Baník jede do Domažlic s cílem postoupit

 
Baník jede do Domažlic s cílem postoupit
 
čt 22.7., Jan Čech

S o k o l o v - V prvním kole Poháru ČMFS, který se od loňska hraje pod hlavičkou Ondrášovka cup, se fotbalisté druholigového Baníku Sokolov představí na půdě Jiskry Domažlice. Utkání v chodské metropoli začne v sobotu v 17 hodin.

Trenér Baníku Stanislav Purkart před zápasem může být v klidu. Celé mužstvo má k dispozici. „Z toho mám samozřejmě velikou radost. Všichni kluci jsou připraveni nastoupit do hry až na Daniela Kaplana, který měl velice dlouhý herní výpadek. Dobrá zpráva ale je, že už začal trénovat,“ poznamenal na úvod sokolovský lodivod.

Domažlice prošly v předkole přes Sokol Citice, se kterým si poradily vysoko 9:0. „Samozřejmě, že jsme se na utkání byli podívat. Podle mého je to velice kvalitní celek, který patří v divizi k těm lepším. Mužstvo mají složené ze zkušených hráčů, kteří si prošli Viktorií Plzeň, a vhodně doplněné mladíky,“ popsal Stanislav Purkart sobotního soupeře.

Domažlice jsou považovány za fotbalové město. „To je pravda. Chodí tam relativně hodně diváků a do budoucna by chtěli, alespoň podle mého, přivést do města třetí ligu. Nás v Domažlicích nečeká nic příjemného. Ale herní kvalita by měla být na naší straně a my musíme k zápasu přistoupit velice zodpovědně. Od prvních minut musí být jasné, že jdeme to utkání vyhrát,“ podotýká Stanislav Purkart.

A na koho si dát největší pozor v sestavě Jiskry Domažlice? Trenér Stanislav Purkart s odpovědí neváhal. „Zkušený je Šámal a nebezpečný v útoku určitě bude Bahleda. Samozřejmě mají i výborného brankaře. Jak už jsem řekl, je to kvalitní mužstvo s ambicemi hrát třetí ligu,“ pokračoval.

Jiskru vede trenér Zdeněk Michálek. „Dobře se s ním znám, ještě když jsem působil v Plzni. Je to zkušený trenér a nebude to nic jednoduchého,“ upozornil Purkart.

Druhá fotbalová liga začíná už příští víkend a Baník na úvod uvítá nováčka ze Sezimova Ústí. Nabízí se tedy otázka, zda sestava, která vyběhne na hřiště, bude ta „ligová“. „Stát se může cokoliv a moc se mi sestavu představovat dopředu nechce. Nicméně nastoupíme v té nejsilnější sestavě, ve které budeme moci. Naším cílem je přejít přes první dvě kola a divákům do Sokolova přivést Spartu,“ odtajnil Purkart cíl baníkovců.

Přesto trenér prozradil jedno jméno, které by se v sestavě mohlo objevit. A to je Jaromír Šilhan. „Když jsme ho do Sokolova kupovali, tak s tím, že bude hrát. Přeberte si to jak chcete,“ dodal Stanislav Purkart s úsměvem.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Purkart domažlice
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner