Na McDonaldu obsadila ZŠ Pionýrů 13. místo

pá 12.6., Redakce

Patronem Svátku fotbalu byl současný hráč AC Sparty Praha a bývalý reprezentant České republiky Patrik Berger. Finálového turnaje se účastnili vítězové krajských finále McDonald´s Cupu (16 týmů). Karlovarský kraj reprezentovala ZŠ Pionýrů, Sokolov, která úzce spolupracuje s fotbalovým klubem FK Baník Sokolov. Výběr hráčů trenéra Mgr. Tomáše Provazníka, Milana Gabrleho a Jindřicha Kubrychta byl složen z hráčů ročníku 1997, 1998 a 1999.

Šestnáct týmů bylo rozděleno do čtyř skupin po čtyřech týmech. Doba zápasu byla určena 2x12 minut s pěti hráči v poli a brankářem. „První den turnaje jsme odehráli zápasy v základní skupině. Los nám přídělil silnou skupinu ZŠ Liberec, ZŠ Příbram a ZŠ Ostrava. S Libercem jsme na úvod turnaje odehráli vyrovnaný zápas, bohužel vlivem několika osobních chyb jsme zápas nedotáhli do vítězného konce a prohráli 3:2. Druhý zápas s Příbramí nás soupeř předčil v pohybu, technice a efektivitě proměňování šancí, tento zápas jsme prohráli 3:1. První sportovní den jsme zakončili zápasem s Ostravou, která disponovala vyspělými hráči. Ti nás předčili zejména v důrazu v osobních soubojích, tento zápas jsme prohráli 4:0.

Ostrava s Příbramí prokázali své kvality nejen v základní skupině, ale v dalších bojích a oba týmy se staly finalisty Svátku fotbalu. Na základě výsledků v základní skupině jsme se zařadili do druhého dne do boje o 9. – 16. místo,“ popsal utkání v základní skupině šéftrenér mládeže Tomáš Provazník. „Druhý sportovní den nám ,pavouk´ turnaje přidělil domácí ZŠ Plzeň. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a sebevědomě. V 6. minutě jsme vedli 3:0 a skóre jsme mohli zvýšit. Po chybách ale soupeř otočil na poločasových 3:2. V druhém poločase se obraz hry změnil a hru měl pod kontrolou domácí tým. Zápas jsme nakonec nešťastně prohráli 4:3, tento zápas jsme nezvládli hlavně po psychické stránce. V dalším zápase jsme nastoupili proti Českému Krumlovu, který jsme jednoznačně porazili 6:0. V zápase o 13. místo jsme vrátili porážku z prvního dne Liberci 3:1. Tento zápas byl v naší režii,“ okomentoval Provazník zbytek zápasů.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům za reprezentaci FK Baník Sokolov, ZŠ Pionýrů, městu Sokolova a Karlovarskému kraji. Svátku fotbalu se účastnila skutečně mládežnická špička naší republiky. Pro všechny naše hráče byl turnaj velkým přínosem, protože tyto těžké zápasy a opakovaná konfrontace s top týmy našim hráčům chybí. Dále bych chtěl poděkovat vedení ZŠ Pionýrů za poskytnutí financí pro tento turnaj,“ dodal šéftrenér mládeže.

Republikové finále McDonald´s Cupu – Svátek fotbalu, Plzeň (8.–9. 6.)
Sestava Sokolova: Kasl, Korel - Balogh, Samek, Klubal, Stockner - Stropek, Vokáč, Žolna, Vican - Kohajda, Kocour.
Výsledky v základní skupině: ZŠ Sokolov – ZŠ Liberec 2:3, – ZŠ Příbram 1:3, – ZŠ Ostrava 0:4.
Zápasy o konečné umístění: ZŠ Sokolov – ZŠ Plzeň 3:4, – ZŠ Český Krumlov 6:0, – ZŠ Liberec 3:1.
Konečné umístění ZŠ: 1. Ostrava, 2. Příbram, 3. Olomouc, 4. Uh. Hradiště, 5. Hr. Králové, 6. Brno, 7. Praha , 8. Úvaly, 9. Plzeň, 10. Humpolec, 11. Česká Třebová, 12. Přeštice, 13. Sokolov, 14. Liberec, 15. Most, 16. Český Krumlov.

Podobné články

Přípravka U9 zvítězila na domácím turnaji

S o k o l o v - Zatím poslední turnaj určený pro hráče přípravkového věku se konal v sobotu 21. února a mezi sebou se utkaly celky v kategorii U9, tedy ročníky 2006. Baníkovské fandy může těšit fakt, že domácí fotbalisté se stali celkovými vítězi. Druhý z baníkovských týmů skončil pátý.