Aleš Jindra: Do Prahy nejedeme jenom bránit

 
Aleš Jindra: Do Prahy nejedeme jenom bránit
 
so 18.8., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Ve třetím kole čeká baníkovce utkání proti Klokanům z Ďolíčku, kteří v loňské sezóně opustili nejvyšší českou soutěž. Ve druhé lize se jim však zatím nedaří podle jejich představ. Trenér Baníku Aleš Jindra proto věří, že jeho tým má na to, aby v neděli v Praze uspěl. Musí však podat velmi kvalitní výkon.

Po prohře ve Zlíně a domácím vítězství nad Varnsdorfem čeká na fotbalisty Baníku neméně těžké utkání. Jejich soupeř, Bohemians 1905, zatím získal pouhý jeden bod a v neděli bude chtít napravit svou reputaci. "Čeká nás težký soupeř a my se hlavně budeme muset vyrovnat s atmosférou, která je v rámci druhé ligy velmi nadstandardní. Mají skvělé fanoušky, navíc se vrátili do Ďolíčku. Musíme se s tím vyrovnat jako tým i každý hráč sám," říká na úvod sokolovský kouč.

Bohemians zatím v nové sezóně neskórovali, a tak pokud chtějí poskočit blíže k postupovým příčkám, musí se jim to proti Baníku povést. A v tom trenér Jindra vidí možnou výhodu pro jeho mužsztvo. "Vím, že se jim moc nedaří a určitě na ně bude narůstat tlak. Oni musí bodovat a to by pro nás mohla být výhoda. My samozřejmě chceme uspět, ale nemusíme." Pražané se vždy prezentovali bojovným fotbalem a Aleš Jindra nečeká, že by se od soupeře dočkal výraznější změny. "Souhlasím, že Bohemka se prezentuje bojovností, odhodlaností a my se musíme nastavit na vysoké tempo zápasu. Deklarují, že chtějí hrát atraktivnějším stylem, a tak uvidíme, s čím nastoupí. My naopak musíme podat týmový, kompaktní výkon. Věřím, že si opět vytvoříme šance, které narozdíl od zápasu ve Zlíně proměníme. Také nesmíme zapomenout bránit, ale není to tak, že do Prahy jedeme pouze bránit. Chceme hrát aktivně, máme zkušené mužstvo, které je schopné tvořit. Hrát však bude muset soupeř, on bude muset dát gól," uzavřel povídání o nedělním utkání trenér Baníku.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner