Stanislav Purkart byl po utkání se Spartou spokojený, Zdeněk Svoboda sklopil zrak

so 1.8., Jan Čech

S o k o l o v – Fotbalisté sokolovského Baníku výborně vstoupili do nového ročníku II. ligy. Svěřenci Stanislava Purkart získali cenný skalp a to rezervy pražské Sparty, kterou porazili 4:1.

POZOR: Nechcete se zdržovat čtením? Poslechněte si ohlasy Stanislava Purkarta a Zdeňka Svobody v audiogalerii.

Na pozápasové tiskové konferenci vládla výborná nálada. Stanislav Purkart rozdával úsměvy na všechny strany a přijímal gratulace. Zato v šatně Sparty to vypadalo jako po vymření. Zdeněk Svoboda, kouč letenské rezervy, si mohl jenom postesknout. „Baník vyhrál zaslouženě,“ začal své hodnocení a pokračoval: „Do vyrovnávací branky jsme hráli velice dobře. Nechyběla nám disciplína i herní projev byl v pořádku. Hráči plnili všechno, co jsme jim řekli.“

V utkání bylo několik zlomových momentů. V očích kouče Svobody vypadali takto: Velice důležitá byla první branka, kterou jsme inkasovali. Bohužel náš brankař udělal hrubou chybu,“ pokračoval Svoboda a přidal i další momenty, které byly klíčové: Byly dva. Ten první na konci první půle, když jsme podruhé inkasovali. Snažili jsme se hráče uklidnit. Ti se během přestávky z toho otřepali a do druhé půle nastoupili s odhodláním, že s výsledkem ještě něco udělají. Bohužel další ťafku jsme dostali ve druhé minutě druhého poločasu. To nám zbořilo celou hru jako domeček z karet.

Další vystoupení hráčů letenského klubu bylo dosti chaotické. To potvrdil i kouč Svoboda. „Přestali jsme dostupovat hráče. Každý z kluků hrál něco jiného než to, co jsme si řekli v šatně. Přestali jsme hrát to, s čím jsme sem přijeli,“ postěžoval si.

Sokolovský lodivod Stanislav Purkart musel s hodnocením svého kolegy jenom souhlasit. „Se Zdeňkem na sto procent souhlasím. Jeho hodnocení je objektivní. Nám se na začátku utkání přesně stalo to, co jsme nechtěli,“ začal své hodnocení Stanislav Purkart a pokračoval: „Od prvních minut jsme si chtěli vytvořit tlak a převahu. Nepustit mladé hráče soupeře na koně, tím že uděláme nějakou chybu.

Toto přání se lodivodovi Sokolova nesplnilo. Stal se pravý opak. Do vedení šla Sparta už v 8. minutě zásluhou kapitána Valíčka. „Od tohoto momentu hrála Sparta opravdu dobře. Od patnácté minuty jsme sice převzali otěže zápasu a dokázali při hře kombinovat, ale těžko jsme se dostávali do šancí. Je pravdou, že ty dva góly v první půli nám hodně pomohli,“ přidal Purkart.

Úkol do druhé půle zněl: „Nesmíme udělat žádnou chybu směrem dozadu a pokusit se vstřelit třetí branku, která by mohla rozhodnout,“ upozornil šéf sokolovské střídačky hráče před začátkem druhé pětačtyřicetiminutovky.

Jeho přání hráči plnili na sto procent. Už ve 47. minutě rozradostnil více jak dva tisíce diváků David Čada. Od tohoto okamžiku jsme předváděli parádní fotbal až do pětasedmdesáté minuty. Vstřelením čtvrté branky jsme odstoupili od důslednosti a začali hrát takový hurá systém. Hra se přelévala nahoru dolu,“ uzavřel Purkart hodnocení zápasu.

Jeho svěřenci si na závěr vyslechli slova chvály. Na začátku na nás sice byla znát nervozita. Bylo to první utkání doma a to byl ten důvod, proč nám to prvních patnáct minut nešlo. Naštěstí jsme se z toho dokázali odrazit a zaslouženě jsme zvítězili. Všem hráčům moc děkuji za předvedený výkon,“ dodal kouč.