Hodnocení podzimu A žáků s Lubošem Vášou

 
Hodnocení podzimu A žáků s Lubošem Vášou
 
po 14.12., Jan Kašpar

S o k o l o v - Baníkovšťí A žáci mají za sebou podzimní účinkování v České lize starších žáků a tak je na čase jej krátce zhodnotit. O výsledcích a vyhlídkách na jarní část jsme si povídali s trenérem A žáků Lubošem Vášou.

Podzim v číslech:

Na úvod malé statistiky: žáci Baníku Sokolov sehráli na podzim patnáct ligových zápasů, z toho tři vyhráli, dvakrát remizovali a desetkrát odešli poraženi. Z branky se baníkovci radovali celkem 17x, naopak dostali 47 branek. Nyní se tým nachází na 16. místě tabulky se ziskem 9 bodů. Nejvíce branek se A žákům podařilo vstřelit v zápase s Jabloncem (výhra 3:2), nejvícekrát inkasovali v utkání se Slávií Praha v úvodním kole (porážka 0:9).

Nejlepším střelcem týmu se stal Dominik Horvát s pěti vstřelenými brankami, za ním následují Haselbauer a Houdek se třemi góly a dalších šest hráčů vstřelilo po jedné brance.

Rozhovor s trenérem Lubošem Vášou:

V prvním zápase sezony jste podlehli Slavii vysoko 0:9, což odstartovalo sérii dalších čtyř proher v řadě. Jaký byl podle Vás hlavní důvod těchto neúspěchů?

Porážka 0:9 na nás samozřejmě měla dopad, navíc jsme počítali s těžkým losem. Do toho se nám zranilo několik klíčových hráčů, s kterými jsme počítali, jako Kravár, který byl dlouhodobě zraněný, Slabyhoudek nebo Karlík. Rozdíl byl samozřejmě také mezi úrovní ligy a krajským přeborem, což byl velký skok.

Váš tým se vlastně po celou dobu podzimní části pohyboval na dně tabulky. To vám jako týmu určitě nepřidalo, jaká vůbec byla nálada v kabině?

Nálada nebyla z těch nejlepších, hráči se především těšili na zápasy jako např. na Premier Cupu. Potom ale přišly mistrovské zápasy pod tíhou toho, že už musíme vyhrát. Kluci poctivě trénovali a čekali jsme, až se to zlomí, což bohužel trvalo dlouho.

Ke konci soutěže se vám začalo výsledkově dařit, dvakrát jste vyhráli a dvakrát remizovali. To vám jistě pomohlo...

Tak hra nebyla už předtím vůbec špatná, dostávali jsme, bohužel, nešťastné góly. To se ale ke konci otočilo a štěstí se přiklonilo k nám. Šance, které jsme dřív nedávali, jsme teď dokázali proměnit. Do toho přišel nový brankář, promíchali jsme posty a stabilizovali sestavu. A s postupně zlepšující se hrou přišly i výsledky.

Po podzimu máte devět bodů a na první nesestupovou příčku ztrácíte čtyři body. Jaká je podle Vás šance na udržení?

Samozřejmě šance je pořád, jde ale o to, že těžký los jsme měli na začátku soutěže a to samé nás čeká i na jaře. Bude záležet na prvních čtyřech zápasech, kdy se utkáme se Slávií, která ještě neztratila ani bod. Teď už ale víme, že se můžeme měřit s Teplicemi, máme doma Bohemku a poté jedeme na Motorlet. Z těchto zápasů by bylo ideální vytěžit přibližně sedm bodů.

Je v plánu přes zimní přestávku příchod nějakých nových hráčů?

V širokém okolí máme vytipované tři hráče, uvidíme ale, jak vše dopadne.

Jak bude probíhat zimní příprava?

Tak zimní turnaj nám začal už teď v prosinci a ten bude pokračovat až do konce února. Do toho máme přípravný zápas na soustředění v Tachově, navíc máme doma Plzeň, takže zápasů bude dost.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner