Jak si vedou bývalí hráči Baníku - 2.část

 
Jak si vedou bývalí hráči Baníku - 2.část
 
pá 26.2., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Baník působí ve druhé lize čtvrtou sezonu. Během tohoto období se v kádru druholigového týmu vystřídala početná skupina hráčů. Z původního mužstva vydržela do dnešního dne v Sokolově pouze dvojice hráčů - Jiří Bertelman a David Čada, který však v první polovině sezony 06/07 nastupoval za Union Cheb. Další hráči buď neuspěli a v současné době hrají nižší soutěže nebo přestoupili do jiných týmů. Našlo se ale hned několik hráčů, kterým pomohlo angažmá v Baníku např. do první ligy. Na tyto fotbalisty jsme se ve stručném přehledu zaměřili (na záložníky + útočníky) a podívali se, jak se jim vede…

Jaroslav Dittrich: Šikovný pravý záložník, který přešel do Baníku z Pardubic spolu s druhou ligu, měl rychlý vzestup. V baníkovském dresu nastoupil tento rychlý hračička pod trenérem Pulpitem pouze k patnácti zápasům, ve kterých vstřelil 2 góly. V podzimní části 2006/2007 však zanechal hráč, který se po Sokolově dopravoval stařičkou škodovkou, velmi dobrý dojem. To nemohlo uniknout zástupcům mladoboleslavského celku a Jaroslav putoval do první ligy. Ze začátku se Dittrichovi v Mladé Boleslavi dařilo, dočkal se svého prvního ligového gólu a byl oblíbený i u fanoušků. Přišlo však zranění a Jaroslav se v další sezoně do kádru Boleslavi již nevešel. Odešel tedy na hostování do Liberce, poté následoval znovu přesun do Mladé Boleslavi a v současné době Dittrich hostuje v Bohemians Praha. Zde se potkává i s Petrem Machem, s kterým působil v Sokolově i v Mladé Boleslavi. Dittrich měl v první lize dobře nakročeno, ale zbrzdila ho zranění. Jaroslav si také zahrál v evropském poháru.

Jiří Gába: Ligou protřelý záložník, který je schopný nastupovat i v obraně, působil v Sokolově v první druholigové sezoně pod trenérem Pulpitem. Poměrně nenápadný, ale o to víc platnější hráč, dokázal v Baníku jako defenzivní štít vstřelit pět gólů v 18 zápasech. Odehrát víc utkání za Baník nedovolilo Gábovi zranění. V létě 2007 přecházel trenér Pulpit do Olomouce a poctivého hráče měl na Hané k dispozici. Šanci však Gába nedostal a v první lize již nenastoupil. Následovalo hostování v Jihlavě, které se nakonec změnilo v přestup. V jihlavském dresu můžeme Gábu vídat i v současné době.

Petr Jiráček: Odchovanec sokolovského fotbalu se dokázal prosadit i v prvoligovém fotbale. Do druhé ligy přešel „Čip“ z divizního kádru Baníku a začal se v této soutěži adaptovat. Trenér Pulpit byl na Jiráčka velmi přísný, ale dal mu šanci v celkem 15 utkáních. Trenér Boris Kočí začal pak na Jiráčkovi stavět a důvěru poté Petr dostával i od trenéra Abrháma i Haška. Celkem odehrál Petr v druhé lize za Baník 39 utkání a vstřelil 2 góly. Následně zájem o levonohého záložníka začala projevovat Plzeň, kam také Jiráček nakonec v létě 2008 odešel. Poměrně často začal Jiráček nastupovat v základní sestavě a prvoligové zápasy hraje pravidelně dodnes. V současné době bojuje Petr o základní jedenáctku silné Viktorie Plzeň. Vídat Jiráčka je také možné v ligových přestávkách v dresu sokolovské futsalové Materie.

Martin Jirouš: Divákům tohoto střelce netřeba představovat, neboť ho zcela jistě mají ještě v živé paměti. Liberecký odchovanec měl v ročníku 08/09 nastupovat v Příbrami. Zde se však nepohodl s trenérem a tak s vděkem přijal nabídku Martina Haška a přišel do Baníku na roční hostování s opcí. Úvodní zápasy ještě proseděl Jirouš na lavičce, ale jakmile začal nastupovat, již se nedal zastavit. V 25 utkání skóroval Martin 18krát a po zásluze se stal nejlepším střelcem druhé ligy. V době kdy do Sparty zamířil Martin Hašek, projevil nejslavnější český klub o Jirouše velký zájem. A začala tahanice o ostrostřelce. Liberec nechtěl uznat opci Baníku, Sokolov chtěl útočníkovi umožnit hostování ve Spartě, ale Liberec byl proti a Jirouš absolvoval přípravu s Libercem. Nakonec se kluby dohodly, Martin přestoupil do Sokolova, odkud byl ihned poslán na hostování do Sparty. Nejasnosti o budoucnosti Jiroušovi určitě uškodili. Do střelecké formy se Martin již nedostal. Ve Spartě nastoupil pouze ve čtyřech zápasech a také si zahrál evropskou ligu. Před několika dny putoval Jirouš na další hostování do Příbrami, kde by si zcela jistě chtěl vzpomenout na střelecké období.

Zdeněk Koukal: Tento univerzál se dá považovat za odchovance německého Vilshofenu, kde trávil dětství s otcem, který v Německu fotbalově působil. Delší dobu byl Zdeněk v Teplicích, odkud nakonec v zimě 2007 zamířil na hostování do Sokolova. Zde si Koukal zahrál ve 14 utkáních a vstřelil 3 góly. Na jeho výkony však byla radost pohledět. Zdeněk, který poté působil spíše v záloze či obraně, nastupoval na Baníku v útoku a skvěle se hodil trenéru Pulpitovi do systému 4-3-3. Po sezoně následoval návrat do Teplice a vypadalo to, že by se Zdeněk mohl v první lize konečně více prosadit. Nakonec se to nepovedlo a Koukal přestoupil do Žižkova, v jehož dresu ho budeme moci na jaře vidět.

Tomáš Vondrášek: Další sokolovský odchovanec, který si svou pracovitostí již zřejmě vypracoval stálé místo v kádru Teplic. Dříve tomu tak nebylo. Na jaře 2007 hrál Vondrášek v Ústí nad Labem, podzim 2007 pak absolvoval doma v Sokolově. Zde odehrál „Vondy“ 10 zápasů a jednou skóroval. Na jaře 2008 už opět Tomáš hrál za Ústí nad Labem a např. ve vzájemném zápase nám dělal velké problémy. Po zimní přípravě v roce 2009 se Tomáš konečně prosadil do kádru Teplic. Nedařilo se mu sice skórovat, ale podával slušné výkony. Rozlet Vondráškovi zbrzdilo hrůzostrašné zranění, ze kterého se ale dostal a v loňském podzimu již patřil ke stálicím vedoucích Teplic. Vondrášek zaznamenal konečně také 2 ligové branky a trefil se i v předkole Evropské ligy. Na jaře by měl nadále Tomáš podporovat ofenzivní činnost Teplic.

Výše uvedení hráči dokazují, že v týmu Baníku Sokolov jsou hráči na očích a mohou se i díky Baníku posunout výše. Ze záložníků a útočníků se zřejmě nejvíce podařilo prosadit sokolovským odchovancům Jiráčkovi a Vondráškovi.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner