Rok 2014 byl pro Baník úspěšný

 
Rok 2014 byl pro Baník úspěšný
 
po 29.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Do konce roku 2014 nám již moc nezbývá a tak nastává čas na bilancování. A určitě je co hodnotit. Uplynulý rok byl totiž pro Baník velmi úspěšný.

A tým patří mezi stabilní účastníky druhé nejvyšší soutěže a stalo se již pravidlem, že Baník bojuje o umístění v horních patrech tabulky. V sezoně 2013/2014 hrál Sokolov až do posledního kola o čtvrtou příčku, nakonec ale Západočechům patřilo šesté místo. Podzim 2014 pak byl pro Baník znovu úspěšný. Tým získal vůbec největší počet podzimních bodů v historii a před druhou částí sezony mají svěřenci Daniela Šmejkala druholigovou partii slušně rozehranou. Sokolov je zatím na čtvrtém místě, avšak pouze se ztrátou dvou bodů na druhý Varnsdorf. Hráči Baníku jsou i v popředí individuálních statistik. Marek Červenka je na druhém místě co počtu vstřelených branek ve FNL, Jaroslav Belaň se pak dělí o první příčku v počtu vychytaných nul. Radost nám pak dělá ještě jedna statistika. Po letech, kdy návštěvnost na zápasech klesala (stejně jako u ostatních týmů v soutěži), se průměr diváků na domácí zápasy zvedl o téměř 200 fanoušků na zápas a přesáhl číslovku 1000. A to je pro nás velký úspěch...

Úspěšný rok mají za sebou i dorostenci. Tým U19 v sezoně 2013/2014 naprosto kraloval své soutěži, vybojoval titul vítěze České ligy dorostu U19 a také získal právo na účast v baráži o postup do nejvyšší dorostenecké soutěže. V baráži Baník sice neuspěl, což ale úspěch dorostenců nijak nesnižuje. Dorost U16 pak až do posledních chvil také bojoval o celkové vítězství. Nakonec se tým musel sklonit pouze před Duklou Praha. V nové sezoně, na podzim, si pak dorostenci počínali znovu velmi solidně. Mužstvu U19 patří zatím šesté místo, týmu U16 třetí příčka a nejlépe jsou na tom dorostenci U17, kteří s náskokem osmi bodů vládnou České lize dorostu U17.

Úspěchy měl Baník i v žákovské kategorii. V sezoně 2013/2014 se všechny týmy umístily v horní polovině tabulky. Žáci U15 bojovali až do konce o vítězství ve své skupině, které by zároveň znamenalo účast na republikovém finále. Do něho se nakonec dostal Most, ale Sokolov o špičkový finálový turnaj žáků U15 nepřišel. Baník byl, stejně jako o rok dříve, pořadatelem finále a opět si s organizací tohoto turnaje poradil na výbornou. V sezoně 2013/2014 si velmi dobře počínal i tým U12, jenž obsadil taktéž druhou příčku. Letošní podzim byl pro žáky U15 a U14 velmi zajímavý. Baník byl totiž zařazen do nově vzniklé elitní skupiny a sokolovští žáci se tak pravidelně střetávali se špičkovými žákovskými týmy, jako jsou Sparta Praha, Slavia Praha, Příbram, Viktoria Plzeň, Teplice apod. Baníkovci v uplynulém průběhu sbírali cenné zkušenosti a na jaře se pokusí vybojovat co nejvíce bodů, aby takto kvalitní soutěž mohli hrát i v příští sezoně.

V kategorii přípravek o výsledky ani tak nejde. Přesto nám i naši nejmenší dělají radost svou snahou a fotbalovými pokroky, o čemž se všichni mohli přesvědčit na Vánoční akademii, která se uskutečnila před několika dny. Postupně se nám daří i rozšiřovat naši členskou základnou o další malé fotbalisty a jsme rádi, že se můžeme podílet na aktivním trávení volného času našich nejmenších.

Uplynulý rok byl v FK Baník Sokolov úspěšný. Děkujeme za Vaši přízeň! Do nového roku Vám přejeme mnoho úspěchů v osobním, pracovním i sportovním životě a budeme se na Vás těšit i v roce 2015!


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner