Baník skončil na turnaji v Berouně stříbrný

st 7.7., Lukáš Švéda, Berounský deník (foto)

B e r o u n - V sobotu 3.7. hostil berounský stadion turnaj, na kterém se představily čtyři druholigový týmy - Baník Sokolov, Dukla Praha, Baník Most a Viktoria Žižkov. Sokolovští nejdříve v semifinále porazili zásluhou branek Olega Duchniče a Miroslava Podrazkého Duklu 2:0. Ve finále se pak utkali s týmem Mostu. Ten se jim pokořit nepodařilo, o vítězství Mostu v turnaji rozhodl jedinou branku Lafrance, který se trefil hlavou po rohovém kopu. Svěřencům trenéra Purkarta tak připadla druhá příčka.

Vstup do turnaje se baníkovcům povedl, když 11násobného československého mistra porazili 2:0. První branku vstřelil krátce před koncem prvního poločasu (hráno 2x30 minut) Oleg Duchnič, který z první napálil míč za bezmocného brankáře Dukly. Ve druhém poločase padla také jedna branka. O tu se v 54. minutě postaral Míra Podrazký, který z penalty potrestal faul na Javorského. Baník díky dvěma gólům postoupil do finále.

Ve finále berounského turnaje nastoupili svěřenci trenéra Purkarta proti Baníku Most, který si ve druhém semifinále poradil s Viktorií Žižkov 3:0. První velká šance finále hned znamenala branku. Bohužel přinesla mosteckým hráčům vítězství. Rohový kop Mostu přesnou hlavičkou zužitkoval Kevin Lafrance a poslal Most do vedení - 0:1! O chvíli později šel sám na Zachardu Frnoch, zkusil brankáře Baníku přehodit, ale branku netrefil. Ve druhém poločase se baníkovci hnali za vyrovnáním a v 50.minutě k němu měli hodně blízko. Oleg Duchnič sice obešel brankáře Mostu, ale poté zamířil jen do tyče. Na druhé straně mohl přidat druhý gól Mostu Rusetski, ale své sólo neproměnil. Mostečtí tak své těsné vedení uhájili a zopakovali svůj triumf v turnaji z roku 2007.

Nejlepším hráčem Baníku na turnaji byl vyhlášen střední záložník Pavel Javorský.

A mužstvo odehrálo turnaji ve složení: Zdeněk Zacharda, František Kura, Jiří Mlika, Jakub Puchmertl, Jakub Blažek, Michal Jašíček, Pavel Vyhnal, Ivan Šollar, Miroslav Podrázký, David Čada, Jaromír Šmerda, Aleš Hanzlík, Jiří Studík, Oleg Duchnič, Lukáš Jankovský, Pavel Javorský, Jiří Bertelman.

Tento týden odcestovalo A mužstvo na soustředění do Zruče u Plzně. Vyvrcholením týdenní přípravy bude duel s Bohemians 1905 v sobotu v Praze.