Baníkovci vyrážejí pod hrad Hněvín pro body

 
Baníkovci vyrážejí pod hrad Hněvín pro body
 
čt 23.9., Jan Čech

S o k o l o v – Na desítky kilometrů daleko viditelný hrad Hněvín bude i v sobotu přihlížet hornickému derby. Do Mostu přijede Sokolov a bude chtít konečně venku bodovat. „Soupeře jsme si prostudovali. Shlédli jsme video a pokud se vyvarujeme hrubých chyb, tak si myslím, že bychom mohli uspět,“ říká nový sokolovský trenér Radoslav Látal.

Před zápasem se trenér se svým asistenty na soupeře důkladně připravil.„Samozřejmě nějaké poznatky o soupeři máme. Most disponuje hráči vysokých postav a proto má výborné standardní situace. Na ty si musíme dát hodně veliký pozor,“ varuje před zápasem nový kouč Sokolova Látal.

Hráči Baníku se na zápas pečlivě připravují. Trenéři připravili plán, podle kterého pracují. „S hráči jsme rozebírali i video,“ potvrzuje dále Látal, který věří, že utkání bude mít také svůj derby náboj.

O osudu pořádného derby, které je navíc hornické a podkrušnohorské zároveň, budou rozhodovat maličkosti. „Já to říkám hráčům pořád dokola. V zápase rozhodují maličkosti nebo drobnosti. Chybičky při standardní situaci, ztráta jednoho míče, chyba v obranném bloku,“ upřesňuje Radoslav Látal.

Hlavní cíl pro sokolovské mužstvo je jasné. Vyvarovat se chyb v obraně. „Na chyby, co jsme udělali v zápase proti Třinci, se musí rychle zapomenout, protože jestliže je budeme dělat znovu, tak nemá cenu dál připravovat hráče,“ říká důrazně bývalý legionář.

Radoslav Látal také s asistentem Jiřím Nečkem hledal příčinu problému, proč se sokolovskému mužstvu nedaří. „Dělali jsme si analýzu a podrobný rozbor. Problém Sokolova již trvá delší dobu. Tým dostává velice mnoho branek, to se musí zlepšit. Především se jedná o individuální chyby, kterých se musí každý hráč vyvarovat,“ ví dobře Látal.

Problém je nutné hledat také v samotné psychice a hlavně přístupu všech hráčů. „Každý si musí věřit a musí mít samozřejmě odpovědnost k mužstvu a vůči klubu. Hráč nemůže jít na hřiště uvolněně, s tím, že se nic nestane, to prostě nejde,“ vysvětluje.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner