Chceme začít vítězně, hlásí před startem jara Aleš Jindra

 
Chceme začít vítězně, hlásí před startem jara Aleš Jindra
 
pá 7.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Zimní přestávka a přípravné zápasy jsou minulostí. Druhá nejvyšší fotbalová soutěž rozjíždí svůj jarní program a Baník v prvním jarním, celkově sedmnáctém, kole zajíždí na hřiště Viktorie Žižkov. Pro oba týmy, které jsou sousedy v tabulce, půjde o velmi důležité utkání, jak potvrzuje Aleš Jindra, trenér Baníku.

Fotbalisty Baníku čeká v neděli dopoledne těžký vstup do jarní části sezóny. Jejich soupeřem bude domácí Viktoria Žižkov. "Náš plán pro první jarní zápas je bodovat a nejlépe vyhrát, to chci. Myslím si, že i hráči jsou takto nastavení. Ale uvidíme, opravdu nás čeká těžký soupeř," netají se odvetou za podzimní porážku 1:2 Aleš Jindra.

"Žižkov jsem viděl minulý týden v přípravném zápase proti Českým Budějovicím. Byl lepší než domácí. Mají dobře poskládaný tým, vše se točí kolem Míry Podrazkého a Ševinského. Ti starší zkušenější hráči se to snaží řídit a mají i svou kvalitu. Pokud je necháme kombinovat, tak budeme mít problémy. Věřím, že jsme se na ně dobře připravili a rozhodne momentální forma," pokračuje sokolovský kouč.

V loňské sezóně dokázal Baník na Žižkově poprvé v historii vyhrát. Že by Aleš Jindra znal recept na dobytí stadionu pod známým vysílačem? "Recept určitě neznám. Klíčem k úspěchu bude náš výkon, musíme podat herní kvalitu a hráče na to máme. Loňský zápas byl spíše psychologický moment pro tým, který si uvědomil, že i na Žižkově lze vyhrát. Ale není to nic zásadního."

První měření sil v tomto ročníku zvládli lépe Pražané, kteří v Sokolově otočili vývoj zápasu a odvezli si tři body za výhru 2:1. V neděli však sokolovský kouč očekává zcela jiný zápas. "Kádry obou týmu se docela obměnily a bude se hrát první kolo po zimní přestávce, které je vždy velmi zvláštní. Znám to ze své hráčské i trenérské kariéry a je to těžké předvídat, jak se utkání bude vyvíjet."

Utkání Viktorie Žižkov a Baníku Sokolov startuje v neděli 9. března v 10:15.

Jak se baníkovci připravovali na zápas proti Žižkovu se můžete podívat v následující fotogalerii.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner