Baníkovci míří do Varnsdorfu. Opět za tři body?

 
Baníkovci míří do Varnsdorfu. Opět za tři body?
 
čt 20.3., Jan Kašpar

S o k o l o v - Po dvou plných bodových ziscích, které baníkovci vybojovali v zápasech na Žižkově a doma proti Českým Budějovicím, čeká svěřence Aleše Jindry výlet na sever Čech. Zde se v rámci 19. kola Fotbalové národní ligy představí na půdě Varnsdorfu.

Baník zatím stoprocentní

Z minima maximum. Tak by se daly popsat oba dosavadní jarní zápasy, které Baník sehrál. Sokolovšťí totiž přivezli všechny tři body z pražského Žižkova, kde brali vítězství 2:1. Venkovní triumf dokázali navíc naši hráči potvrdit minulý týden, kdy se představili před necelou tisícovkou svých fanoušků.

V deštivém zápase Baník nastoupil proti českobudějovickému Dynamu. Nepříliš atraktivní utkání nakonec rozhodla chyba hostujícího stopera Lengyela, který vlastní brankou "zajistil", že Sokolov na jaře zatím neztratil ani bod.

Trenérovi Jindrovi dlouhodobě chybí zraněný defenzivní záložník Vrtělka. Do týmu naopak dobře zapadl navrátilec do sokolovského dresu Petr Glaser. Na hrotu se s největší pravděpodobností bude bít Rosťa Šamánek, kterému záda kryjí nově příchozí Došlý s Kuzmanovičem.

Skvělou sérii budou chtít baníkovci ještě prodloužit. Šanci k tomu budou mít tuto neděli, kdy se představí na hřišti Varnsdorfu. A je téměř jisté, že sokolovské nečeká žádný jednoduchý úkol. Stejně jako Baník, i Severočeši se totiž pohybují po celý čas sezony na předních místech tabulky FNL.

Varnsdorf: velké ambice, ale dvě jarní porážky

I přesto, že Severočeši v letošní sezoně patří mezi přední týmy FNL, jejich vstup do jara nelze označit jinak než jako nepovedený. Shodně jako baníkovci, i tým kolem trenéra Frťaly v úvodních zápasech jarní části ligy sehrál utkání s Českými Budějovicemi a Žižkovem. A v porovnání s Baníkem se Varnsdorfu dařilo o poznání méně.

S Budějovicemi, na jejichž stadionu se Varnsdorf v prvním jarním zápase představil, padli Severočeši těsně 1:0. Stejný výsledek se zrodil i o týden později, kdy Varnsdorf na svém hřišti hostili právě pražský Žižkov. O jedinou branku utkání se postaral po hodině hry Škoda.

Podíváme-li se na kádr Varnsdorfu, objevíme hned několik zajímavých jmen. Hříchem by bylo nezmínit především záložníka Matěje Kotiše, který je mozkem rozehrávky a tahounem týmu. Za zmínku stojí i ukrajinskáý středopolař Pavlo Rudnytskyy.

Nedělní cíl Severočechů je tak jasný. Napravit pokažený start do jara a získat tři body proti sokolovskému Baníku. I svěřenci Aleše Jindry ale pojedou do Varnsdorfu zvítězit.

Předzápasové statistiky

A výchozí pozici nemají baníkovci špatnou. Sokolov je nyní se ziskem 31 bodů na 4. místě tabulky a má na dostřel samotné čelo. Varnsdorf je po nepovedeném úvodu jara na 6. příčce, kterou drží s 29 body. Rozestup tak prakticky nemůže být těsnější. Pro Baník ovšem hovoří podzimní zápas, který naši hráči v Sokolově vyhráli 1:0. Tři body v tomto zápase zařídil David Čada.

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Sokolov - FK Varnsdorf 1:0 (5.kolo FNL 2013/2014)
Branka: 66. Čada
Baník: Dvořák I. – Blažek (73. Dřížďal), Vondráček, Hofmann, Hrubý – Vaněček, Vrtělka, Kobylík (85. Machek), Čada – Dvořák II. (59. Šamánek) – Jurdík
Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Kouřil, Zbrožek, Cana – Šraga – Breite, Kotiš, Mikinič (30. Filip) – Volf (61. Rudnytskyy), Schubert (73. Synek)

Poslední zápasy obou soupeřů:

FK Varnsdorf - Žižkov 0:1 (18. kolo FNL 2013/2014)
Branka: 69. Škoda
Varnsdorf: Fendrich – Kouřil, Zbrožek, Tvaroha – Breite, Kotiš(K), Jakobovský, Rudnytskyy (58´ Cana) – Martan, Mikinič (46´ Volf) – Schubert

FK Baník Sokolov - České Budějovice 1:0 (18. kolo FNL 2013/2014)
Branka: 69. Lengyel (vl.)
Baník: Krbeček – Blažek, Hruška, Vondráček, Dřížďal – Schut (89. Ivasko), Čada – Machek, Glaser, Vaněček (90. Hrubý) – Šamánek (74. Kuzmanovič)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: SOK - VAR 1:3; VAR - SOK 1:1
Sezona 11/12: VAR - SOK 1:3; SOK - VAR 0:0
Sezona 12/13: SOK - VAR 1:0; VAR - SOK 3:1
Sezona 13/14: SOK - VAR 1:0

Zajímavé střetnutí se tak na konci týdne odehraje na severu Čech. Zápas mezi Varnsdorfem a Baníkem je na programu 19. kola v neděli od 14:30.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner