A znovu napříč republikou. Baníkovci tentokrát míří do Třince

 
A znovu napříč republikou. Baníkovci tentokrát míří do Třince
 
pá 31.10., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Fotbalisté Baníku si tento podzim rozhodně na nedostatek cestování stěžovat nemohou, neboť třikrát zamíří do Slezska. V Karviné už sokolovští hráči byli, nyní jedou do Třince a za čtrnáct dní do Opavy. První listopadový den je čeká soupeř, který dva měsíce nezvítězil. Baníkovci se však narozdíl od utkání v Karviné nechtějí vracet s prázdnou a v Třinci chtějí navázat na domácí vítězství s Mostem.

Baník: Stále na dostřel špičce ligy

Díky vítěznému hornickému derby s Baníkem Most stoupl počet získaných bodů na dvacet (bilance 6-2-4). Po dvanácti odehraných kolech tak baníkovci zaujímají 5. místo a na vedoucí Olomouc ztrácí pět bodů. Marek Červenka má na kontě 7 gólů a společně s olomouckým Plškem vede tabulku střelců. V posledním kole však musel kvůli zraněnému kotníku střídat. Celé utkání naopak odchytal Jaroslav Belaň a vychytaná nula byla už jeho čtvrtá v tomto ročníku FNL.

Třinec: Po dobrém startu přišel útlum

Oceláři začali novou sezónu povedeným způsobem. V úvodních šesti kolech prohráli pouze jednou. Jenže poté přišlo zcela opačné období a tým vedený Markem Kalivodou už dva měsíce nevyhrál. Poslední zisk tří bodů se datuje k 29. srpnu, kdy třinečtí fotbalisté v rámci 5. kola zvítězili v Ústí nad Labem. Od té doby Slezané třikrát remizovali a čtyřikrát odešli poraženi, včetně minulého kola, kdy podlehli 1:3 ve Varnsdorfu.

Aktuálně se Třinec nachází se třinácti body na 13. příčce druholigové tabulky. Náš sobotní soupeř, který více boduje venku než doma, nastřílel stejný počet branek jako my (18), ale inkasoval o deset gólů více.

Kostra třineckého týmu je řadu let stejná. Nalezneme v ní spoustu osvědčených jmen jako Bruk, Malíř, Joukl, Ceplák, Hupka či Lisický, kteří jsou doplněni jak zkušenými Palečkem, Smetanou a Vomáčkou, tak i mladými Dedičem a Velnerem.

Statistiky

Oba týmy se ve Fotbalové národní lize potkávají osmou sezónu. V dosavadních čtrnácti vzájemných zápasech se Baník radoval z výhry šestkrát, Třinec třikrát. Pět zápasů skončilo nerozhodně. V minulém ročníku dokázali baníkovci na půdě soupeře uspět 2:1, odveta na západě Čech skončila 0:0.

Sestavy z 12. kola FNL:

Třinec (ve Varnsdorfu 1:3): Rohel – Velner, Matoušek, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň – Kundrátek (46. Malíř), Hupka, Ceplák (66. Málek), Joukl – Smetana (66. Dedič)

Baník (s Mostem 2:0): Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Čada, Machek – Vaněček (76. Dřížďal), Dvořák II., Pouček – Červenka (32. Šamánek)

Sestavy z posledního vzájemného zápasu: 16.11.2013 Baník - Třinec 0:0

Baník: Krbeček – Vondráček (84. Jankovský), Hruška, Hofmann, Dřížďal – Čada, Kobylík – Blažek (60. Machek), Dvořák II. (60. Ivasko), Vaněček – Šamánek

Třinec: Bruk – Velner, Malík, Čelůstka, Matoušek – Malíř (79. Joukl), Hupka, Ceplák, Rekish – Gulajev (88. Málek), Juřena (74. Gavlák)

ZÁPAS 13. KOLA FOTBALOVÉ LIGY ZAČÍNÁ NA STADIONU RUDOLFA LABAJE V SOBOTU 1. LISTOPADU V 10:15.


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner