Zimní turnaj: po 4. kole

po 8.2., Jan Kašpar

S o k o l o v - Zimní turnaj Baníku má za sebou další kolo, tentokráte s pořadovým číslem čtyři. V tabulce turnaje se děly velké věci, do čela se například po výhře nad Vintířovem dostala sokolovská juniorka, naopak Královské Poříčí si připsalo první body za výhru 4:2 nad Chodovem. První prohru si připsala Stará Role, která podlehla Mariánským Lázním 2:4.

Královské Poříčí poprvé bodovalo

První zápas sobotního programu, ve kterém se utkal Chodov s Královským Poříčím, měl úvodní výkop už v devět hodin. Bylo to utkání dvou týmů, které zatím čekaly na své první vítězství v Zimním turnaji, očekávání tak byla veliká. Nástup do utkání měli lepší hráči Královského Poříčí, kterým se chodovské podařilo v úvodních minutách doslova přišpendlit do jejich pokutového území, ze svého tlaku však zatím branku nevstřelili. To se změnilo v 22. minutě, kdy se trefil Dufek a poslal Poříčí do vedení 1:0. Tento stav však nevydržel dlouho, ve 25. minutě totiž vyrovnal chodovský kanonýr Vachník. Královské Poříčí ale i přesto odcházelo na poločasovou přestávku jako lepší tým, vedení mu totiž vrátil brankou z 35. minuty Jaroslav Rajchrt – Poříčí tak po úvodním dějství vedlo 2:1.

V druhé půli byl k vidění podobný obraz hry jako v poločase prvním. V 56. minutě to pro Královské Poříčí vypadalo už velmi slibně, na 3:1 totiž opět zvýšil Rajchrt. Tato branka tak poříčský Baník výrazně posunula k zisku prvních bodů na Zimním turnaji. Cestu k nim Královskému Poříčí trochu znepříjemnil chodovský Michal Svůra, který v 78. minutě hlavou snížil na 3:2. O tři minuty později ale vstřelil čtvrtou branku Poříčí Dufek a zpečetil tak pro svůj tým zisk tří bodů za výhru 4:2

Spartak Chodov – Baník Královské Poříčí 2:4 (1:2)

Branky: 25. Vachník, 78. Svůra – 22. Dufek, 35., 56. Rajchrt, 81. Dufek

Sestava Chodova:Pelech – Štěpán, Joza, Krupička, Vondráček, Čermák, Kinkal, Klemera, Svůra, Kaňok, Vachník. Náhradníci: Šteg, Širochman, Dušek

Sestava Kr. Poříčí: Dvořák – Kričfaluši, Provazník, Gvizd, Jelínek Jakub, Hanzlíček, Dufek M, Rajchrt, Šellong, Moravec, Dufek D.. Náhradníci: Maxa, Jelínek Robert, Kiss

Mariánské Lázně otočily duel se Starou Rolí, ta poprvé prohrála

V druhém utkání se potkala Stará Role s Mariánskými Lázněmi. Pro svěřence trenéra Zemana to byl už druhý zápas na Zimním turnaji v tomto týdnu, ve středu se totiž utkali se sokolovskou juniorkou, které podlehli 1:4. I toto utkání pro ně, co do skóre, nezačalo dobře, jako první se totiž z branky radovali hráči Staré Role – ve 38. minutě sudí Hrabovský nařídil po zákroku jednoho z mariánskolázeňských na útočníka Role penaltu, kterou proměnil Marek Pleva – 1:0. Toto skóre platilo i po konci první půle.

Ve druhém poločase se už prosazovali jen hráči Mariánských Lázní, kteří se v závěrečných dvaceti minutách prostříleli k zisku tří bodů. Obrat započal v 70. minutě, kdy se trefil Chval – 1:1. Stejný hráč pět minut před koncem utkání zařídil i obrat, když v 85. upravil skóre na 2:1 pro Mariánské Lázně. Poslední branka padla v 88. minutě, kdy se trefil Jan Kovář a pojistil tak pro Mariánské Lázně výhru 3:1

TJ DDM Stará Role – FC Viktoria Mariánské Lázně 1:3 (1:0)

Branky: 38. Pleva (pk) – 70., 85. Chval, 88. Kovář

Sestava St. Role: Kolbaba – Pavliš, Pleva, Slabý J, Khodl, Slabý R., Roubíček, Žigar, Němec, Belický, Holcman. Náhradník: Nádler

Sestava Mr. Lázní:Šmejkal – Kovář, Dvořák, Škrabal, Jakubík, Drahorád ml., Kovář, Ščasnár, Semančík, Kafka, Chval. Náhradník: Švejda

Juniorka Baníku deklasovala Vintířov a dostala se na první místo

V neděli byl na programu jediný zápas, ve kterém se utkaly týmy sokolovské juniorky a Vintířova. V případě vítězství se Baník po prohře Staré Role s Mariánskými Lázněmi mohl vyšvihnout na první místo. Této šance také bezezbytku využil, Vintířov totiž porazil přesvědčivě 6:0. Většina branek padla v první půli, kterou juniorka vyhrála 4:0. Do druhé půle se do branky Baníku dostal i mladý Tomáš Martinec, příliš práce však neměl. I v druhém dějství totiž juniorka ovládala hru a navíc vstřelila další dvě branky. Nyní se tak svěřenci trenéra Dreiseitla vyhřívají na prvním místě tabulky Zimního turnaje se ziskem deseti bodů

Baník Sokolov – Baník Vintířov 6:0 (4:0)

Branky: 9. Puchmertl, 23. Pleva, 25. Domin, 30. Kratochvíl, 49., 68. Čertík

Sestava Baníku: Dvořák (45. Martinec)- Ferko, Šaloun, Hucl, Doležal - Kratochvíl, Bereczký, Pleva, Puchmertl - Domin (45. Bastl), Čertík

Sestava Vintířova: třímelský - Novák, Vystrčil, Kotrman, Černý, Myslivec, Valach, Obešlo, Prokop, Neudert, Draxal. Náhradníci: Čermák, Čižnár, Mlynarský