Vyjádření vedení Baníku ohledně přestupu Martina Jirouše

po 27.7., Tisková zpráva

Mezi FC Slovan Liberec a.s. a FK Baník Sokolov a.s. byla uzavřena dne 01. 08. 2008 smlouva o hostování hráče Martina Jirouše v Sokolově. Tato smlouva obsahovala právo opce pro Baník Sokolov na přestup daného hráče do Sokolova, který tuto opci také řádně a v souladu se smlouvou uplatnil. Baník Sokolov se následně dohodl s AC Sparta Praha fotbal, a.s. na hostování hráče Jirouše ve Spartě Praha v soutěžním ročníku 2009/2010 s možností uplatnění opce.

Po obeznámení se s těmito skutečnostmi Slovan Liberec neoprávněně oddaloval naplnění smlouvy s FK Baník Sokolov a v denním tisku to odůvodňoval skutečnostmi, které neměly oporu v uzavřené smlouvě a rovněž neměly oporu v předpisech ČMFS. FK Baník Sokolov se snažil s Libercem vyřešit tyto nejasnosti mimo arbitráž ČMFS a opakovaně jej vyzýval, aby upustil od tohoto jednání a jednal v souladu s platně uzavřenou smlouvou tak, aby se přestup Martina Jirouše vyřešil bezodkladně. Na tyto výzvy Slovan Liberec reagoval dalším oddálením naplnění smlouvy a Baník Sokolov tedy věc předložil arbitrážní komisi ČMFS.

Slovan Liberec po vyhodnocení celé situace uznal platnost smlouvy a kontaktoval Baník Sokolov s nabídkou dohody.

Závěrem nutno konstatovat, že po vzájemné dohodě přestupuje Martin Jirouš ze Slovanu Liberec do Baníku Sokolov a zároveň odchází na půlroční hostování s následnou opcí do AC Sparta Praha.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner