Zimní turnaj ovládl Baník, Role stříbrná, Poříčí bronzové

so 20.2., Jan Kašpar

S o k o l o v - Pátý ročník Zimního turnaje Baníku Sokolov je již minulostí. Už byly odehrány všechny zápasy o umístění. V souboji o páté místo byl Chodov úspěšnější Vintířova, třetí místo bere Královské Poříčí. Ve finále reprezentoval Baník tým A dorostu, který si poradil se Starou Rolí a získal tak celkové prvenství na turnaji.

Sokolovský A dorost ve finále zdolal Starou Roli

Protože juniorku čekal od tří hodin přátelský zápas proti mosteckému dorostu, ve finále Zimního turnaji ji už podruhé zaskočili A dorostenci, tentokráte si zahráli finále proti Staré Roli. Tento zápas tým trenéra Hájka zvládl a zvítězil 5:2, po poločase 4:0 a získal pro Baník celkové - a nutno podotknout, že suveréně - prvenství na turnaji.

FK Baník A dorost - DDM Stará Role 5:2 (4:0)

Branky: 13. Roubíček (vl), 30. Nerad, 32., 68. Kouba, 35. Novotný - 70. Němec, 90. Pleva (pk)

Sestav Baníku: Martinec - Burkyt, Oláh, Neudert, Valovič (45. Melichar) - Hudec, Jankovský, Černík (45. Nicklas), Kouba - Nerad, Novotný

Sestava St. Role: Nádler - Pavliš, Pleva, Hrudkaj, Khodl, Holcman, Roubíček, Slabý, Stýblo, Němec, Belický P.. Náhradníci: Belický K., Žigar, Sikora, Kolbaba

Královské Poříčí nakonec třetí, Mariánské Lázně čtvrté

Utkání o třetí místo proti sobě svedly Královské Poříčí a Mariánské Lázně. Klub z lázeňského města do tohoto zápasu poslal svůj dorostenecký tým, což se také výrazně projevilo na konečném skóre, které ovládlo Poříčí. I přesto ale lépe začali hráči Mariánek, v úvodu se jim podařilo svého soupeře překvapit a dokonce se ve 14. minutě zásluhou Tomáše Kabeláka ujali vedení 1:0. Poté se ale už do branky trefovali jen hráči z Královského Poříčí. Ve 25. minutě nejprve vyrovnal Josef Gvizd, pět minut před poločasem poté otočil skóre pěkným lobem Jiří Šellong.

Ve druhé půli nastřílelo Poříčí dalších šest branek a díky vítězství 8:1 si i přes nedobrý začátek turnaje připsalo celkové třetí místo.

FC Viktoria Mariánské Lázně dorost - Baník Královské Poříčí 1:8 (1:2)

Branky: 14. Kabelák - 25., 53. Gvizd, 40., 77. Šellong, 60., 80. Dufek D., 63. Kričfaluši, 85. Dvořák (pk)

Sestava M. Lázní: Hubený - Doležal, Průcha, Novotný, Mitáš, Drahorád, Csekés, Bušek, Bílek, Kabelák, Kmeť. Náhradník: Sles

Sestava Kr. Poříčí: Kiss - Kričfaluši, Provazník, Gvizd, Jelínek J., Hanzlíček, Dufek M., Rajchrt, Šellong, Moravec, Dufek D.. Náhradníci: Maxa, Jelínek R. Dvořák

Chodov poprvé vyhrál a skončil pátý, Vintířov poslední

Šest zápasů na Zimním turnaji potřebovali hráči Chodova k tomu, aby končili zápas jako vítězný tým. To se jim podařilo až v posledním zápase celého turnaje, když se v utkání o páté místo utkali s Vintířovem. O osudu celého střetnutí rozhodlo úvodních šest minut, během kterých se Chodov dvakrát brankově prosadil. Nejdříve na 1:0 dal v 5. minutě Kinkal a v 6. minutě zvýšil na 2:0 Martin Vachník, který vstřelil poslední branku tohoto ročníku Zimního turnaje. Díky tomuto vítězství získal Chodov celkovou pátou příčku, na hráče Vintířova zbylo poslední, šesté místo.

Spartak Chodov - Baník Vintířov 2:0 (2:0)

Branky: 5. Kinkal, 6. Vachník

Sestava Chodova: Pelech - Štěpán, Širochman, Krupička, Dušek, Čermák, Kinkal, Klemera, Šteg, Kočí, Vachník. Náhradníci: Vondráček, Krůpa, Šourek

Sestava Vintířova: Střimelský - Novák, Vystrčil, Macák, Kotrman, Myslivec, Valach, Nimrichter, Škarda, Neudert, Draxal. Náhradník: Bojčuk