Hodnocení A dorostu s Tomášem Hájkem

 
Hodnocení A dorostu s Tomášem Hájkem
 
pá 4.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Výborný podzim mají za sebou nejstarší dorostenci Baníku Sokolov. Po první polovině vede A dorost Českou divizi staršího dorostu s osmibodovým náskokem před Kladnem. Soutěží tým procházel suverénním způsobem. Ve 13 utkáních A dorostenci pouze vítězili a neztratili ani bod.

Většinu zápasů navíc mužstvo zvládlo bez problémů s vysokým vítězstvím. Až v posledním kole narazil Baník doma na béčko Meteoru, které porazil nejtěsnějším výsledkem 3:2. Předtím A dorost třikrát vyhrál o dvě branky, z čehož nejdůležitější byla výhra s Kladnem (2:0). Dvakrát se povedlo Baníku vyprovodit soupeře dvouciferným výsledkem, a to doma Loko Česká Lípa (12:0) a v krajském derby 1. FC Karlovy Vary (11:2). Svěřenci Tomáše Hájka produkovali ofenzivní a pohledný fotbal. Hráči nastříleli 71 branek, což činí výborný průměr 5,46 vstřelených branek na zápas a inkasovali 13 gólů. V průběhu podzimu podávali hráči vyrovnané výkony a kádr byl stabilizovaný. Uplynulý podzim jsme zhodnotili s trenérem Tomášem Hájkem


Rozhovor s Tomášem Hájkem:

Po polovině soutěže první místo a plný počet bodů, takže učitě spokojenost. Jak byste zhodnotil podzimní část soutěže?
Samozřejmě určitá spokojenost po podzimu je, ovšem určitě ne uspokojení. Máme stále plno rezerv, na kterých se dá pracovat. Celkově lze k podzimu říci, že se nám vydařil vstup do sezóny, hráči velmi dobře plnili taktické pokyny a ztotožnili se s naší herní filozofií. Naše výkonnost až do závěru podzimu prakticky nezaznamenala výrazný propad.

A-dorost prošel podzimem poměrně suverénně, nastal během první poloviny soutěže nějaký zádrhel?
Myslím, že výraznější ne. Problémy byly standardní, to znamená, že se vyskytla nějaká menší zranění, přišly i trochu slabší výkony některých hráčů, ale opravdu vážný problém nenastal.

Klíčový okamžik podzimu?
Zcela jistě domácí vítězství nad Kladnem, dále vydřené vítězství v Roudnici.

Jak jste spokojen s herním projevem?
Máme určité rezervy v přechodu z obranné do útočné fáze. Kazíme mnoho prvních přihrávek, špatně vyhodnocujeme použití prostředků pro založení útoku. A velká bolest je proměňování brankových příležitostí, troufnu si tvrdit, že bychom měli mít o nějakých 30 nastřílených gólů víc.

Po třinácti kolech má Baník nadějný osmibodový náskok, čeho se A-dorost musí vyvarovat, aby o něj nepřišel?
Prostě nesmíme uvěřit tomu, že všechno od teď půjde samo. Víme, že kluci jsou oběma nohama pevně na zemi, většina už má s bojem o vítězství v republikové soutěži zkušenosti, a určitě ho nepodcení. Osmibodový náskok se může rozplynout během několika kol.

Kdo bude největším soupeřem ve hře o postup do ligy?
SK Kladno je při pohledu na tabulku reálně jediným týmem, který může o postup s námi bojovat, a také to určitě na jaře zkusí. Další v pořadí je Viktoria Žižkov, která však na vedoucí pozici ztrácí už 15 bodů.

Je někdo, koho byste vyzdvihl, kdo výkonnostně nejvíce vyrostl nebo naopak je někdo, kdo Vás zklamal?
Máme mnoho fotbalových talentů, prakticky celá základní sestava hrála stabilně a velmi dobře, ale určitě mnoho fanoušků a trenérů překvapil výkonnostní skok Jardy Oláha, který vedle Jirky Šalouna vyrostl v oporu týmu a velmi kvalitního středního obránce. Vyslovené zklamání se nekonalo.

Je tento letošní A-dorost v porovnání s loňským silnější?
Určitě je tento ročník mnohem silnější a každý, kdo může porovnat naší hru a individuální výkony hráčů s minulou sezónou, mně musí dát za pravdu. Naprostá většina kluků ze současného ročníku (91) jsou rychlostně a obratnostně velmi dobře vybavení, disponují dynamickou technikou a schopností kombinace, nebojí se osobních soubojů, což rozhoduje mnoho utkání. Další velké plus je ochota dát své předpoklady do služeb týmového výkonu, podřídit se taktickým pokynům (výborný příklad je domácí utkání s Kladnem). To v minulé sezóně nebylo.

Po celý podzim se základní sestava prakticky až na pár výjimek neměnila, dokázali byste si poradit, kdyby v průběhu jara přišla zranění?
V tomto ohledu jsme opravdu měli trochu štěstí, i tak se nám ale změny v sestavě nevyhnuly. Ose týmu se však zranění vyhýbala, do budoucna to tak ale být nemusí, proto samozřejmě chceme přivést hráče, kteří nám svojí kvalitou pomohou.

Chystáte se v průběhu zimní přestávky tým nějak doplnit, popř. opustí někdo mužstvo?
Ano, už nyní jednáme o příchodu některých hráčů, ale jednání jsou ještě otevřená, zatím se do přípravy vrací Filip Kostroun a Tomáš Valovič z hostování ve Vintířově. Také nás zřejmě někteří hráči opustí. O všech uzavřených příchodech a odchodech budeme Vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek klubu.

Jak bude probíhat zimní příprava?
Zúčastníme se turnaje SCM, kde nám budou soupeřem i týmy z první ligy dorostu, odehrajeme některá utkání na zimním turnaji Baníku a samozřejmě další přípravná utkání. Čeká nás pětidenní soustředění v domácích podmínkách (Parkhotel) a samozřejmě náročný tréninkový program.

Na co byste nalákal diváky, proč přijít na A-dorost v průběhu jara?
Jsme tým, který je orientovaný na atraktivní útočný fotbal, máme hlad po gólech a vždy chceme vyhrávat. Co si víc jako divák přát? :-)

Statistiky:

Na vítězném tažení podzimní částí divize se podílelo 19 hráčů, z nichž nechyběl ani minutu kapitán Jiří Šaloun. Ve všech zápasech nastoupil také Šalounův kolega z obrany a velká opora Jaroslav Oláh. 13 zápasů absolvovali i záložníci Lukáš Jankovský a Jakub Vodrážka a střelci Jaroslav Nerad a František Kouba. Čtyři zápasy v brance odchytal Vojtěch Kvapil, který inkasoval pět gólů (průměr 1,25 gólů/zápas), ale také jednou skóroval. Ve většině zápasů nastoupil brankář Tomáš Martinec, jenž je věkem ještě mladší dorostenec. Počínal si velmi dobře, když v devíti zápasech inkasoval osm branek (průměr 0,89 gólů/zápas). Nejlepšími střelci A-dorostu jsou útočníci František Kouba (20 gólů) a Jaroslav Nerad (18 gólů).

Odehrané zápasy:

13 - Šaloun, Oláh, Jankovský, Vodrážka, Kouba, Nerad, 12 - Hudec, Domin, 11 - Nicklas , 10 – Melichar, Burkyt, 9 – Martinec, Fousek, Neudert, 7 – Hrubý, 5 – Kvapil, Matějíček, 2 – Ščislák, 1 – Tůma


Odehrané minuty:

1170 - Šaloun, 1153 – Vodrážka, 1139 - Jankovský, 1133 - Oláh, 1091 - Kouba, 1078 – Nerad, 1053 – Domin, 949 – Hudec, 828 – Burkyt, 810 – Martinec, 538 – Neudert, 516 – Nicklas, 377 – Kvapil, 304 – Melichar, 300 – Fousek, 277 – Hrubý, 135 – Matějíček, 42 – Ščislák, 11 – Tůma


Vstřelené branky:

20 – Kouba, 18 – Nerad, 10 – Vodrážka, 8 – Domin, 2 – Šaloun, Jankovský, Neudert, Nicklas, Hudec, 1 – Oláh, Melichar, Fousek, Kvapil, 1x vlastní


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner