Chceme zanechat dobrý dojem, říká před domácí derniérou Aleš Jindra

 
Chceme zanechat dobrý dojem, říká před domácí derniérou Aleš Jindra
 
pá 30.5., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Na tým Aleše Jindry čeká poslední domácí utkání v tomto ročníku, kdy změří síly s Karvinou. V závěru sezóny se budou baníkovci pokoušet o čtvrté místo, a i když už na hráče padá psychická i fyzická únava, kladou poslednímu představení před domácími fanoušky velkou důležitost.

"Pro mě jsou první a poslední zápasy v sezóně vždycky důležité. Často je tím ovlivněné i hodnocené celé sezóny, dojem se přenáší i do následného přípravného období a může ovlivnit i období dovolení, případně i shánění nových hráčů do mužstva," potvrzuje důležitost posledního domácího zápasu trenér A mužstva Aleš Jindra.

Do Sokolova však přijede celek, který určitě nebude snadným soupeřem. Dlouhodobě ambiciózní tým boduje hlavně doma, ale i tak před ním Aleš Jindra varuje. "Kvalitu tohoto týmu musím potvrdit. Karviná má vynikajicí hráče, přichází tam dobré individuality a před sezónou mají vždy ambice. Hrají pohledný fotbal, ale někdy nedosahují takových výsledků, jaké by si představovali," shrnul sokolovský trenér.

Baníkovci půjdou do utkání v roli pátého mužstva soutěže a i v šestém utkání za sebou budou chtít bodovat, nejlépe samozřejmě naplno. "Při přípravě na zápas jsem s hráči mluvil v tom smyslu, abychom se vrátili k soustředění se na samotný zápas a nastavení na náš obvyklý výkon. A to z toho důvodu, že v závěru sezóny sleduji, že hráči jsou psychicky opotřebovaní, zažívají stereotypní program a mohou tak mít menší koncentraci na své výkony."

Co se stavu kádru týče, jediným absentérem bude Jakub Dvořák II. Ostatní by nakonec k zápasu měli být připraveni. "Po zranění kotníku se do tréninku vrátil Aleš Ivasko, který s námi od úterý trénuje. Lukáš Krbeček si v zápase na farmě poranil koleno, Luboš Hruška zase laboruje se zády. Doufám však, že všichni budou na závěrečná dvě kola připraveni nastoupit," uzavřel Aleš Jindra.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner