Zimní turnaj po páté: Baník si upevnil vedení, Chodov opět nevyhrál

po 15.2., Jan Kašpar

S o k o l o v - O uplynulém víkendu se na umělé trávě sokolovského Baníku odehrálo závěrečné kolo základní skupiny Zimního turnaje Baníku Sokolov. Naše juniorka se utkala se Starou Rolí, s kterou si snadno poradila 6:0. Naopak Chodov nedokázal ani na pátý pokus vyhrát, tentokrtáte remizoval bez branek s Mariánskými Lázněmi. Zápas mezi Královským Poříčím a Vintířov nebyl ani odehrán pro nedostatečný počet hráčů Vintířova, Poříčí si tak připsalo kontumační výhru.

Juniorka nadělila Staré Roli šest branek

První zápas 5. kola proti sobě postavil juniorku Baníku a tým ze Staré Role. Zápas byl navíc střetnutím prvního a druhého týmu v tabulce Zimního turnaje. Pro tento zápas se v dresu juniorky objevil i Oleg Duchnič, který přišel na výpomoc z A týmu. Duchnič byl také jedním ze strůjců vysokého vítězství 6:0, připsal si totiž hattrick. Po první půli bylo skóre 2:0, o branky se postaral právě Duchnič a Miloslav Čertík.

Do druhého poločasu poslal trenér Dreiseitl Kratochvíla s Petrem Plevou a kanonáda pokračovala. Nově příchozí Pleva se trefil hned ve 48. minutě, v minutě 63. vstřelil svou druhou branku v utkání Čertík. V 70. a 86. minutě dovršil Duchnič svůj hattrick a juniorka tak zvítězila snadno o šest branek. Více o tomto zápase čtěte v reportáži.

FK Baník Sokolov B - DDM Stará Role 6:0 (2:0)

Branky: 11., 70., 86. Duchnič, 38., 63. Čertík, 48. Pleva

Sestava Baníku: Macháček - Staněk, Hucl, Duben, Doležal - Ferko, Bereczký, Bastl, Puchmertl - Čertík, Duchnič. Střídali: Kratochvíl, Pleva

Sestava Staré Role: Nádler - Pavliš, Pleva M., Hrudkaj, Khodl, Slabý R., Roubíček, Žigar, Stýblo, Sochor, Holcman. Střídali: Slabý J., Belický K. Belický P., Kolbaba

Královské Poříčí si připsalo kontumační vítězství

V nedělním ráně se od devíti hodin měly utkat týmy z Královského Poříčí a Vintířova. Z kádru Vintířova však dorazilo pouze sedm hráčů a utkání tak bylo kontumováno. Díky tomu si Královské Poříčí připsalo vítězství 3:0

Baník Královské Poříčí - Baník Vintířov 3:0 (kontumace)

Chodov - M. Lázně: dvě červené, nula branek

Druhý nedělní zápas mezi Chodovem a Mariánskými Lázněmi se hrál od jedenácti hodin. Od úvodu prvního poločasu se hrálo poměrně vyrovnané utkání, hra bylo spíše o bojovnosti obou celků. Nepříjemná situace nastala v 10. minutě, kdy se mariánskolázeňský Pavel Chval snažil dostat do branky soupeře míč skluzem, přitom ale pravděpodobně špatně došlápl a vyvrknul si kotník. Musel být tedy převezen do nemocnice na vyšetření. Jeho místo na hřišti zaujal Lukáš Kovář. Na šance byl v první půli produktivnější Chodov, například Klemera ve 25. minutě nastřelil pěknou ranou tyč. Před poločasem měli šance Kafka a na druhé straně Vachník, ani jeden však neproměnili a poločas tak skončil 0:0.

Ve druhém poločase už byla k vidění více bitva než fotbal, navíc se začalo přiostřovat. Po hodině hry obdržel za brutální faul žlutou kartu chodovský Joza. Stejný hráč si navíc o minutu později vyšlápl na dalšího z mariánskolázeňských, za což viděl druhou žlutou kartu a následně červenou. Žlutou kartu ukázal sudí i na druhé straně, obdržel ji Lukáš Kovář v 65. minutě. Aby toho nebylo málo, Chodov šel v 66. minutě do devíti, vyloučit se totiž nechal útočník Kaňok. Hra poté už příliš fotbal nepřipomínala, za zmínku stojí jen moment ze 73. minuty, kdy se Jan Kovář ocitl sám před chodovskou brankou, s jeho střelou si ale brankář Šourek poradit dokázal. Chodov se tak s Mariánskými Lázněmi rozešel bez branek, 0:0.

Viktora Mariánské Lázně - Spartak Chodov 0:0 (0:0)

Branky: -

ŽK: 65. Kovář L. - 61. + 62. Joza

ČK: 62. Joza, 66. Kaňok

Sestava M. Lázní: Šmejkal - Hadač, Drahorád st., Škrabal, Jakubík, Drahorád ml., Kovář J., Ščasnár, Semančík, Kafka, Chval. Náhradníci: Kovář L., Švejda, Čeček

Sestava Chodova: Šourek - Štěpán, Joza, Krupička, Vondráček, Čermák, Kinkal, Klemera, Šteg, Kaňok, Vachník. Náhradníci: Širochman, Svůra, Pelech

Zimní turnaj vrcholí příští sobotu, kdy se bude hrát o umístění. Závěrečné boje začnou zápasem o 5. místo, ve kterém se utká Chodov s Vintířovem, poté se o 3. místo poperou hráči Mariánských Lázní a Královského Poříčí. O celkové vítězství na turnaji se bude hrát od 13 hodin, ve finále proti sobě nastoupí baníkovská juniorka a Stará Role.

Vy jste na závěrečný den Zimního turnaje samozřejmě srdečně zváni, tak neváhejte a přijďte povzdubit týmy v zápasech o umístění.

Všechny dosavadní výsledky, tabulku a rozpis finálového dne najdete zde.