Podzim D dorostu hodnotí trenér Petr Götzl

 
Podzim D dorostu hodnotí trenér Petr Götzl
 
ne 20.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Podzimní část soutěže mají za sebou také D dorostenci Baníku Sokolov. Po úspěšném tažení v žákovské divizi čekal na tým složitý přechod do dorostenecké soutěže umocněný tím, že družstvo bylo zařazeno do krajského přeboru dorostu, kde se tak hráči potkávali s protivníky staršími někdy i o 3 až 4 roky. Přesto si nejmladší dorostenecký tým Baníku nepočínal vůbec špatně a po podzimu mu patří 4. příčka. V rozhovoru o D dorostu jsme si povídali s trenérem Ing. Petrem Götzlem.

D dorost na podzim odehrál patnáct utkání, ve kterých získal solidních 28 bodů. Hráčům se podařilo nastřílet 48 branek (3,2 gólů/zápas), ve 36 případech pak družstvo inkasovalo (2,4 gólů/zápas). Vstup do soutěže se Baníku moc nepovedl. Tým sice zvítězil v Nejdku, ale poté prohrál se silným Chodovem a také s Kraslicemi a Františkovými Lázněmi. Následně přišla série 6 výher, která katapultovala tým do popředí tabulky. V těchto chvílích se hráči již adaptovali na soutěž a předváděli i pohledný fotbal. V závěru podzimní části pak přišly na řadu střídavé úspěchy. Úplný závěr se už ale výrazně nepovedl, neboť v posledním zápase prohráli D dorostenci s B dorostem Baníku Sokolov 2:13. Nutno však podotknout, že k tomuto zápasu nastupovali mladíci oslabeni a i síla B dorostu je nesporná. Celkem mužstvo devětkrát zvítězilo, jednou remizovalo a pětkrát prohrálo. V konečném zúčtování tak patří po prvních patnácti utkání svěřencům Petra Götzla čtvrtá pozice.


Rozhovor s trenérem D dorostu Petrem Götzlem:

Po podzimní části soutěže se D dorostenci nacházejí na solidním čtvrtém místě. Berete toto umístění jako úspěch?
Úspěch…? Vyloženě jako úspěch bych bral 2. místo před Chodovem a před Mariánkama a mít za sebou jednu porážku s naším B-dorostem…(usmívá se). A teď vážně, naším úkolem není být v tabulce co nejvýš (i když se na to vždy dobře kouká…), ale abychom hráli dobrý kombinační fotbal se spoustou zakončení a zapojení všech hráčů do hry.

Po úspěšném vstupu na hřišti Nejdku, D dorost třikrát po sobě prohrál. Byla na vině i adaptace hráčů v nové soutěži proti starším soupeřům?
Tak Nejdek v tom složení v jakém se sešel na první zápas, opravdu nebyl těžký soupeř. Ovšem další tři zápasy byly o něčem jiném a hlavně Chodov (totálně jsme nezvládli úvodních 20 minut) nám ukázal na co se musíme opravdu připravit. V těchto zápasech se projevila nejen hra proti starším soupeřům, ale i chvíli trvalo, než se našlo optimální složení mužstva, ve kterém došlo po vybojování postupu do žákovské ligy ke změnám. Odešel na hostování do Plzně Pavel Marianus a v žácích zůstali hráči převážně z obranné řady roč. 95 – Horvát, Kravár, Slabyhoudek. Přišel tvořivý Plechatý a Faber, z hostování se vrátili bratři Peterkové, Láník a Škoda. Navíc brankář Rau šel k roč. 93. Takže chvíli trvalo, než se našlo složení obranné řady (vypomáhali jsme si zpočátku hráči roč. 93) a vůbec hra směrem dozadu nebyla (a ještě zdaleka není) naší silnou doménou… Navíc jsme jak v Kraslicích, tak ve Fr. Lázních zahodili velké množství šancí a nebyli schopní dát branku.

Poté mužstvo šestkrát za sebou zvítězilo, začali si Vaši svěřenci více věřit?
Přece jenom už došlo ke konsolidaci sestavy, hráči začali být sehranější a z toho pramenila i větší herní sebedůvěra a víc si dovolili. Dařila se nám rychlá kombinační hra, kterou jsme soupeře přehrávali. A když už se nám tak herně nedařilo a navíc jsme nedávali šance, tak jsme výhru vybojovali (Kynžvart) či naopak soupeře přestříleli (M. Lázně).

V závěru podzimu se pak dostavily střídavé výsledky, které vyvrcholily těžkým debaklem proti B dorostu Baníku Sokolov. V čem spočívali hlavní příčiny této neúspěšné závěrečné tečky?
Tak určitě se nám nepovedl domácí zápas s velmi vyhecovaným Horním Slavkovem, když jsme v úvodu neproměnili pokutový kop a vzápětí inkasovali (stejně tak po vyrovnávací brance). Remízu s 1. FC Karlovy Vary bych snad ani nebral za ztrátu, protože byla vybojovaná ze stavu 0:2 v poslední minutě po velmi solidní hře. Ovšem debakl s naším B-dorostem mě hlavně mrzí z hlediska přístupu a prakticky vzdání zápasu od 30. minuty, tam si kluci neuvědomili, že i v těchto zápasech si dělají “jméno“…

Jak se Vám líbilo mužstvo proti starším soupeřům herně?
Pokud jsme hráli svoji rychlou kombinační hru s aktivním napadáním, tak jsme soupeře dokázali přehrávat. Postupně jsme se dokázali i vyrovnat a připravit na hru s větším důrazem. A to jak v samotných soubojích, tak zrychlenou kombinací.

Co byste svým svěřencům vytknul?
Jak už jsem poznamenal zatím je to hra směrem dozadu, kde nám zatím chybí i jak lepší komunikace, tak zlepšení zrychleného přechodu do obranného bloku – i když se to postupně přece jen zlepšuje (viz. poslední tři přípravné zápasy).

Naopak za co byste své hráče pochválil?
Tak určitě za hru směrem dopředu, za snahu o tvořivost a neustálou chuť se zlepšovat…

Lze někoho jmenovat, kdo táhl celé mužstvo?
Tak určitě by se dalo jmenovat více hráčů, kteří mají potenciál nato, aby jak výkonem na hřišti, tak přístupem na hřišti nebo v kabině ke všem povinnostem by mohli být - tahouny. Každý z nich má však určitě před sebou dost věcí na zlepšení…

Zklamal Vás někdo svým přístupem?
Vyloženě ne…, a pokud se vyskytne nějaký problém či důvod k připomínce, tak si to hned řekneme a vysvětlíme…

Téměř celý podzim odchytal Roman Šudřich, který je věkem ještě žák, jak byste zhodnotil jeho výkony?
Myslím, že pro nás (Rau u roč. 93, Grňák sice trénoval, ale pro zranění ruky neodchytal ani minutu) i pro Romana bylo dobře, že se dostal k nám do mužstva, kde přece jen není takový tlak na výsledek. Roman chce hrát, chce se učit a je to hodně “tréninkový“ gólman. Přestože je škoda, že na Baník nepřišel dřív, nebo až dosud nenarazil na nikoho, kdo by se mu jako brankáři věnoval a bylo to ze začátku vidět na jeho některých návycích, postupně se zlepšoval a jeho výkony třeba v zápasech proti 1. FC K. Vary (jak v mistrovském, tak zvláště v přátelském po soutěži) byly velice slibné…

Pokud vše vyjde tak já má, příští sezonu by vaše mužstvo hrálo Českou ligu mladšího dorostu. Myslíte, že by tým v současném složení dokázal uspět?
Myslím, že po určitém doplnění ano, i když i to nám ukáží některé zápasy s kvalitními soupeři v zimní přípravě.

Jak bude probíhat zimní příprava D dorostu?
Zúčastníme se turnaje SCM, soustředění v 1. únorovém týdnu na Parkhotelu…

Zaměříte se na něco speciálně?
Určitě se dostat na lepší kondiční úroveň a to všech směrech. Zlepšení herních činností jednotlivce i týmového herního výkonu a to zvláště pak v defenzivní fázi.

Cíle pro jarní část soutěže?
Jak už jsem řekl, v úvodu chtěli bychom, abychom hráli rychlý kombinační fotbal se spoustou zakončení, který by přinášel radost a dobrý pocit hráčům (a samozřejmě nejen jim) z předvedené hry a zapojení všech hráčů do hry.

Statistiky:

Celkem se do 15 zápasů D dorostu zapojilo 21 hráčů, z nichž pouze Pavel Živný Pavel Plechatý a František Zázrivec nastoupili ke všem utkáním. Stejní hráči nasbírali také nejvíce odehraných minut. V třinácti zápasech nastoupil v brance Roman Šudřich, který inkasoval 34 gólů (průměr 2,62 gólů/zápas). Ve dvou případech se mezi třemi tyčemi objevil Tomáš Rau, který obdržel dva góly (průměr 1,00 gólů/zápas). Nejlepším střelcem D dorostu je po podzimu Martin Sláma, který skóroval celkem čtrnáctkrát. Následují Pavel Živný (9 gólů), David Šamberger (8 gólů) a František Zázrivec (7 gólů)…

Odehrané zápasy:

15 - Plechatý, Sláma, Živný , 14 – D. Peterka, Šamberger, Sláma, 13 – Šudřich, Radler, Škoda, 12 – Chmelenský, Láník, P. Peterka, Kalous, 11 – Faber, 6 – Tuschinovschi, 5 – Mašek, Martinec, 3 – Koubek, 2 – Rau, 1 – Pachta, Tůma.

Odehrané minuty:

1265 – Živný, 1235 – Zázrivec, Plechatý, 1170 – Šudřich, 1160 – Šamberger, 1136 – Sláma, 1080 – Radler, 981 – Chmelenský, 961 – D. Peterka, 683 – Faber, 628 – Kalous, 603 – Láník, 533 – P. Peterka, 447 – Škoda, 422 – Tuschinovschi, 386 – Mašek, 235 – Koubek, 231 – Martinec, 180 – Rau, 90 – Pachta, Tůma.

Vstřelené branky:

14 – Sláma, 9 – Živný, 8 – Šambereger, 7 – Zázrivec, 3 – Kalous, 2 – Martinec, Plechatý, Škoda, 1 - Chmelenský.
 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner