youtube videu.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner