Pozvánka: FK Baník Sokolov - AC Sparta Praha B

pá 31.7., Jan Kašpar

Již v sobotu 1.8. vstoupí fotbalisté Sokolova do své čtvrté sezony v druhé lize. V prvním kole je čeká rezerva Sparty Praha. Pojďme si tedy sobotního soupeře Baníku představit.

Prvním soupeřem západočeského Baníku bude v sobotu rezerva pražské Sparty. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit, sokolovští budou jistě chtít do sezony vítězně, ale ani letenští mladíci nedají svou kůži zadarmo.

V loňské sezoně se oba týmy poprvé potkaly 13. září, zápas skončil těsnou výhrou domácího Sokolova 1:0. Jarní odvetu ale hráči Sokolova nezvládli a ze Strahova, kde rezerva Sparty hraje své domácí zápasy, si po krásném zápase nakonec odvezli porážku 2:3. Sparta B se v loňském ročníku umístila na 11. místě a většinu sezony bojovala o záchranu v druhé lize. Dá se očekávat, že podobné starosti čekají letenského trenéra Zdeňka Svobodu i letos.

V dresu Sokolova se pravděpodobně představí nová posila Bohumil Nádeníček, jenž je kmenovým hráčem právě sparťanského béčka, minulou sezonu však strávil na hostování v týmu Ústí nad Labem. Fanoušci Sokolova se také mohou těšit na dalšího nového útočníka v týmu Baníku, kterým je Robin Dejmek, jenž přišel na hostování z Liberce. Naopak mezi třemi tyčemi bude chybět brankářská jednička týmu Jiří Bertelman, jenž je kvůli zranění lýtkového svalu mimo hru přibližně na tři týdny. V brance ho tedy nahradí Zdeněk Zacharda.

Zápas ale bude mít možná další zvláštnost. Se Spartou pravděpodobně dorazí i Martin Jirouš, kterého si fanoušci Sokolova mohou pamatovat jako nejlepšího střelce minulého ročníku druhé ligy. Jirouš nyní ve Spartě hostuje ze Sokolova na půl roku s opcí.

Sokolov se na úvod své letní přípravy utkal s ligovými Teplicemi, s nimiž remizoval 1:1. Poté se utkal například s Kladnem (porážka 0:1). První a jedinou výhru v přípravě si sokolovští připsali nad Buldoky z Karlových Varů, které deklasovali poměrem 5:0. Poté se ještě utkali s Ústím nad Labem, kterému podlehli těsně 1:2.

Co do výsledků, vyšla o něco lépe příprava letenské rezervě. Nejdříve se zúčastnila Lumen Cupu v Českých Budějovicích, kde se utkaly juniorky Brna, Slavie, Plzně, Českých Budějovic a právě Sparty. Na úvod turnaje se Sparta utkala s Plzní, s níž prohrála 0:1. Poté si ale poradila s Brnem, rovněž výsledkem 1:0. Další zápas hrála s Budějovicemi a Slávií, které porazila také 1:0 a stala se tak vítězem Lumen Cupu. Po tomto turnaji se letenští mladíci utkali s rezervou Mladé Boleslavi, ze zápasu odešli poraženi 1:2. Generálkou před zítřejším zápasem pak bylo Spartě utkání proti Bohemians 1905 B, se kterými si dokázala poradit 2:1.

V sobotu tak čeká Sokolov vyrovnaný souboj, v němž se představí hned několik nových tváří na obou stranách. Zápas začíná v tradičních 10:15, přijďte tedy povzbudit sokolovské fotbalisty, aby vstoupili do nové sezony tím nejlepším možným způsobem.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner