Navrátilec Jaroslav Dittrich: V Sokolově byli vždycky výborní fanoušci

 
Navrátilec Jaroslav Dittrich: V Sokolově byli vždycky výborní fanoušci
 
út 27.7., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Zpět a připraven odevzdat Baníku vše. To je Jaroslav Dittrich. Rychlý záložník udělal na diváky velký dojem v premiérové sezoně 2006/2007. Tehdy si výborných výkonů šikovného hráče všimla Mladá Boleslav, kam Jaroslav nakonec přestoupil. V Boleslavi Jarda Dittrich odehrál dobrá utkání a také si vyzkoušel, jak chutná pohárová Evropa. Bohužel však přišla zranění. Boleslav tak uvolnila Jardu na hostování do Liberce a později do Bohemians Praha. V letošní letní přípravě se Jaroslav Dittrich již znovu ukázal v týmu Baníku Sokolov. A samotný fotbalista je za to rád. A rádi budou i fanoušci, protože se mají na co těšit...

Kdo je Jaroslav Dittrich?

Datum narození: 08.03.1982

Výška a váha: 177 cm, 78 kg

Předchozí kluby: SK Polička, FK OEZ Letohrad, Jiskra n. Orlicí, FK AS Pardubice, FK Baník Sokolov, FK Mladá Boleslav, FC Slovan Liberec, FK Bohemians Praha

Starty/góly v 1.lize: 45/1


Statistiky v FK Baník Sokolov:

Sezóna Mužstvo: Baník Sokolov    Záp. Min. G ŽK ČK
--------------------------------------------------------
2006-07 A tým - 2 .liga        15 1085 2  3 0
--------------------------------------------------------
Celkem A tým             15 1085 2  3 0

Dotazník:

Rodinný stav : svobodný

Oblíbená muzika : podle nálady

Oblíbený herec : Pavel Liška

Oblíbený film : RRRrrr

Oblíbené pití : víno, pivo

Oblíbené jídlo : noky se špenátem a kuřecím masem

Oblíbené auto : moje – Kia Ceed SW

Oblíbený klub : FC Barcelona

Oblíbený hráč : Alan Shearer

Neoblíbený soupeř : všichni

Fotbalový cíl : vyzkoušet si zahraniční angažmá


Rozhovor

Jardo, vítáme Vás zpět a nemůžu začít jinak. Jste zpět v Sokolově, jaké z toho máte pocity? Těšil jste se?
Určitě jsem se moc těšil. Byl jsem hodně překvapený, když mi pan Purkart zavolal. Vůbec jsem neváhal a byl jsem rád, že jsem mohl nastoupit do přípravy se Sokolovem.

Vzpomínal jste během působení v jiných týmech na angažmá v Sokolově?
Ano. Občas jsem se na internetu koukal na výsledky, jak Baník dopadl. Z kádru, který přecházel do Sokolova z Pardubic, jsem ještě pár kluků znal. V zimě když přišel do týmu Jirka Milka, tak jsem s ním byl také v kontaktu a občas jsme si napsali. Určitě jsem tedy Baník sledoval.

Do Sokolova si Vás tedy vyžádal trenér Purkart?
Nevím. Zavolal mi přímo trenér, takže předpokládám, že to byla hlavně jeho iniciativa.

Jak se Baník Sokolov změnil během těch let, co jste zde nebyl?
Jediných změn, kterých jsem si všiml, je složení realizačního týmu a lidí ve vedení. V roce 2007 když jsem odcházel, tak si pamatuji pouze pana Makoně, jinak se to celé vyměnilo. Co se týká prostředí, tak bych řekl, že je vše stejné.

Prošel jste třemi ligovými kluby, zahrál jste si evropský pohár. Jak hodnotíte dobu mezi odchodem ze Sokolova a návratem?
Já na Sokolov vzpomínám v dobrém. Díky výkonům zde si mě vybrala Mladá Boleslav a měl jsem možnost si zahrát první ligu. Určitě na ty ligové roky vzpomínám také jen v dobrém. Splnil jsem si tím svůj dětský sen – zahrát si první ligu, což se mi v Mladé Boleslavi, Liberci a Bohemians Praha podařilo.

Troufám si říct, že nebýt zranění asi byste hrál Gambrinus ligu i nadále. Nemrzí Vás, že budete hrát opět „jen“ druhou ligu?
V žádném případě. Jak jsem již na začátku řekl, jsem strašně rád, že mi trenér zavolal. Bez váhání a jakéhokoliv rozmýšlení jsem tuto nabídku přijal a uvítal jsem to.

Z kádru, který jste opustil v sezoně 2006/2007, zbyl už jen Jirka Bertelman, David Čada a po návratu také Jiří Mlika. Jak Vás kabina přijala? Znal jste své současné spoluhráče?
Osobně jsem tak polovinu hráčů neznal a některé kluky jsem znal od vidění. V kabině nebyl žádný problém a hodně rychle jsem se s klukama poznal. První setkání s novými spoluhráči bylo na soustředění ve Zruči, takže tam bylo i více času se poznat. Začlenění do kádru tedy proběhlo naprosto v pohodě.

Je dle Vás současný kádr lepší než tým, ve kterém jste působil v sezoně 2006/2007?
Já si myslím a pevně v to věřím, že je současný tým lepší. Nerad bych se mýlil. Podle toho co vidím na trénincích, ale i při zápasech, tak si myslím, že tým je poskládaný velmi dobře směrem dopředu. Proto věřím, že budeme hrát na předních příčkách tabulky.

Baník má v záložní řadě kvalitní hráče a je zde velká konkurence. Jaké jsou Vaše cíle?
Můj osobní cíl je, abych pomohl celému mužstvu svými výkony a aby se nám dařilo celkově jako mančaftu.

Jaké budou cíle celého mužstva?
Já věřím v to, že každý hráč, který půjde na hřiště, se bude rvát o ty příčky nejvyšší. Budeme se snažit vyhrávat a tlačit se na špičku tabulky.

Jak se těšíte na sokolovské fanoušky a na první ligový zápas?
Já se na sokolovské fandy těším, protože pokud si dobře pamatuji, tak v Sokolově byli vždycky výborní fanoušci. Účast v hledišti byla vždycky hojná a fandové byli vždy slyšet. Takže na fanoušky se moc těším a doufám, že v prvním kole se Sezimovým Ústím nás přijdou podpořit v hojném počtu.

Máte ještě jiný vzkaz pro fanoušky?
Budeme se snažit odvádět to nejlepší co v nás je, aby lidé byli spokojeni s našimi výsledky a výkony.

Jardo děkuji za rozhovor a za všechny fanoušky Vám přeji, ať se Vám u nás daří.
Děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner