O základní sestavě už mám jasno, říká kouč Purkart

 
O základní sestavě už mám jasno, říká kouč Purkart
 
ne 28.2., Petr Gono

S o k o l o v - Generálku na start jarní části II. fotbalové ligy zvládli svěřenci Stanislava Purkarta na výbornou. S pražským Motorletem, účastníkem ČFL, si poradili 3:1. "První poločas byl z naší strany dobrý. Ve druhém byla hra trochu rozháraná," poznamenal Stanislav Purkart.

I když se trenér během utkání rozčiloval, tak byl nakonec s výsledkem i s vývojem zápasu spokojený. „Začali jsme trochu nervózně. Byla to generálka a na klukách to bylo trochu vidět,“ poznamenal Purkart na úvod a pokračoval: „Narazili jsme na soupeře, který hrál dobře organizovaně a výborně bránil. Museli jsme se tlačit do plných.“

Baníkovci tak měli problém překonat obranu hostí. „Motorlet dokázal dobře vykrývat křídelní prostory. Nakonec se nám ale podařilo uhrát vedení 1:0. Směrem do zadu jsme soupeři nic nedovolili, takže to bylo z naší strany v pořádku,“ přiznal trenér sokolovského áčka.

Druhé půle byla podle trenérových slov dosti neurovnaná. „Dostali jsme se do vedení 3:0, ale pak hra obou celků přestala mít urovnanost. Přesto si myslím, že generálka splnila svůj účel,“ naposledy se vrátil k zápasu.

Ve druhém poločase nastoupilo několik čerstvých hráčů, ale trenér už základní jedenáctce pro jarní část má jasno. „Když nepříjde zranění nebo nějaká nemoc z některých hráčů, tak máme na devadesát procent jasno jak budeme hrát,“ podotkl.

Otázkou zůstává, zda se do základní sestavy vrátí Petr Knakal a jak je na tom zdravotně. Trenér okamžitě vylíčil jak na tom stoper je. „Petr Knakal už začal trénovat s mužstvem, ale zatím s námi nehraje. Dělá takové ty věci, které jsou bezkontaktní. Týden před startem soutěže by se už měl zapojit do všech věcí v tréninku, které mužstvo normálně dělá. Musíme být zatím opatrní a nic nesmíme uspěchat. Jak si začne věřit, tak ho začneme posílat do hry,“ uzavřel Stanislav Purkart.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Audio

  • Ohlasy po zápase s Motorletem
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner