Hodnocení B dorostu s Milanem Parim

 
Hodnocení B dorostu s Milanem Parim
 
so 12.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Suverénním způsobem kralují krajskému přeboru B dorostenci Baníku Sokolov. Svěřenci Milana Pariho v patnácti utkáních neztratili ani bod a s přehledem vedou svoji soutěž před druhým Chodovem. V rozhovoru s trenérem týmu jsme rozebrali uplynulou podzimní část.

Baníkovský B dorost v krajském přeboru získal za podzim 45 bodů při skóre 110:10! V průměru vstřelili hráči 7,33 gólů na zápas, což je úctihodný výkon. I dle tohoto čísla je zřejmé, jakým způsobem B dorost přeboru kraluje. Nejtěsnější vítězství si Baník připsal v Toužimi (0:2) a ve Františkových Lázních (3:5). Naopak hned pětkrát nadělili dorostenci svému soupeři dvouciferný příděl branek. Nejvyšší výhru zaznamenal B dorost na hřišti Lokomotivy Karlovy Vary, kde vyhrál 0:13.

Rozhovor s Milanem Parim:

Na podzim plný počet získaných bodů a první místo. Jste spokojený s výsledky?
S výsledky jsme samozřejmě spokojeni, daří se nám tímto plnit naše cíle.

Jak byste zhodnotil herní projev mužstva?
Ve většině utkání jsme předváděli kombinační hru jakou si představujeme. Jsme si ale vědomi, že soutěž není na úrovni odhalování našich nedostatků.

Soutěží prochází B dorost zatím jako nůž máslem, došlo v průběhu podzimu ke známkám podcenění?
Je obtížné každý týden hráče motivovat k maximálnímu nasazení a samozřejmě byli zápasy, kdy to podcenění přišlo. Né, celé zápasy, ale některé první poločasy určitě a museli jsme občas o přestávce „domlouvat“.

I skóre 110:10 vypovídá o jednoznačné převaze B dorostu nad ostatními. Není Krajský přebor tomuto mužstvu malý?
S veškerou úctou a pokorou, je. Hledali jsme možnosti hrát v jiných dorosteneckých soutěžích, ale i v kategorii mužů, bohužel, to se nám nepodařilo.

Pokud se jaro vydaří A dorostu, příští rok by toto mužstvo mohlo hrát Českou ligu staršího dorostu. Myslíte, že je tým schopen zvládnout skok o dvě třídy výše?
Přesto, že tento ročník není pro růst výkonnosti ideální, věříme a uděláme vše proto, aby to mužstvo zvládlo. V zimním přípravném období hrajeme turnaj, kde jsou soupeři z divize i české ligy. Zde si hráči připomenou jisté herní činnosti, které v této soutěži nemusí až tak plnit. Bohužel snaha o prohlubování některých návyků,především v defenzivních činnostech, jsou v této soutěži obtížné.

Kdo byl na podzim tahounem týmu?
Naše mužstvo nemá výrazné individuality, proto naše síla je v kolektivním pojetí.

Musel jste naopak někdy nějakého hráče pokárat?
Ano. Již ve zmiňovaných zápasech, kde se jednalo o laxní přístup z důvodu podcenění.

Sestava se v průběhu podzimu na některých postech poměrně často měnila. Čím to bylo způsobeno?
To je pravda a důvody jsou v zásadě dva. Jednak tato soutěž nám umožňuje nasadit více hráčů do hry a můžeme zkoušet i varianty na různých postech. Podruhé nás tento podzim neskutečně pronásledují nemoce a zranění.

V B dorostu jsou tři hráči, kteří již dokázali nastřílet kolem dvaceti branek. Jak hodnotíte přínos pro tým u trojice Koutecký – Matějíček – Škarda?
Bez branek nejsou vítězství, jsou maximálně remízy. My jsme rádi, že máme v mužstvu hned tři střelce. To je opravdu cenné, neboť v případě výpadku jednoho zaskočí druhý respektive třetí hráč.

Hráče teď čeká neoblíbená zimní příprava, máte už představu, jak bude probíhat?
Tak jako každý rok. Zimní příprava je hlavní z pohledu kondice. Hrajeme kvalitní turnaj v Praze. Práce je mnoho a je potřeba rozvíjet úplně vše.

Cíle týmu pro jarní část soutěže?
Cíl je jednoznačný – první místo krajského přeboru a případný postup do divize.

Statistiky:

Za B dorost v průběhu podzimní části krajského přeboru nastoupilo celkem 26 hráčů. Ani v jednom utkání nechyběl Josef Vican a střelci Luboš Matějíček a Milan Koutecký. Nejvíce odehraných minut zaznamenal Josef Vican, který odehrál 1305 minut. Nejlepšími střelci byli na podzim Milan Koutecký (25 gólů), Luboš Matějíček (22) a Filip Škarda (19). Do branky se pětkrát postavil František Kusík, jenž inkasoval 3 góly a 11 zápasech se na postu gólmana objevil Tomáš Novák, který inkasoval desetkrát. Oba dva brankáři zaznamenali 0,67 inkasovaných gólů na zápas

Odehrané zápasy:

15 – Vican, Matějíček, Koutecký, 14 – Lukeš, 13 – Novák, Jurik, Panajotov, Škarda, Kratochvíl, 12 – Vu, 11 – Beran, Netáhlo, 9 – Werner, 7 – Petrák, Váša, Benda, 4 – Kusík, 1 – Tuschinovschi, Tůma, Ferko, Neudert, Gašpar, Koubek, Radler, Dudešek, Živný.

Odehrané minuty:

1305 – Vican, 1214 – Koutecký, 1194 – Matějíček, 1184 – Lukeš, 1093 – Škarda, 1080 - Vu, 976 – Novák, 974 – Panajotov, 915 – Netáhlo, 819 – Beran, 686 – Werner, 630 – Váša, 613 – Jurik, 561 – Kratochvíl, 507 – Benda, 383 – Petrák, 315 – Kusík, 90 – Neudert, 70 – Živný, 45 – Ferko, Koubek, 35 – Dudešek, 31 – Tůma, 28 – Gašpar, 16 – Radler, 13 – Tuschinovschi

Vstřelené branky:

25 – Koutecký, 22 – Matějíček, 19 – Škarda, 8 – Panajotov, 6 – Vican, 5 – Vu, 4 – Lukeš, Werner, Jurik, 3 – Benda, 2 – Váša, Ferko, Petrák, Novák, 1 – Netáhlo, 1x vlastní
 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner