Áčko hraje poprvé doma, přivítá Karlovy Vary

 
Áčko hraje poprvé doma, přivítá Karlovy Vary
 
út 13.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Ve středu od 17 hodin bude zadní hřiště na Baníku svědkem přípravného utkání dvou tradičních rivalů a pravidelných soupeřů v přípravných obdobích. A mužstvo připravující se na start 2. ligy a Ondrášovky Cupu hostí celek z třetí nejvyšší fotbalové soutěže 1. FC Karlovy Vary. Duel bude okořeněn startem několika karlovarských hráčů, kteří v uplynulé sezóně hájili sokolovské barvy.

A mužstvo začalo s přípravou na nový ročník 2. fotbalové ligy 23. června. Od té doby sehráli svěřenci trenéra Purkarta pět zápasů, ve kterých se radovali z výhry pouze jednou. Nejdříve se utkali v Mariánských Lázních s Příbramí, které ve vyrovnaném utkání podlehli těsně 0:1. V dalším týdnu odjeli baníkovci do Prahy, aby se v Edenu utkali se Slávií. V utkání bohatém na góly však nezachytili úvodních dvacet minut, ve kterých Pražané skórovali hned čtyřikrát. Samotný zápas pak skončil prohrou 2:5. O branky Baníku se postarali Podrazký s Duchničem.

Následující víkend sehráli baníkovci turnaj v Berouně. V semifinále si nejprve poradili s pražskou Duklou 2:0, když se opět prosadili Podrazký a Duchnič. Ve finále pak na sokolovské fotbalisty čekal Baník Most. O vítězi rozhodla jediná branka, kterou vstřelil mostecký Lafrance. Prohra 0:1 tak znamenala druhé místo. Poté se Baník na týden přesunul do Zruče u Plzně, kde absolvoval soustředění. Na jeho závěru se v Praze, opět v Edenu, utkal s Bohemians 1905. Baníkovcům opět nevyšel úvod zápasu, ve kterém třikrát inkasovali. Zápas stejným rozdílem skončil, Baník prohrál 0:3.

V kádru Baníku došlo hned po skončení sezóny 2009/2010 ke změnám především, co se odchodů týče. Pokud se podíváme na nové hráče, zaujmou hlavně dvě jména - Jaroslav Dittrich a Jaromír Šilhan. Prvně jmenovaný na Baníku již působil, dobrými výkony si poté vysloužil angažmá v Mladé Boleslavi. Odtud zamířil na hostování do Liberce a Střížkova. Druhý jmenovaný působil jako útočník na Kladně, se kterým v uplynulé sezóně sestoupil do 2. ligy. V přípravě proti Slávii se zranil. Na utkání s Karlovými Vary však bude stejně jako Dittrich připraven ukázat se sokolovským fandům.

Karlovarské fotbalisty před novou sezónou opustil Jakub Blažek, který se vrátil z hostování zpět do Baníku, kde se připravuje s A mužstvem. Opačným směrem putovali Petr Janáček (návrat z hostování) a František Kouba s Jaroslavem Neradem (bývalí A dorostenci). Ve městě lázeňských pramenů se do přípravy také zapojil Michal Habai a trio bývalých hráčů juniorky - Jiří Duben, Lukáš Komberec a Jiří Hucl.

Utkání, které slibuje napínavou bitvu, startuje ve středu v 17 hodin na zadním hřišti a všichni fanoušci sokolovské kopané jsou srdečně zváni.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Další

 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner