Jiří Dreiseitl: Víme, kde a s čím máme problémy

 
Jiří Dreiseitl: Víme, kde a s čím máme problémy
 
st 9.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Juniorka vstoupila do divize poměrně dobře a po čtyřech utkáních nic nenasvědčovalo tomu, že by Baník měl mít v soutěži nějaké výraznější problémy. Poté však přišla série 10 zápasů bez výhry a Baník se dostal do spodní části tabulky.Uplynulý podzim jsme rozebrali v hodnocení s trenérem Jiřím Dreiseitlem.

Podzimní část divize se juniorce příliš nepovedla a týmu patří 14. místo. Očekával jste takový průběh?
Určitě jsem takový průběh nečekal, a i když jsme věděli, že divize není lehká soutěž, tak jsme si představovali umístění v tabulce někde jinde. Na druhou stranu už víme, kde a s čím máme problémy, a to jsou vstupní informace pro práci v zimní přípravě.

Do divize vstoupila juniorka sice porážkou v Teplicích, ale poté přišlo sedm bodů ze tří zápasů s týmy ze středu tabulky. Nepřišlo po těchto zápasech sebeuspokojení?
Začátek sezóny pro nás nebyl jednoduchý. Teplice jsou nejlepší tým naší skupiny, a i když jsme nepodali špatný výkon, soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil. Poté následovalo kvalitní a vítězné domácí utkání s Přední Kopaninou a náš nejlepší venkovní výkon v Brozanech, kde nás o vítězství připravil jen rozhodčí. Další domácí utkání s Litvínovem jsme ještě zvládli dotáhnout do vítězného konce, ale s předvedenou hrou a přístupem některých hráčů už jsem spokojený nebyl!

Následovalo deset zápasů bez vítězství. V čem hledat hlavní příčinu této neúspěšné série?
Myslím si, že u takto mladého týmu došlo ke klasickému scénáři, kde nešťastná prohra v Rakovníku a domácí vysoká porážka s Jirny se podepsala na psychice hráčů. V následujících kolech jsme měli vždy rozehrané utkání celkem dobře, ale chybělo trochu štěstí.

V posledním kole nakonec přišla výhra se silným Českým Brodem. Přibližoval se tento zápas ideálu, který si představujete?
Poslednímu zápasu nechybělo vůbec nic. I přes nepříznivý průběh jsem u hráčů viděl chuť a vůli po vítězství. Tým, i přes posily z A-týmu, vypadal kompaktně a jednotně, což byl základ k úspěchu. Tímto způsobem, by mělo být odehrané každé utkání.

Loni prošla juniorka krajským přeborem suverénně. Je rozdíl mezi soutěžemi tak značný?
Krajský přebor a divize jsou absolutně odlišné soutěže. Pro hráče, kteří neprošli žákovskou či dorosteneckou ligou, je obtížné se v této soutěži prosadit. Na druhou stranu je to o tvrdé a poctivé práci hráčů na tréninku, což se může projevit už v jarní části sezóny.

V průběhu podzimu se na hřišti objevilo 28 hráčů, což je pro sehranost týmu poměrně značný počet. Myslíte, že i toto mohlo být jednou z příčin nepříliš úspěšného podzimu?
Nemyslím si, že zrovna tento ukazatel je příčinou našeho neúspěchu. Tyto nestandardní podmínky jsou pro B-týmy ve větších klubech klasické. Hlavní příčiny jsou jiné.

Jak hodnotíte přínos pendlerů z A-týmu?
Přínos hráčů z A-týmu je ve většině případech pozitivní, a to jak v tréninkovém procesu, tak i v zápase. Důležité je, kolik úsilí a tzv. „srdíčka“ do toho každý hráč vloží.

Jmenoval byste někoho, kdo byl opravdovou osobností? Ať už ze stálého kádru juniorky nebo z posil A-týmu….
Klasickou osobnost v týmu juniorky postrádám. Co se týče posil z A-týmu určitě jsou to např. Kura, Čada či Habai.

Vidíte v některém ze svých svěřenců potenciál pro A-tým?
U takto mladých hráčů si netroufnu momentálně nikoho jmenovat, poněvadž stabilnost výkonů zatím není, ale hráči mají předpoklady a potenciál stát se profesionály. Vše záleží na jejich přístupu a tvrdé práci, podmínky mají ideální.

Juniorce scházel typický střelec, jak hodnotíte útočnou činnost mužstva?
Souhlasím s tímto názorem. Útočná činnost nebyla dobrá a musíme na ni zapracovat, či posílit tým tak, aby se v jarní části zlepšila.

Na druhou stranu inkasovala juniorka v průměru dva góly na zápas. Jste spokojen s defenzivní hrou mužstva?
Dvě branky na zápas určitě není dobrá vizitka, ale s tím jak se točí se sestavou a to hlavně na postech obranné čtveřice, není se čemu divit. Zase ale podotýkám, že kdybychom lépe řešili útočné činnosti a dávali branky, zápasy bychom vyhrávali.

Jste mladým trenérem a juniorka je pro Vás první štací v dospělé kategorii. Musel jste v průběhu podzimu třeba řešit problémy s tím, že by někdo nerespektoval Vaše pokyny?
Ne.

Obával jste se v průběhu podzimu toho, že byste mohl být odvolán?
Určitý tlak jsem cítil, ale člověk se musí soustředit hlavně na svůj tým a poctivou práci.

Jaká byla naopak Vaše funkce u A-týmu? Co jste měl na starosti zde?
U A-týmu jsem na pozici druhého asistenta a kondičního trenéra. Má práce zde je, že vypomáhám s tréninkovým procesem, když zrovna netrénuji s B-týmem, a starám se o zraněné či kondičně zanedbané hráče. V praxi to znamená individuální tréninky a plány pro jednotlivé hráče.

Juniorku čeká po dovolené zimní příprava, víte, jak bude probíhat?
Začátek přípravy je stanoven na 4.1.2010 a po 14-ti denních trénincích v Sokolově odjedeme na kondiční soustředění do Jáchymova. Po návratu nás čekají kontrolní testy na FTVS a poté herní soustředění v Sokolově. Příprava je proložená hodně přátelskými utkáními.

Na co se v zimní přestávce nejvíce zaměříte?
Zaměříme se na kondiční složku, kde by měli hráči opět posunout hranice svých kapacit, ale hlavně se zaměříme na přenesení individuálních činností do týmového herního výkonu. K tomu nám přispěje hojný počet přípravných utkání.

Dá se očekávat příchod posil, popř. opustí mužstvo nějaký hráč?
Vše je ve fázi hledání a oslovování vhodných hráčů, ale změny se dají čekat.

Cíl juniorky pro jarní část soutěže?
Cíle jsou jasné! Udržet divizi pro příští ročník a předvádět kvalitní hru pro naše fanoušky.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner