Baníkovci zahájili přípravu na jarní část sezóny

 
Baníkovci zahájili přípravu na jarní část sezóny
 
po 13.1., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V pondělí dopoledne se fotbalisté Baníku hlásili v kabině u trenéra Aleše Jindry. Ten kromě osvědčeného kádru přivítal několik noviců, a to jak z mládežnické líhně Baníku, tak i ze Slovenska. Pozitivní zprávou je, že středopolař Vít Vrtělka se pomalu vrací po zranění kolene, aktuálně se pod dozorem Jiřího Dreiseitla individuálně připravuje. Do plánu přípravy byly navíc zařazeny dva nové zápasy - s Karlovými Vary a německým Auerbachem.

Video k článku.
 

V dresu Baníku na jaře již neuvidíme Milana Jurdíka s Antonínem Holubem, oba se totiž vrátili do svých mateřských klubů. Naopak novými tvářemi, které bude Aleš Jindra v baníkovské přípravě zkoušet, jsou tito hráči:

Lukáš Schut - 28letý záložník odehrál největší porci zápasů za druholigový Most. Nastupoval také za Žižkov nebo Čáslav. Naposledy působil v nižších německých soutěžích.
Petr Došlý - 23letý útočník z třetiligových Domažlic, za které na podzim skóroval sedmkrát.
Marko Cingel - 21letý levý obránce z juniorského celku Slovanu Bratislava, také někdejší slovenský reprezentant do 18 let.
Matěj Kravar, Tibor Veselovský, Jakub Netrval, Tomáš Lacina, David Machala, Lukáš Kocourek - hráči dorostenecké U19

Od začátku měl do zimní přípravy Baníku zasáhnout také útočník Stanislav Klobása, který v Juniorské lize vstřelil za FK Mladá Boleslav 12 branek. Aktuálně jej však ze hry vyřadil natržený sval. Na jeho konto Aleš Jindra dodává: "Jeho zapojení do naší přípravy nevylučuji a můžeme se k tomu vráti, ale svalové zranění si vyžádá delší léčbu a pro nás to je každopádně komplikace." Sokolovský trenér však do svého kádru láká další hráče, kteří by se na Baníku měli postupně objevovat. "V jednání máme jednoho mladého hráče z pražské Slavie, čekáme na návrat Pražanů ze soustředění v cizině. Také bych rád do přípravy přivedl dva až tři hráče s ligovými zkušenostmi, ale jejich jména zatím nebudu zveřejňovat. Stále o tom jednáme," vysvětluje Aleš Jindra.

V zimní přípravě dostává prostor šestice hráčů dorostenecké U19, která tak má možnost přičichnout, jak to v druholigovém týmu chodí. "Dorostenci dostávají šanci, aby měli motivaci pro další práci a aby viděli možnost dostat se do kádru A mužstva. Já chci tyto hráče zařazovat a chceme cestu pro naše odchovance tímto otevřít. Prioritou je pro dorost bude boj o postup do nejvyšší soutěže, a tak doufám, že jim tréninky s námi pomůžou," dodává na adresu nadějných odchovanců Aleš Jindra. Ten také komentuje aktuální stav zraněného Víta Vrtělky. "Víťa se začal připravovat individuálně, v tomto odvádí velký kus práce Jirka Dreiseitl, který má velké zkušenosti a Víťovi by měl hodně pomoci. Jsem rád, že se postupně uzdravuje a všichni věříme, že se rychle a úspěšně vrátí na trávník."

Aby mohl Aleš Jindra vidět všechny nové hráče v akci, byly domluveny dva přípravné zápasy na příští týden. Ve středu 22. ledna od 11 hodin bude naším soupeřem celek Karlových Varů a v sobotu 25. ledna pak přivítáme opět od 11 hodin Auerbach. Obě utkání se hrají na umělé trávě v areálu Baníku.

Fotogalerie z úvodního tréninku Baníku v novém roce (připravujeme taktéž video).


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2021 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner