Prohra s Viktorií Plzeň B udělala tečku za letní přípravou juniorky

 
Prohra s Viktorií Plzeň B udělala tečku za letní přípravou juniorky
 
út 4.8., Jan Čech

S o k o l o v – V neděli definitivně skončilo přípravné období sokolovské juniorky. I když svěřenci Jiřího Dreiseitla nezakončili tuto část sezony zrovna nejlépe, prohráli 4:1, přesto může být kouč mladého mužstva s celou přípravou spokojen.

Letní příprava odstartovala zátěžovými zkouškami na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. „Tyhle zkoušky nám ukázaly, že mužstvo, co se týče fyzické kondice, na tom zase tak špatně není. Na druhou strana ani na vyskakování to také nebylo. Museli jsme tak nastavit tréninkové dávky tak, abychom to celé uvedli na správnou míru,“ ohlédl se za začátkem léta kouč Jiří Dreiseitl.

Další část přípravy mužstvo podstoupilo v Žinkovech, kde proběhlo soustředění obou sokolovských týmů. „Trénovali jsme třikrát až čtyřikrát týdně. Fyzičku, která nám trochu po testech v Praze chyběla, jsme tak znovu nabrali. Nikdo se nám naštěstí nezranil a jsme rádi, že celé soustředění proběhlo v pořádku,“ pokračoval šéf lavičky sokolovské juniorky.

Další část přípravy už probíhala v Sokolově. „Snažili jsme se věnovat kombinaci. Mužstvo je velice mladé a během přípravných zápasů se nám ukázalo, že hrajeme hodně nahoru dolů. Zaměřili jsme se na rozehrávku a držení míče,“ pokračoval Dreiseitl.

. Po čtyřech přípravných zápasech se trenéři rozhodli kádr zúžit. „Hráči, kteří na to neměli, jsme uvolnili na hostování,“ konstatoval.

Hodnocení přípravných utkání

Rezerva podstoupila několik přípravných utkání. To první odehrála s ligovým dorostem Plzně. „Vyhráli jsme sice jenom 1:0, ale hráči šli do utkání v plné zátěži. V té době jsme trénovali třífázově,“ začal kouč popisovat první přípravný duel a pokračoval: „Myslím si, že všichni hráči předvedli velice slušný výkon. Měli jsme v utkání hodně šancí a Plzeň k ničemu nepustili. Škoda jen, že jsme nedali více branek.“

Další zápas se hrál v Chodově. „V tomto zápase nebylo co řešit. Spartak byl v tréninku teprve čtyři dny, a proto to bylo jednoznačné. V soutěži s nimi hrajeme v listopadu a to bude úplně něco jiného než teď. Obě mužstva už budou rozehraná,“ poznamenal.

Utkání v Tachově také Jiřího Dreiseitla překvapilo. Tentokrát nemile. „Dokázali jsme dát šest gólů. Přesto jsme nakonec prohráli 4:3. Dali jsme si tři vlastní góly. Jeden byl čistý, v dalších dvou případech se jednalo o nedorozumění mezi stoperem a mladým brankářem Macháčkem. Jediné co na tomto zápasu bylo pozitivní, tak to bylo to, že jsme dokázali vstřelit tři branky,“ uzavřel hodnocení tachovského zápasu.

Do zápasu s Doubravkou poprvé nastoupilo za juniorku i několik posil z A mužstva. „Ve druhé půlce jsme dali příležitost mladíkům. Velice mile mě překvapili. Kluci to dokázali ustát a i když měla Doubravka hodně šancí, tak se nakonec neprosadili,“ připojil Dreiseitl.

Generální zkouška před startem divize proběhla v neděli. V Sokolově se představil Plzeň B, účastník ČFL.„První poločas byl v naší režii. Bohužel jsme nedali více branek. Ve druhém poločase jsme inkasovali nejprve ze sporné penalty. Druhý gól byl také z pokutového kopu, ale ten už byl jasný. Divil jsem se, že brankář Macháček nedostal červenou kartu. Po této brance se mužstvo sesypalo a začalo kupit chyby, které Plzeň potrestala,“ uzavřel kouč.

Výsledky během přípravy

Baník B – FC Viktoria Plzeň A dorost 1:0, Spartak Chodov – Baník B 1:4, FK Tachov – Baník B 4:3, Senco Doubravka – Baník B 0:1, Baník B – FC Viktoria Plzeň B 1:4.
 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner