Takový byl rok 2009 v FK Baník Sokolov...

 
Takový byl rok 2009 v FK Baník Sokolov...
 
ne 27.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Rok 2009 končí, nadešel tak čas na hodnocení a bilancování uplynulých dvanácti měsíců. Ve stručném přehledu jsme pro vás vyzdvihli nejdůležitější okamžiky v FK Baník Sokolov. Zaměřili jsme se především na druholigový tým, juniorku a z mládežnických týmů hlavně na A dorost a A žáky. Chceme, aby i v následujícím roce 2010 přinášel Baník do vašich životů co nejvíce radosti a co nejméně proher. Šťastný a úspěšný nový rok přeje FK Baník Sokolov…

Leden

Baníkovské týmy začínají s neoblíbenou zimní přípravou. K A – týmu nastupuje nový trenér Karel Havlíček, který spolu s asistentem Jiřím Saňákem přebírá mužstvo po Martinu Haškovi. V týmu již nejsou Tomáš Hájovský, Petr Mach ani Róbert Pačinda, kteří mění působiště. V prvním přátelském utkání Baník poráží Dynamo Drážďany a v sokolovském dresu se objevují Aleš Hanzlík a Marek Jandík. Na Baníku zůstává také Petr Knakal, jehož hostování se mění v přestup. V plném zápřahu je však také juniorka a mládežnické týmy. V úplném závěru ledna poráží áčko v přípravném zápase prvoligové Teplice.

Únor

Zimní příprava v plném proudu. Aleš Hanzlík na zkoušce uspěl a Baník se domlouvá s Teplicemi na hostování do 30. 6. 2009. V přípravě áčko remizuje např. s Mostem, poráží Trenčín, ale také vysoko prohrává s Mladou Boleslaví. Tým absolvuje také herní soustředění v Nymburce. Daří se prodloužit hostování Luboši Illizimu a dále je potvrzeno hostování Marka Jandíka. Juniorka se naopak musí vyrovnat s velkou marodkou, se kterou mají problémy i její soupeři a tak některé zápasy jsou přesouvány. Mládežnické týmy již také hrají své přípravné zápasy.

Březen

Začíná druhá liga a trenér Havlíček prožívá ligovou premiéru na lavičce Baníku v zápase s Čáslaví (0:0). V druhém jarním kole se utkává Baník na svém hřišti s Bohemians 1905. Pohledné utkání sleduje téměř tři tisíce diváků. Baník však tento boj prohrává 1:2. Celkově se v březnu áčku nedaří. Tým ze čtyř soubojů získává pouze dva body. Do krajského přeboru vstupuje také juniorka. Tři zápasy, devět bodů a skóre 15:0, to je výsledek svěřenců Stanislava Purkarta v tomto období. Daří se i A dorostu, který v přípravě např. ničí Aš výsledkem 7:1 a Žlutice 11:0. Finišuje i příprava ostatních mládežnických týmů včetně A žáků, kteří mají jediný cíl – postup do ligy.

Duben

A tým prohrává s B-týmem Sparty a vedení klubu přistupuje k nepopulárnímu kroku – odvolává trenéry. Po Karlu Havlíčkovi nastupuje ke kormidlu druholigových fotbalistů duo Vítězslav Hejret a Stanislav Purkart, tedy sportovní ředitel a hlavní trenér juniorky. Po změně Baník vysoko poráží Fulnek a vyhrává také v Ústí nad Labem. Duben pak uzavírá Baník porážkou v Hradci Králové. Juniorka i nadále kraluje krajskému přeboru a poráží vysoko i silný Hazlov (7:1). A dorost v boji o postup do ligy má střídavé úspěchy. Žáci také začínají svůj hon za postupem. V dubnu třikrát vítězí a připisují si také jednu porážku.

Květen

Baník ve druhé lize prohrává se Slováckem, ale poráží doma Opavu a také deklasuje Jihlavu výsledkem 5:0. Juniorka nadále prochází přeborem neohroženě. V květnu pět výher a skóre 35:2 hovoří za vše. Pětkrát vítězí i A dorost, Dukla Praha má však již značný náskok. Žáci sice jednou prohrají a jednou remizují, postup do ligy je však blíže.

Červen

Finišují boje v mistrovských soutěžích. S baníkovským dresem se loučí Michal Salák. Áčko opět deklasuje svého soupeře výsledkem 5:0. Tentokrát to odnáší Most a Baník končí na solidní šesté příčce ve druhé lize. Martin Jirouš se stává nejlepším střelcem druhé ligy a v týmu vládne spokojenost. Juniorka zakončila tažení krajským přeborem bez porážky a s přehledem postupuje do divize. A dorost končí v divizi na druhém místě a nepostupuje. Naopak Žáci vítězí ve své soutěži a postupují do ligy!!! V červnu také přiváží do Sokolova pohár mistra ligy ikona Baníku František Dřížďal. V závěru června áčko zahajuje přípravu. Stanislav Purkart je potvrzen jako trenér A-týmu.

Červenec

Letní příprava A – týmu v plném proudu. Novými tvářemi jsou obránce Jiří Studík a Jiří Prchal s Lukášem Kombercem z juniorky. Na zkoušku přicházejí útočníci Vlček a Hudák, ovšem nepřesvědčí. Tým naopak ještě posilují útočníci Nádeníček a Dejmek. Mladíci Blažek a Vůjtěch naopak odcházejí na hostování do Karlových Varů. Připravují se i ostatní týmy Baníku. Juniorku přebírá Jiří Dreiseitl. Konečně se podaří vyřešit tahanice kolem Martina Jirouše. Vysoký kanonýr přestupuje do Sokolova a okamžitě je mu vyřízeno hostování do Sparty Praha.

Srpen

Startuje nový ročník druhé ligy a Baník začíná ve velkém stylu. Poráží béčko Sparty 4:1. Trefuje se i novic Bohumil Nádeníček. Se startem druhé ligy spouští FK Baník Sokolov nové oficiální internetové stránky. Áčko si vede výborně. Z pěti srpnových utkání získává 11 bodů a drží se na čele soutěže. Solidně si počíná i juniorka - dvě výhry, jedna remíza, jedna prohra. Do své soutěže vstupují i dorostenci a to s jasným úkolem – vybojovat postup do ligy. První tři utkání zvládají hráči na jedničku. Skromnější cíle mají žáci v ligové soutěži, první 4 zápasy nakonec prohrávají.

Září

A tým stále šlape. Hořkost první porážky v druhé poznávají hráči až v osmém kole, kdy Baník nestačí doma na Hradec Králové. V poháru Baník končí, neboť prohrává na Žižkově. Naopak zadostiučiněním je výhra 3:0 na Dukle. Juniorce se přestává dařit a během září pouze dvakrát remizuje. A dorost naopak divizí prochází jako nůž máslem. Další čtyři vítězství a skóre 32:4. A žáci konečně získávají první bod, když remizují v Chrudimi.

Říjen

Svěřenci Stanislav Purkarta hrají se střídavými úspěchy. Odměnou divákům je domácí výhra 5:1 v utkání s Jihlavou. Juniorce se nedaří. Mladíci v říjnu uhrají pouze jeden bod za remízu v Čelákovicích. A dorost stále kraluje své soutěži. Na Baníku prohrává i silný Žižkov a také největší rival v boji o postup – Kladno. Žáci se zvedají, sice získávají pouze bod za remízu s Pardubicemi, ale hráči se zlepšují. Stínem měsíce října je vážné zranění stopera a tahouna A-týmu Petra Knakala.

Listopad

Končí boje v mistrovských soutěžích. Áčko sice prohrává v Ústí a pouze remizuje doma s Vlašimí. Podzim však zakončuje na výborném čtvrtém místě. Trenérskou lavičku juniorky doplňuje Vítězslav Hejret. Hráči juniorky konečně bodují, remizují v Chodově a v posledním zápase po pěkném výkonu vyprovází Český Brod „bůrem“. Dorostencům se daří zakončit podzim bez ztráty bodu a před druhým Kladnem mají náskok osmi bodů. Žáci jsou ve formě. Remizují s Plzní, vyhrávají na Spartě !!! a daří se jim porazit i Jablonec. Tyto výsledky jsou tak velkým příslibem do jarních odvet.

Prosinec

Hodnotí se a bilancuje. Klub informuje fanoušky, že do jarních zápasů nenastoupí v dresu sokolovského áčka Bohumil Nádeníček a Jiří Prchal. V hlasování fanoušků se stává hráčem podzimu záložník David Vaněček. Hráči končí s tréninky a začíná jim dovolená. Na Baníku vládne spokojenost a klid. Rok 2009 byl pro klub úspěšný. A tým se drží v popředí druhé ligy. Juniorce se povedlo vrátit do divize, dorostenci mají nakročeno do ligy a žáci již Českou ligu hrají.

FK Baník tímto děkuje svým příznivcům, partnerům, sponzorům, hráčům, trenérům, funkcionářům a všem ostatním kolem Baníku Sokolov za přízeň, podporu a odvedenou práci v roce 2009. Přejeme všem mnoho úspěchů v osobním, pracovním i sportovním životě a společně s vámi si přejeme, aby nadcházející rok 2010 byl pro FK Baník Sokolov minimálně tak úspěšný jako již téměř uplynulý rok 2009. K přání se připojuje i redakce těchto stránek. Děkujeme Vám a přejeme šťastný nový rok!!!


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner