Nová posila Jaromír Šilhan: Rozhodující budou góly v lize!

 
Nová posila Jaromír Šilhan: Rozhodující budou góly v lize!
 
po 26.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Jednou z nových posil sokolovského Baníku se v létě stal 27letý útočník Jaromír Šilhan, který přestoupil z exligového Kladna. Na vysokého forwarda se bude v letošní sezóně hodně sázet. Jeho zkušenosti by měly pomoci Baníku vyšplhat se do nejvyšších pater 2. ligy. Jaromír na naše otázky odpovídal v dobré náladě den před pohárovým zápasem v Domažlicích, který Baník zvládl a po výhře 5:2 postoupil do druhého kola. Jaromír Šilhan se na vítězství podílel jednou brankou.

Kdo je Jaromír Šilhan?

Datum narození: 10.4.1983

Výška a váha: 191 cm, 90 kg

Předchozí kluby: SK Kladno, Bohemians Praha, SK Slovan Varnsdorf, 1. FC K. Vary, SK Rakovník, Sokol Libiš

Starty/góly v 1.lize: 52/5

Rozhovor

Jaromíre, proč jste si vybral právě Baník? Měl jste i jiné nabídky?

Jiné nabídky jsem neměl. Vím, že zájem Sokolova o mě byl už v zimě, trenér Purkart se mnou byl v kontaktu a hodně o mě stál. Tehdejší trenér Kladna Martin Hřídel mne však nechtěl pustit. Zájem Baník byl i teď v létě, zájem byl i z mé strany. Jednání proběhla úspěšně, a tak jsem tady.

Co jste věděl o Baníku? Jaké jste měl o klubu představy a znal jste se s nějakým hráčem Baníku?

Baník jsem více nesledoval, ale co jsem měl ohlasy třeba od trenéra, od hráčů, tak mi říkali samé pozitivní věci. Když jsem se ptal na názor trenéra Hřídela, tak mi Baník jednoznačně doporučil s tím, že se jedná o dobrý krok. Některý kluky od vidění znám, ale osobně s nikým ne.

A jak na Vás zatím klub působí, i co se podmínek týče?

Dlouho tady sice nejsem, ale stěžovat si rozhodně nemůžu. Jsem spokojený a nic mi nechybí.

Příprava pro Vás nezačala ideálně, zranil jste se na Slávii. Ale pak jste se trefil jak proti Karlovým Varům, tak i proti Ovčárům. Jste tedy v herní pohodě?

Ta příprava nezačala dobře, to máte pravdu. Zranění nepřišlo ve vhodnou chvíli, ale s tím člověk nic neudělá. Naštěstí jsem začal trénovat individuálně dříve než začal Sokolov, takže jsem měl již něco natrénováno. Nevypadl jsem z toho tedy úplně, ale ten týdenní výpadek byl znát. Je hezké, že jsem dal góly v přípravě, ale ty se nepočítají. Rozhodující budou góly v lize, ty jsou důležitější.

Souhlasím. Co vlastně od druhé ligy očekáváte? Hrál jste v první, můžete obě soutěže porovnat?

Co slýchávám nebo co jsem pár zápasů viděl, tak je spíše bojovnější, silovější. V první lize se také bojuje, ale je tam plno technických hráčů a týmů.

Dalo by se tedy říci, že by Vám druhá liga mohla vyhovovat, co se týče Vašeho způsobu hry i postavy?

Dá se to tak říct, ale uvidíme. To ukáže čas.. (úsměv)

Váš výkon se bude odvíjet i od hry celého týmu, jak byste hodnotil dosavadní souhru s mužstvem? S kým se Vám dobře hraje?

Moc jsem toho neodehrál a v tréninku se to nedá počítat. Hrát se musí dobře s každým, záleží na trenérovi, koho postaví. Souhra mužstva se bude určitě jen zlepšovat.

Ale i pro Vás je dobře, že Baník je techničtější mužstvo, že?

Určitě je to lepší, než když jsem byl dříve zvyklý na to, že se jen nakopávaly míče. Baník hraje víc po zemi, do nohy.

Takže Vy jako útočník z toho máte lepší pocit, že balóny dostáváte v lepší pozici?

Přesně tak. Nakopávaná hra mi také nevadí, jsem zvyklý chodit do hlav, do soubojů. Což je i moje doména, dá-li se to takhle říct. Souboje mám rád.

Do Baníku jste přišel jako jedna ze dvou posil zvučného jména. V útoku je malá konkurence, jste tam tři útočníci. Cítíte tak na sobě nějaký tlak, očekávání, že Vy jste zrovna ten, na kom by to mělo stát?

Jsem útočník a od útočníků se čeká, že budou góly dávat a tím i zápasy rozhodovat. Ostatní jsou tam od toho, aby ty góly zase připravili. Takže bude záviset i na tom, jak se bude dařit ostatním klukům. Ale co tak pozoruji, tak vidím, že ty góly umí připravit. Teď je otázka na mě, jestli ty góly dám, když mi ty šance vytvoří. A já doufám, že mi to tam bude padat. Ale nijak mě to nesvazuje.

Zítra Vás čeká ostrý start do sezóny, pohárový zápas v Domažlicích. Jaká je atmosféra v kabině a s čím do zápasu jdete? (Rozhovor proběhl v pátek 23., pozn. autora)

Myslím si, že atmosféra je dobrá a připraveni jsme také dobře. Každý sice ví, že jde o divizní mužstvo, ale ani tyto mužstva nemůžeme podceňovat. Musíme jít do toho jako do mistráku a zvládnout to, abychom postoupili dál a pro diváky pak ve 3. kole přivítali Spartu.

Já Vám děkuji za rozhovor a jak za redakci, tak i za fanoušky Vám přeji hodně štěstí v dresu Baníku.

Děkuju mockrát.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner