Tomáš Hájek: O některých hráčích v budoucnu možná uslyšíme...

 
Tomáš Hájek: O některých hráčích v budoucnu možná uslyšíme...
 
pá 2.7., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Nejvíce posil pro juniorku letos dodá A dorost. Nejlépe tyto hráče ročníku 1991 zná Tomáš Hájek, který s nimi dokázal vybojovat dorosteneckou soutěž. O konci sezony A dorostu a také o dalším osudu nadějných hráčů jsme si povídali právě s tímto trenérem.

O prvenství A dorost již čtyři kola před koncem divize, jak jste užívali zbytek sezony?
Určitě dostávali více příležitostí hráči z lavičky, poslední čtyři kola byla spíše pohodová, opadl tlak na výsledek. Přesto jsme utkání nevypouštěli, s výjimkou Žižkova byl výkon v utkáních vždy velmi dobrý.

Jaké byly oslavy titulu?
Velké (směje se). Slavili jsme bezprostředně po postupu, po posledním utkání s Ústím jsme se rozloučili s hrstkou fanoušků a po skončení sezóny jsme měli bohatou rozlučku ve Skalné. Oslavy proběhly v celkové pohodě.

Po zisku prvenství se na hřišti objevili hráči, kteří dostávali méně příležitostí nebo i mladší hráči. Jak obstáli?
S výjimkou Žižkova, kde výkon nebyl ideální, všichni podávali solidní výkony. Velmi dobře zahráli na Kladně střídající hráči ročníku 93.

Naopak Šaloun, Jankovský a Domin nastupovali za juniorku a počínali si velmi dobře, stihl jste sledovat jejich výkony?
Určitě ano, jejich výkony mě naplňují optimismem do jejich další kariéry. Věřím tomu, že kdyby byl prostor vyzkoušet i další kluky, tak i jejich výkony by byly velmi dobré. O některých možná v budoucnu uslyšíme.

Z A dorostu přechází do přípravy juniorky sedm hráčů. Jaká je jejich šance na místo v juniorce?
Velká. Protože se bude hrát krajský přebor, určitě dostanou dostatek příležitostí v utkáních. Někteří z nich už dnes mají divizní parametry, jak jsme se mohli přesvědčit na příkladu výše jmenovaných hráčů.

Může být výhodou, že tolik kluků postupuje dál spolu najednou?
Ano, znají se. Vědí, co mají jeden od druhého čekat, jsou sehraní a navíc jsou to kamarádi, kteří drží spolu.

Do Karlových Varů se vrací Nerad a s ním odcházejí zkusit štěstí i jeho kolega z útoku Kouba. Mohou se tito hráči dostat do týmu z ČFL a tam těžit třeba ze své spolupráce?
To je otázka, na kterou se těžko odpovídá. Nevím, jaké plány má trenér Dejmal, myslím, že to je trenér spíše defenzivního zaměření, takže nevím, zda by dal příležitost dvěma útočníkům ročníku 91 najednou. Ale je možné, že během přípravy budou kluci střílet branky a šanci dostanou. Hrozně bych jim to přál.

Do přípravy A-týmu Baníku se naopak zapojil Lukáš Jankovský? Jak vidíte jeho šance? Jaký je Lukáš hráč?
Lukáš má všechny předpoklady se prosadit, je to typ, kterých momentálně v kádru A týmu není mnoho. Jeho silou je hlavně cit pro kombinaci, míčová technika a herní přehled. Také je to levák, kterých není nikdy dost.

Jediným hráčem, který zůstává v dorostu, je brankář Tomáš Martinec. Pomohou hodně jeho zkušenosti dalšímu A dorosteneckému ročníku?
On by měl být naprostým základem budoucího A dorostu. Má zkušenosti a výkonnost, kterou mnoho hráčů jeho věku postrádá. Musí si ale udržet pokoru a pracovitost, aby byl vůdčí osobností.

U A dorostu končíte, kde budete dál působit?
V sezoně 2010/11 pravděpodobně povedu ročník 1994, tedy ligové mladší dorostence.

Jste zároveň vedoucím sportovního centra mládeže, jaká je zde vaše náplň práce?
Pracuji prakticky jako koordinátor dorosteneckých kategorií FKB, dále mám na starosti samotné SCM (ranní tréninkové a regenerační jednotky s hráči, kteří studují na partnerských středních školách, jednání s učiteli a vedením škol, předávání dokumentace ČMFS atd.). Dále jsou to další drobnější administrativní práce v klubu.

Letos 3 týmy dorostu obsadily první místa ve své soutěži. Začíná se projevovat práce s mládeží? Jde mládež nahoru?
Já myslím, že ano. Sice letos sestoupili starší žáci z ligy a divize, ale nemáme tak velký region jako například Plzeň či Teplice, abychom nyní mohli hrát neustále nejvyšší soutěže. Ale když si srovnáte naší práci a její koncepčnost s dobou jen čtyři, pět let zpátky, tak jsme opravdu udělali velký skok kupředu. Je to běh na delší trať, ale pokud udržíme nastavený standart, tak určitě výkonnost naší mládeže bude mít stoupající úroveň.

Tým ročníku 1991 vám určitě přirost k srdci, jak byste se s klukama rozloučil a co jim popřál?
Já je určitě budu sledovat dál, jejich kariéru a další osud. Oni určitě pro klub i pro mě osobně udělali mnoho dobrého, celá naše společná cesta je protkána úspěchy a na to se nezapomíná. Každý z nich má u mě vždycky otevřené dveře. Přeji jim, aby i jejich další sportovní kariéra i osobní život byly úspěšné a šťastné.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner