Jiří Dreiseitl se vrací jako trenér juniorky

út 14.7., Redakce

Mladý trenér se po několika letech vrátil do Sokolova. Kdysi hráč divizního dorostu Baníku nedávno vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu v Praze, působil coby asistent trenéra u extraligového dorostu Slavie a před začátkem přípravného období se dohodl na angažmá v Baníku.

V trenérském obsazení juniorky jste novou tváří. Mohl byste se fanouškům Baníku představit?
Jmenuji se Jiří Dreiseitl je mi 24 let a po úspěšném absolvování Fakulty tělesné výchovy a sportu – specializace fotbal jsem získal UEFA licenci A. Má hráčská kariéra skončila už v 18-ti letech, kdy jsem měl vážné zranění kolene a po úspěšném přijímacím řízení na VŠ jsem se k návratu k aktivní kariéře už nedostal. Během studia jsem se k fotbalu vrátil, ne jako hráč, ale jako trenér. Klub SK Slavia Praha mi nabídl vést přípravku a tak jsem se stal dva roky hlavním trenérem ročníku 2001. Poté jsem dostal příležitost stát se asistentem u týmu U-19 (A-dorost) a zde jsem se začal starat o kondiční přípravu jednotlivců i celého týmu. V této pozici jsem vydržel dva roky u ročníků 1989 a 1990. Během studia jsem se zajímal hlavně o teorii sportovního tréninku, vyhledávání talentované mládeže, kondiční trénink a sportovní výživu.

Jaké budete mít v Baníku cíle coby trenér juniorky?
Jde o to jaké cíle jsou na mysli. Samozřejmě hlavním cílem pro nadcházející sezónu je udržet kvalitně obsazenou divizi sk. B a to tak, že bychom se chtěli pohybovat v horní polovině tabulky. Ale dlouhodobý cíl je složitější a náročnější. Juniorka by se měla stát líhní hráčů pro A-tým a hráči jako Prchal a Komberec jsou důkazem toho, že je tento projekt úspěšně nastartovaný. V neposlední řadě je mým osobním přáním hrát moderní fotbal se spoustou pohybu a pěkných kombinací, na který by chodilo co nejvíce fanoušků Baníku.

Stačil jste již poznat hráčský kádr a jakou má, podle Vás, sílu?
Kádr juniorky je velice mladý ambiciózní tým s mnoha hráči, kteří mají před sebou slibnou kariéru. Jen je nutné zapracovat na některých nedostatcích a neustále na sobě tvrdě a poctivě makat v tréninku. Jako u každého mladého týmu je jeho nedostatek ve zkušenostech z těžkých zápasů, ale ty během sezóny určitě přijdou a výkonnost týmu poroste.

Jak se jeví noví hráči Doležal, Ferko a příchozí hráči z dorostu?
Hráči Doležal a Ferko jsou kvalitní hráči, kteří prošli mládežnické kategorie v Plzni i v Praze a mají dobré tréninkové návyky. Je jen na nich, jak se prosadí a ukáží své přednosti. Co se týče dorostenců mají stejnou startovní čáru jako ostatní hráči. Zatím pracují poctivě a perou se s tréninkovými dávkami,na které nebyli zvyklí.

Hned na začátku letní přípravy hráči absolvovali testy na FTVS v Praze. Jak jste byl s výsledky spokojený?
Testy na FTVS byly z části ovlivněné tím, že se hráči poprvé seznamovali s pohybem na běžeckém koberci. Předtím absolvovali jen vyšetření na bicyklovém ergometru. I tak nám výsledky pomohly k nastavení optimální přípravy a zjištění aktuálního stavu trénovanosti našich hráčů.

Minulý týden jste absolvovali soustředění v Žinkovech. Co vše museli hráči zvládnout?
Soustředění v Žinkovech splnilo mé očekávání a i přes nestálost počasí se povedlo odtrénovat všechny tréninkové jednotky tak jak jsem si přál. Hráči polykali 3-4 tréninkové fáze za den a i přes náročnost tréninků musím pochválit jejich profesionální přístup. Mé očekávání bylo určitě splněno.

Juniorka přes léto odehraje šest přípravných zápasů. Jste se skladbou soupeřů spokojený?
Myslím si, že skladba přátelských utkání je dobrá. Do prvních dvou budeme nastupovat v plné tréninkové zátěži a tudíž si ověřím, na jaké úrovni mají osvojené naučené dovednosti. Na další už se budeme připravovat a pomalu ladit formu.

Kromě funkce trenéra juniorky zastáváte i post asistenta trenéra u druholigového A-týmu. Co bude Vaším úkolem?
U A-týmu jsem na pozici druhého asistenta, ale bohužel se většina tréninků překrývá s tréninky juniorky a tudíž má hlavní práce je v individuálním přístupu k hráčům, kteří jsou buď po zranění a nebo mají nějaké tréninkové výpadky. Této práci jsem se věnoval i v týmu SK Slavia Praha a myslím si, že špičkové týmy se dnes bez kondičního trenéra neobejdou.

Jak se Vám zatím v Baníku pracuje a jak byste zhodnotil zázemí klubu v porovnání se Slavií?
Práce na Baníku mě zatím naplňuje a baví. Vždy to bylo mé přání dělat práci, která je zároveň mým koníčkem. Co se týče zázemí určitě jsou některé věci na jiné úrovni, ale myslím si, že celkově je na tom klub velice dobře.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner