František Krejčí (U14): Na jaře chceme hrát důstojnější roli

 
František Krejčí (U14): Na jaře chceme hrát důstojnější roli
 
ne 14.12., Jan Kašpar

S o k o l o v – Podzimní boje v první polovině sezony jsou minulostí a na sklonku roku je čas pro rekapitulaci posledních měsíců. Tentokrát se podíváme na podzim pohledem žákovského týmu Baníku v kategorii U14. Trenér František Krejčí mluví o naplnění či nenaplnění předsezónních ambicí, průběhu podzimu a mnohém dalším.

Baníkovci U14 se letos poprvé představili v elitní skupině žákovské ligy. V těžké konkurenci je sokolovský tým na posledním místě dvanáctičlenné tabulky. Baník nasbíral zatím pět bodů a na předposlední Duklu Praha ztrácí bodů dvanáct. Před začátkem jarní části sezony se však body anulují a opět se bude hrát dvoukolovým systémem, ovšem týmy budou rozděleny do dvou skupin (horní – 1. až 6. místo o vítězství v lize a týmy na 7. až 12. místě o udržení). Po odehrání jarních zápasů se poslední dva týmy „sokolovské“ skupiny budou muset o své setrvání v soutěži poprat v baráži.

Trenér František Krejčí hodnotí podzim týmu U14:

O předsezónních očekáváních a jejich naplnění

Nešlo tak ani o očekávání, spíše to byla „natěšenost“ na soupeře v elitní skupině žákovské ligy. Většinu soupeřů jsme samozřejmě neznali. Věděli jsme ale, že to bude těžké. Skutečnost předčila očekávání. Odehráli jsme celkem osmnáct podzimních zápasů a lze konstatovat, že první třetinu jsme byli v roli „otloukánka“, protože jsme propadali ve všech činnostech. Ssnadno jsme inkasovali a naopak jen stěží jsme se dostávali ke vstřelení branky. Postupem času se naše hra zlepšovala, dokázali jsme některé soupeře z popředí tabulky i přehrávat. Vítězná utkání tak přišla v závěru podzimu. V tabulce jsme poslední, získali jsme ale zkušenosti, že se s většinou soupeřů dá hrát a je to jen otázka herní disciplíny, maximálního nasazení a v neposlední řadě také zlepšení v proměňování šancí.

O průběhu podzimu a výkonech týmu

Cílem této věkové kategorie je po přechodu z mladších žáků zvládnout velké hřiště s jedenácti hráči. Také nejsou rozhodně cílem výsledky utkání, ale hlavně to, abychom zkoušeli hráče na různých postech, kde budou nejlépe růst a kde budou přínosem pro tým. Většina hráčů si tak vyzkoušela hru v různých pozicích na hřišti.

O elitní žákovské skupině a rozdílech oproti skupině „B“

Hlavní rozdíl je v rychlosti v práci s míčem, v herní kvalitě soupeřů a v jejich tlaku na míč. My jsme míč pod tlakem soupeře často ztráceli. V této soutěži nenajdete slabého soupeře. Všichni agresivně napadají a hlavně ze začátku jsme s tím měli obrovské problémy.

O nejtěžším podzimním soupeři

V úvodní třetině podzimu nás jasně přehrávala všechna mužstva. Asi největší fotbalovou kvalitou ale disponují pražská „S“. V úvodním zápase jsme od Sparty doma dostali jedenáct branek a to k nám byl soupeř ještě milosrdný. Náš výkonnostní posun byl patrný pak v odvetě na Strahově, kde jsme v poločase prohrávali o jednu branku a v úvodu druhého poločasu jsme několikrát zahrozili. Konečných 0:4 bylo asi nakonec spravedlivým vyjádřením toho, co se dělo na hřišti. Velkou kvalitou disponuje také vršovická Slavie. Tam jsme byli pod obrovským tlakem, ale dokázali jsme ale v prvním poločase dát dvě branky a zaskočit výborného soupeře. Nicméně v druhém poločase dokázal své kvality a obrátil vývoj skóre a zaslouženě zvítězil.

O hře baníkovského týmu

Po celou dobu jsme se snažili klukům vštípit, že odkopáváním míčů, i když jsou pod tlakem, se nic nenaučí. Snažili jsme se držet míč na kopačkách a tam pak bylo hodně ztrát, z kterých soupeř těžil a dával i branky. Proto mě překvapilo, že kluci nakonec v druhé polovině podzimu dokázali už výborně kombinovat a když se pak v komentářích soupeřů na náš herní projev objevilo, že jsme výborně kombinovali a byli silní na míči, tak nemohlo být nic příjemnějšího a povzbuzujícího. Například Příbram je známá svou rychlou a kvalitní kombinační hrou a my jsme tohoto soupeře dokázali v druhém utkání místy přehrávat a nakonec poměrně vysoko porazit. Nutno podotknout, že jsme od tohoto týmu inkasovali v prvním utkání devět branek. Jsem příjemně překvapen z toho, jak rychle kluci zvládli to, že my musíme být ti aktivní i když jsme ze začátku soutěže byli za to „trestáni“. Že bych byl z něčeho zklamán, to bych asi ani neřekl. Snad jen přístup některých hráčů není takový, jaký očekávám. Také bylo určitě těžké se vyrovnat se čtrnácti porážkami v řadě, když jsme byli zvyklí dříve hrát na špici tabulky. Frustrace v týmu byla občas cítit..

O nejlepších hráčích podzimu

Nechci příliš vyzvedávat jednotlivce. Přesto zmíním především dva hráče. Obrovským přínosem pro nás byl příchod Karla Žiláka. V každém zápase byl přínosem a pro kluky vzorem toho, jak nedat nic zadarmo. Kromě fotbalové kvality, má obrovskou chuť hrát, i když ze začátku taky občas míče zbytečně odkopával. Pár věcí jsme si vysvětlili a dnes je z něj hráč, který se snaží téměř vždy řešit situace konstruktivně a nutno podotknout že i úspěšně. Úměrně s tím roste i jeho sebevědomí. Dalším hráčem, kterého zmíním, je kapitán týmu Lukáš Václavík. Jeho hra má ovšem dvě polohy. První je skutečnost, že je naším jednoznačně nejproduktivnějším hráčem. Druhou je fakt, že má v sobě obrovské rezervy. Má v sobě potenciál, který musíme rozvíjet, což se zatím nedaří a je to jeden z mých osobních cílů pro zimní přípravu a pro jarní část soutěže. Jeho chybou je, že se občas málo soustředí na hru a občas také špatně vnímá herní situace. Většinou se snaží soupeře přetlačit a málo spolupracuje s týmem. Nutno ovšem podotknout, že důvodem, proč se snaží vzít často vše na sebe, je fakt, že chybí podpora krajních obránců, kteří útočnou fázi v podstatě nedoplňují. Nebo na můj vkus velmi málo. To jeden z cílů pro další období. Velký potenciál má v sobě Sláva Strmiska, stále však hledáme ten nejlepší post pro jeho osobní herní rozvoj a také pro co nejlepší uplatnění v týmu. Velkou pomocí byl vždy, když nastoupil, Wolfi Dotzauer, který celý podzim odehrál v U15, ale do zimní přípravy už se zapojí naplno s námi. Dvojice hráčů Filip Veverka a Kuba Rustler odehráli většinou výborné zápasy, ale občas také docela „vyhořeli“. Tak tomu bylo i u převážné většiny ostatních hráčů, kteří dokázali odehrát slušné zápasy, aby vzápětí v dalším naopak propadli.

O nadcházející zimní přípravě

Na zimní přípravu se moc těším. Víme, kde nás tlačí bota a na co se soustředit. Tým se podařilo slušně doplnit novými hráči a bude tak větší konkurence v týmu. Ta vždycky posouvá tým směrem kupředu. Čeká nás klasická zimní příprava, musíme se zlepšit téměř ve všem. Také nás čeká několik kvalitních soupeřů. Zimní přípravu zahájí 21 hráčů a 4 brankáři. Někdy v polovině února bude tým „zeštíhlen“ na 18 až 19 hráčů a 2 až 3 brankáře. Na závěr zimní přípravy si dáme krátké soustředění, kde se zaměříme na standartní situace, prohloubení taktických prvků a cílem je také „teambuilding“.

O cílech do jarní části soutěže

Zde jsou cíle už trochu konkrétnější. Chceme hrát rozhodně důstojnější roli než na podzim. Tým se ale už musí trochu stabilizovat a připravit tak, aby byl schopen za půl roku ve sledované kategorii U15 obstát v obtížně konkurenci. Všichni věříme, že se v tomto soutěžním ročníku nejvyšší soutěž podaří udržet. Přesto, že jsme většinou utkání prohráli, tak si myslím, že je dobře hrát tuto elitní skupinu, která hráče i nás trenéry nutí pracovat na maximum. To je taky ale jediná správná cesta!


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner