Chceme být ještě úspěšnější, říká Jakub Blažek

 
Chceme být ještě úspěšnější, říká Jakub Blažek
 
út 25.6., Jan Kašpar

S o k o l o v - V loňské sezoně odehrál v dresu sokolovského Baníku porci 28 zápasů a byl tak jedním z nejvytěžovanějších mužů Jindrova týmu. S krajním obráncem Jakubem Blažkem, který diváky pravidelně baví svými drzými průniky po stranách hřiště, jsme si ku příležitosti začátku letní přípravy krátce popovídali o skončené sezoně, nových tvářích v kabině, ale i o nadcházejícím ročníku FNL.

Dovolená je pryč, sice krátká, čtrnáctidenní, stačila ale na dostatečnou regeneraci a odpočinek?

Ano, je to tak. Dovolená byla sice kratší kvůli průběhu sezóny, ale myslím si, že byl dostatek času na odpočinek.

Jak jste dovolenou trávil?

Ihned po zápase s Bohemians 1905 jsme s přítelkyní odletěli na dvanáctidenní dovolenou do Egypta.

Vraťme se ke skončené sezoně. Jste celkově s výkony týmu i výkony svými spokojen?

V mnoha zápasech jsme dokázali, že máme obrovský charakter. Máme také skvělou partu, makáme jeden za druhého. V sezóně jsme měli dvakrát osmizápasové série bez prohry, takže s výkony týmu jsem spokojen. A co se týče mě, moc si vážím šance a důvěry, kterou jsem na začátku sezóny dostal. Se svými výkony jsem až na pár zápasů spokojen.

Dvě sezony za sebou jsme skončili na špici, cíl do té nové je tedy asi jasný...?

Byl bych rád, kdybychom navázali na tyto úspěchy. Chci, aby další sezóna byla ještě úspěšnější než ta minulá. Cílem také bude zapracovat na domácích zápasech, kde se nám herně tolik nedařilo, tak jako venku.

Právě startuje letní příprava, která je u Vás asi oblíbenější, než ta zimní...

Tak určitě (úsměv). Žádné hory, žádné běžky a žádný sníh. Takže léto u mě vítězí, a hlavně je kratší než ta zimní (smích).

Máte za sebou přátelák s Aue. Jak moc těžký soupeř to byl?

Na začátku musím říct, že mě potěšil zájem fanoušků, kterých dorazilo víc než dost. Ale abych řekl pravdu, čekal jsem od soupeře o trochu více. Nevím, v jaké fázi přípravy soupeř byl, ale sehráli jsme vyrovnané utkání, což na začátek přípravy určitě povzbudí.

Remízu s takto poměrně kvalitním týmem asi berete...?

Škoda vyrovnávacího gólu v poslední minutě, který jsme jim sami darovali, ale je to první zápas v přípravě. Hlavně, že se nikdo nezranil a můžeme pracovat dál.

V týmu je několik nových hráčů. Myslíte, že by mohli být pro tým přínosem?

Kluci pracují naplno, uvidíme, jak to bude dál. Líbí se mi například Šromis (Michal Šrom – pozn. Redakce), ale je ještě brzo.

Co očekáváte od nové sezóny?

Čekám, že navážeme na pracovitost a dobrou organizaci hry a přidáme více fotbalovosti. Dále bych si přál, aby nás lidé dále podporovali a scházeli se ve větším počtu, tak jako tomu bylo dříve.

Jakube, díky za rozhovor. Ať příprava rychle uteče a v nové sezoně budete stejně úspěšní.

Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner