Trenér František Krejčí hodnotí podzim C dorostu

 
Trenér František Krejčí hodnotí podzim C dorostu
 
st 16.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Úspěšný podzim má za sebou C dorost. Stejně jako jejich starší kolegové vévodí svěřenci Františka Krejčího dorostenecké divizi. V první polovině soutěže nepoznali hráči hořkost porážky a mají náskok dvou bodů před Viktorií Žižkov. Uplynulý podzim jsme zhodnotili v rozhovoru s trenérem C dorostu Františkem Krejčím.

C dorost má po třinácti zápasech na svém kontě deset vítězství, tři remízy a žádnou porážku. Při aktivním skóre 57:19 dosahuje mužstvo velmi slušného průměru vstřelených branek na zápas (4,38). Do divize mladšího dorostu vlétl Baník suverénně a připsal si sedm vítězství v řadě. Poté přišla remíza v Roudnici a do konce podzimní části Baník remizoval ještě s týmy z čela tabuly (Ústí nad Labem, V. Žižkov). V posledním kole C dorost smetl silný Meteor Praha B výsledkem 6:2 a přezimuje tak na první pozici. Nejvyšší vítězství zaznamenal Sokolov v utkání s Loko Česká Lípa, kde baníkovci zvítězili 13:0. Více o podzimu C dorost v rozhovoru s trenérem Františkem Krejčím


Rozhovor s trenérem C dorostu Františkem Krejčím:

Po podzimní části divize mladšího dorostu je Váš tým na prvním místě, takže asi spokojenost?
Umístění týmu je sice pěkné, ale do spokojenosti je ještě daleko. Jediné, s čím jsem spokojený, je hra, kterou jsme se prezentovali na domácí umělce. Naopak na hřištích soupeřů jsme rozhodovali lepší kondicí a individuálními schopnostmi některých hráčů. Ale s předvedenou hrou spokojen rozhodně nejsem. I když vím, že na hřištích soupeřů se vždy hraje hůře, tak zápasy v Horních Měcholupech, Libuši, Junioru a hlavně v České Lípě jsme sice vyhráli, ale rozhodně jsme neoslnili.

Do soutěže vlétl C dorost sedmi výhrami v řadě, čekal jste takový vstup do soutěže?
Věřil jsem v něj. Ofenzivní síla mužstva je velká, dokážeme si vytvořit šance a tak jsem věřil, že vždy dáme více branek než dostaneme. Přišel první zápas v Libuši, poločas 0:1 a herní projev byl slušně řečeno hrozný! Ve druhém poločase se ale v podstatě hrálo na jednu branku a zápas jsme naštěstí otočili. Každý další zápas jsme pak lépe a lépe zvládali herně, takticky i technicky.

Poté přišly ve čtyřech zápasech tři remízy, dají se tyto nerozhodné výsledky označit za ztrátu?
Každá remíza má ale jiné kořeny. Nejprve jsme remizovali v Roudnici a ironií je, že to byl asi náš nejlepší zápas venku. Vytvořili jsme si spoustu šancí, měli zápas pod kontrolou, ale dostali jsme vyrovnávací branku po střele ze střední vzdálenosti, brankář byl vystoupený, míč neviděl a ten ho potom překvapil. Tato ztráta byla zbytečná. Se Žižkovem jsme již vedli 3:1, měli zápas relativně dobře rozehraný, soupeř ale během tří minut opět střelami ze střední vzdálenosti vyrovnal. Ale Žižkov ukázal, proč je hned za námi na druhém místě tabulky. Třetí remíza z malé umělky v Ústí je po vyrovnaném proběhu spíše zisk než ztráta. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, hráči Baníku pak nakonec vyrovnali až těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího.

Baník divizi vede. Myslíte, že by obstál o soutěž výše, v České lize mladšího dorostu?
Ano, myslím si, že by v této soutěži mužstvo hrálo důstojnou roli. Mužstvo hrálo vloni krajský přebor staršího dorostu. Za celou soutěž jsme jen třikrát prohráli a to s týmy, kde se to předpokládalo. Měli jsme dostatek prostoru dát mužstvu jasnou koncepci, kterou jsme pak prohlubovali. Hráči si zatím vedou velmi dobře i v republikové soutěži. Z toho pramení určité nezdravé sebeuspokojení. Hráči jsou zvyklí vyhrávat, výsledkem pak je, že ne vždy přístup ke hře a nasazení hráčů je na maximální úrovni. Mužstvo má rezervy, které by ve vyšší soutěži mohlo uplatnit. Naše výkonnost je přímo úměrná kvalitě soupeře. Škoda, že si Českou ligu mladšího dorostu už nezahrají.

Kdo byl největší oporou týmu?
Nechci a nemohu vyjmenovávat opory mužstva. Ne že by v mužstvu nebyly. V podstatě všichni hráči, kteří by mohli mít nálepku opory, si ale po velmi dobrých výkonech vybrali slabší chvíle.

Dá se něco mužstvu vytknout?
Několik věcí bych zmínil.
Každý hráč má na hřišti své úkoly, čím lépe je plní, tím lépe pro mužstvo. To vždy platilo, platí a platit bude. Někdo má dávat branky, někdo je musí připravovat, jiný zase tvoří a diriguje hru. Někdo ale také musí bránit, abychom branky nedostávali. Na tomto povědomí musíme u hráčů trochu zapracovat. Musí se naučit plnit úkoly, kterými jsou pověřeni.
Herní projev na hřištích soupeřů je další, z mého pohledu zásadní negativum. Když na hřiště soupeře přijede Baník Sokolov, musí hráči ukázat a trvale dokazovat proč jsou první. Vidím to jako jeden z hlavních cílů pro zimní přípravu a následně pro jarní část soutěže.
Sebevědomí mají nyní hráči dost, ale musí ho podpořit chutí, zápalem a hlavně nasazením. Nikdo jim zadarmo body neodevzdá. Můžeme i prohrát, ale musí to být s pocitem, že jsme na hřišti odvedli maximum. V tomto směru nemá spousta hráčů čisté svědomí.

Čeká Vás zimní příprava, znáte už její program?
Určitě. Plán mám jasně zpracovaný, cíle jsou dané, snad se je podaří naplnit. Trochu mám obavy z absencí z důvodů očekávaných respiračních onemocnění. Za půl roku se z hráčů stanou „mladší“ starší dorostenci. To hovoří z hlediska cílů za vše.

Na čem je třeba hlavně zapracovat?
V každém případě chci dostat hráče na lepší kondiční úroveň a to všech směrech. Budu se snažit o zlepšení herní činnosti jednotlivých hráčů při pohybu hráče s míčem (převzetí, vedení, střelba nebo přihrávka ) - tam má spousta hráčů slušné rezervy. Snažíme se o kombinační hru a při tomto způsobu hry je samozřejmě často k vidění nějaká ta nepřesnost při přihrávkách. Tam je stále co zlepšovat. V neposlední řadě musíme zlepšit defenzivní činnost. Obdrželi jsme až příliš mnoho branek.

Dají se očekávat příchody či odchody v týmu?
Z hlediska odchodů mě „trápí“ odchod Míry Špírka do Teplic. Vždy byl garantem 30-40 plusových bodů z hlediska útočných aktivit. Nicméně mu to přeji, budu ho sledovat, jak si vede. Doufám, že zapracuje na svých slabinách, o kterých oba víme a že se v Teplicích prosadí – fotbalově na to má. Ostatní hráči také vidí, že tu možnost, dostat se do většího klubu v Sokolově, mají. Mělo by je to pozitivně motivovat ke zlepšování výkonnosti.
Hostování neprodlouží Denis Hrubý, který odváděl dobrou práci na postu defenzivního záložníka. Úžasně pracovitý hráč, i on mi bude chybět.
Na druhou stranu se po půlroce vrací Jura Rozsíval, kde je ověřená fotbalová kvalita a slibně to vypadá s rozšířením počtu útočníků. To je přesně post, kde je nutno zvýšit konkurenci! Rýsují se ještě další jedna, dvě velmi slibné posily.

Má tým na to, aby udržel první místo i po podzimu?
Takhle to neberu. Mám svou jasnou vizi – mám strašně rád kombinační hru, spoustu přihrávek, hru po stranách, hodně střeleckých pokusů. To je to, co chci po svých hráčích. Musíme mít společně s hráči dobrý pocit z předváděné hry. Chci být na své hráče pyšný. Co je mi platné, když porazíme slabšího soupeře na jeho hřišti se štěstím a po hře na kterou se nedá moc koukat a to bych se pak radši neviděl (viz např. Česká Lípa). Pak si říkám: Co to ty kluky učíš? Hrajeme–li pěkný fotbal, můžeme i prohrát, ale musím mít pocit, že ta naše společná trenérská práce má nějaký smysl, že ty hráče někam posouváme. Pak můžu odcházet se vztyčenou hlavou. Samozřejmě, že každý chce vyhrávat, proto se fotbal hraje. Proto chceme vyhrávat i my. Mám radost z toho, že se hráči zlepšují, že sami cítí, že jsou na tom dobře. Shrnuto a podtrženo: Jestli budeme hrát fotbal, na který se dá koukat, budu spokojen. Jestli navíc soutěž vyhrajeme – to už by byla ta třešnička na dortu. A věřte, že bych si to užil!

Je někdo komu byste chtěl závěrem poděkovat?
Ano, chci poděkovat hlavně všech klukům za to, jakým způsobem se zhostili podzimní části divizní soutěže. Zápasy s Kladnem a Viktorkou Žižkov, to byl pak nádherný fotbalový zážitek. Tyto zápasy jsou pak dokladem toho, že kluci fotbal hrát umí a první místo v soutěži není náhodné. Věřím, že budeme ještě lepší!

Statistiky:

Ve třinácti utkáních nastoupilo za C dorost 20 hráčů. Ani v jednom zápase nechyběla hned šestice hráčů - Jakub Glanc, Miroslav Špírek, Martin Špak, Michal Kobera, Libor Gašpar a Jakub Bartoš. Nejvíce minut strávil na hřišti Miroslav Špírek (988 minut) a útočník Jakub Bartoš, který byl zároveň nejlepším střelcem C dorostu v podzimní části soutěže (19 gólů). Druhým nejlepším střelcem byl se třinácti góly Miroslav Špírek, který v zimní přestávce odchází do Teplic. V brance si spravedlivě rozdělili starty oba brankáři. Jak Tomáš Rau, tak Tomáš Susko nastoupil k šesti utkáním a jednomu poločasu, celkem 520 minut. Téměř stejně byli oba gólmani co do počtu inkasovaných gólů. Tomáš Susko inkasoval devětkrát (průměr gólů/zápas- 1,38), Tomáš Rau obdržel deset gólů (1,54 gólů/zápas).

Odehrané zápasy:

13 – Glanc, Gašpar, Špírek, Špak, Kobera, Bartoš, 12 – Tůma, Kopecký, 11 – Friedl, 10 – Hrubý, Dudešek, 9 – Tuschinovschi, 8 – Iterský, 7 – Susko, Rau, Pachta, 6 – Koubek, 5 – Ferko, 4 – Radler, 3 – Sláma.

Odehrané minuty:

988 – Špírek, 975 – Bartoš, 960 – Tůma, 917 – Kopecký, 860 – Špak, 682 – Dudešek, 672 – Friedl, 668 – Kobera, 560 – Pachta, 538 – Iterský, 520 – Susko, Rau, 414 – Hrubý, 372 – Gašpar, 240 – Radler, 196 – Tuschinovschi, 176 – Koubek, 154 – Ferko, 110 – Sláma

Vstřelené branky:

19 – Bartoš, 13 – Špírek, 5 – Kopecký, Špak, 4 – Friedl, Kobera, 2 – Iterský, Gašpar, 1 – Pachta, Ferko. 1 – vlastní.
 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner