David Vaněček zvolen hráčem sezony 09/10

 
David Vaněček zvolen hráčem sezony 09/10
 
st 21.7., Jan Kašpar

S o k o l o v – V několika minulých týdnech jste měli šanci hlasovat o nejlepšího hráče Baníku Sokolov za minulou sezonu, tedy za ročník 2009/2010. Mohli jste hlasovat pro celkem 25 hráčů, ze kterých jste jako nejlepšího vybrali levého rychlonohého záložníka našeho týmu, Davida Vaněčka, který od vás získal 430 hlasů. Druhou pozici se 144 hlasy obsadil David Čada a třetí příčka patří Olegu Duchničovi, který nasbíral 116 hlasů. V článku tedy naleznete sezonu Davida Vaněčka v řeči čísel, nechybí ani krátký rozhovor s vítězem soutěže.

David Vaněček, který už přes dva roky obléká sokolovský dres, nastoupil v minulé sezoně ke všem třiceti zápasům, ve kterých se mu podařilo vstřelit šest branek, celkem odehrál 2573 minut. Není na škodu zmínit zajímavý fakt, že za plné dvě sezony, které David v Baníku zatím odkopal (tedy 60 druholigových zápasů), nechyběl ani v jednom, bezpochyby je tedy nenahraditelným členem kádru. S nadsázkou by se dalo říct, že si David své pracovní povinnosti plní na sto procent.

Na podzim 2009 se Vaněček poprvé trefil ve druhém kole, v zápase proti Karviné (2:2). Na další zářez na pažbě poté ale čekal dlouhých deset kol, svou druhou branku v sezoně vstřelil ve 12. kole, kdy Baník doma předvedl nádhernou kanonádu proti Jihlavě, kterou porazil 5:1. David v tomto zápase zvyšoval krátce po půli na 3:1.

Jak nebylo na podzim Davidovo střelecké konto nijak tučné, v jarní části do své sbírky přidal hned čtyři přesné zásahy – v zápase proti Hlučínu, Žižkovu, v Karviné, kde v poslední minutě zachraňoval remízu a nakonec proti Ústí nad Labem. Jeho branka sice nedokázala odvrátit porážku 1:3, zato se ale může pyšnit faktem, že byla poslední brankou Baníku v celé sezoně.

Davida jsme ku příležitosti jeho vítězství v naší soutěži krátce vyzpovídali, nyní si můžete přečíst jeho odpovědi.

Fanoušky jste byl zvolen nejlepším hráčem Baníku za minulou sezonu. Co vy na to?
Určitě to potěší, nám se zrovna moc nedařilo, takže když fanoušci vybrali mě, tak je to příjemný pocit.

V minulé sezoně jste dal šest branek. Jak jste se svými výkony v uplynulém ročníku spokojen?
Více bych byl spokojen, kdybych jich dal na podzim víc, kdy jsem vlastně vstřelil jen dvě. Kdybych dal čtyři na podzim a čtyři na jaře, které se mi povedly, tak bych byl maximálně spokojen.

Těší vás tato přízeň fanoušků, kterou dokázali suverénně nejvyšším počtem získaných hlasů?
Určitě mě těší, že se fanouškům líbí moje výkony. Hrajeme to především pro ně.

Máte za sebou letní přípravu. Co očekáváte od nové, blížící se sezony?
Doufám hlavně, že nám to půjde lépe než na jaře, nejlépe jako minulý podzim, abychom se pohybovali kolem čtvrtého místa. Přišli dva noví kluci, oba útoční, jinak jsme zůstali víceméně všichni, takže věřím, že navážeme na minulý podzim a bude se nám dařit.

Jak se těšíte na první dva zápasy, které oba hrajete doma?
Doufám že přijde hodně diváků, bude hezké počasí. Minulou sezonu jsme taky hráli dva zápasy doma, což je skvělé. Oba zápasy chceme vyhrát, aby byli spokojení fanoušci, i my.

Díky za rozhovor, ať se daří.
Také děkuji, nashledanou.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner