Rozhovor se Stanislavem Purkartem po utkání se Selingenportenem

ne 14.2., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Baník v přípravě porazil účastníka Bayernligy jednoznačným způsobem po výsledku 6:0. Trenér Stanislav Purkart mohl být víceméně spokojen nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou. Spokojenost panuje také celkově s prozatímní zimní přípravou. Ačkoliv ještě dostanou v dalších zápasech příležitost všichni hráči, trenér nám prozradil, že již určitou představu o základní sestavě má. Kádr v současné době již má definitivní podobu, kde poslední posilou bude Tomas Radzinevicius, kde zbývají dořešit pouze formality.

Pane trenére, jak byste ve stručnosti zhodnotil dnešní utkání se Selingenportenem ?
My jsme byli hlavně rádi, že jsme ten zápas mohli sehrát, protože béčko Viktorie Plzeň vzájemné utkání zrušilo. Takže jsme vzali tohoto soupeře a já si myslím, že jsme to sehráli, tak jak jsme potřebovali. V prvním poločase soupeř víc kousal, ale dokázali jsme se dvakrát prosadit. Třicet minut jsme tam hráli velice dobře, potom patnáct minut jsme byli trochu statický a soupeř nám chodil do brejků, ale druhá půle si myslím, že byla jednoznačně dobře sehraná. Ten výsledek je dobrý a každý takový výsledek je na sebevědomí. Všichni útočníci, co se protočili, nám dali góly a to je pro nás dobře.

Panuje s prozatímní zimní přípravou spokojenost?
Zatím spokojenost s přípravou je. Je dobrý to, že se nám většinou nikdo nezranil, kromě nějakých těch kopanců ze zápasů. Všichni tedy odtrénovali celou přípravu, takže jsme zatím spokojený a samozřejmě věříme, že se nám to odrazí potom v samotné soutěži.

Máte již jasno o základní sestavě? Budete točit v sestavě i nadále všechny hráče?
Ve dvou zápasech, co teď máme (Jablonec a Most) bychom chtěli, aby ještě všichni hráli, a my jsme je naposledy viděli v těžším zápase. Potom se rozhodneme, i když samozřejmě už nějakou představu máme. Na některých postech ještě úplně rozhodnutý nejsme, protože tady ta konkurence v tomto mužstvu je velká. Ale říkám, už se nám to pomalu formuje.

Má kádr již definitivní podobu?
Kádr už je uzavřený, máme dvacet hráčů. Celé se to uzavřelo zhruba před týdnem, když dorazil Radzinevicius jako poslední a odešli nám tři kluci na hostování do Karlových Varů.

Je tedy příchod Radzineviciuse hotový?
Tam ještě nejsou vyřízený záležitosti z Polska, ale mělo by to do soutěže být hotové.

Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...