Trenér Purkart: Sehráli jsme kvalitní turnaj

 
Trenér Purkart: Sehráli jsme kvalitní turnaj
 
st 7.7., Lukáš Švéda

Z r u č - S trenérem A mužstva jsme pohovořili na téma turnaje v Berouně, osudu testovaných hráčů a právě probíhajícího soustředění.

Jeho svěřenci právě polykají tréninkové jednotky na soustředění ve Zruči u Plzně. Mají za sebou turnaj v Berouně, na kterém skončili druzí. V sobotu je čekají Bohemians 1905. Trenér Baníku si udělal čas, aby nám na několik otázek odpověděl.

Vstup do turnaje vám vyšel, porazili jste Duklu 2:0. Jak byste toto utkání zhodnotil?

Z našeho pohledu se jednalo o kvalitní utkání, ve kterém jsme si vypracovali několik vyložených šancí. Jednu z nich v první půli proměnil Oleg Duchnič. Hráli jsme dobře dozadu a vepředu nám to vycházelo. Svoje šance jsme narozdíl od Dukly proměňovali. Ve druhém poločase jsme dali gól z penalty a měli ještě několik nadějných příležitostí.

Ve finále jste narazili na Most...

Do zápasu jsme nastoupili s kombinovanou sestavou, aby dostali prostor všichni. Zápas byl vyrovnaný, ale soupeř udeřil ze standardní situace a tím rozhodl. Během utkání panovalo velké horko, což se promítlo na pohybu hráčů. V závěru jsme nastřelili tyč, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Myslím, že jsme sehráli kvalitní utkání a turnaj byl pro nás velmi prospěšný.

Jak to vypadá s testovanými hráči?

Rozhodli jsme se ukončit testy s Ivanem Šollarem, který se vrací zpět do Teplic. Nepokračuje s námi ani Pavel Vyhnal (Slávia Praha), ale toho budeme nadále sledovat. Je to mladý hráč, v přípravě naznačil jisté možnosti, takže se s ním možná uvidíme v zimě.

Na soupisce pro turnaj nebyl Jaromír Šilhan, jak to s ním vypadá?

Jaromír stále laboruje se zraněním, které si přivodil v utkání na Slávii. Náš zájem o něj samozřejmě stále trvá.

Od pondělí jste na týdenním soustředění ve Zruči. Můžete fanouškům nastínit, jak probíhá?

V pondělí a úterý jsme ještě trénovali třikrát denně objem. Dnešek již byl volnější, zaměřili jsme se na útočnou fázi. Ve čtvrtek nás čekají dva tréninky a v pátek také. Budeme pilovat standardní situace. A v sobotu nás již čeká zápas s Bohemians 1905 v Edenu.

Děkuji za rozhovor.

Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner