Petr Schneider (U15): Každý těžký zápas je pro růst kluků dobrý

 
Petr Schneider (U15): Každý těžký zápas je pro růst kluků dobrý
 
út 23.12., Jan Kašpar

S o k o l o v - Těsně před koncem roku máme pro fanoušky mládežnického fotbalu v Sokolově další obsáhlé hodnocení podzimu jednoho z žákovských týmů Baníku. Tentokrát se společně s trenérem Petrem Schneidrem podíváme na letošní podzim v podání jeho týmu U15.

Stejně jako žáci U14, jejichž podzim jsme shrnuli v jednom z předchozích článků na našem webu, i jejich o rok starší kolegové poprvé zkoušejí elitní skupinu "A" České ligy žáků. Baníkovci U15 jsou po podzimu v jedenáctičlenné konkurenci zatím na posledním místě a budou tak hrát o vyhnutí se nepříjemné baráži, Petr Schneider však do jara velí jasný rozkaz; bojovat až do posledních chvil.

Před začátkem jarní části sezony se získané body všech mužstev anulují a opět se bude hrát dvoukolovým systémem, ovšem týmy budou rozděleny do dvou skupin (horní – 1. až 6. místo o vítězství v lize a týmy na 7. až 12. místě o udržení). Po odehrání jarních zápasů se poslední dva týmy „sokolovské“ skupiny budou muset o své setrvání v soutěži poprat v baráži.

Trenér Petr Schneider hodnotí podzim týmu U15

O předsezónních očekáváních a jejich naplnění

Do sezony jsme vstupovali s tím, abychom neudělali v soutěži ostudu. To jsme částečně splnili. Herně to z naší strany nebylo špatné, bohužel se nám nepovedlo výkony potvrdit i bodově.

O průběhu podzimu a výkonech týmu

Podzim se dá rozdělit do tří fází. Začátek sezóny jsme neměli špatný; dařilo se herně i výsledkově. Bohužel pak přišel Kouba Cup, kde kluci propadli výsledkově a částečně i herně a navíc se jich z turnaje vrátilo několik zraněných. S touto krizí jsme se potýkali celé září. Zhruba od začátku října začala naše výkonost vstoupat a vrchol přišel v druhém poločase utkání s Příbramí, kde jsme byli kvalitnímu týmu vyrovnaným soupeřem.

O elitní žákovské skupině a rozdílech oproti skupině „B“

Největší rozdíly jsou jednoznačně ve kvalitě ostatních týmů. V „béčkové“ skupině jsme odehráli maximálně pět těžkých utkání za půl sezónu. Letos je každý zápas velice těžký, ale pro růst kluků je to jenom dobře.

O nejtěžším podzimním soupeři

Zápasy se Spartou byly vůbec ty nejtěžší. A právě v těchto utkání se kluci mohli nejvíce učit.

O hře baníkovského týmu

Těšilo mě, že i za nepříznivého stavu kluci bojovali do konce každého utkání. To byl v loni náš největší problém.

O nejlepších hráčích podzimu Dlouhodobě je to Ondra Štursa. Milým překvapením podzimu byly výkony Dana Dvořáka. Dobře se ukázali nově příchozí kluci jako Burda, Deme. Zapadli do týmu bez problémů.

O nadcházející zimní přípravě

Přípravu startujeme pátého ledna. Máme v plánu osm přípravných zápasů. Budeme se připravovat čtyřikrát týdně v domácích podmínkách.

O cílech do jarní části soutěže

Cíl je pokusit se vyhnout baráži. Což si myslíme, že v silách týmu je.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner