Standa Hofmann: V poklidu jsme si došli pro vítězství

 
Standa Hofmann: V poklidu jsme si došli pro vítězství
 
ne 26.10., Jan Kašpar

S o k o l o v – Hornické derby je už minulostí, ovšem sokolovští fanoušci na něj jistě budou vzpomínat v dobrém. Náš tým totiž v sobotu porazil Most 2:0 a z 12. kola Fotbalové národní ligy vytěžil maximum bodů. U hladkého vítězství nad trápícími se Severočechy byl i odchovanec mosteckého fotbalu, jenž nyní hájí barvy sokolovského Baníku. Střední obránce Stanislav Hofmann ve spolupráci s kolegou ze stoperské dvojice Zbyňkem Vondráčkem uhlídal mostecké útočníky a po zápase nad svým bývalým klubem tak měl důvod ke spokojenosti.

Urostlému stoperovi se sobotní utkání hodnotilo velmi dobře. „Těžké utkání, těžký terén. Myslím ale, že od začátku jsme měli utkání pod kontrolou. Rychle jsme si vypracovali šanci a dali branku,“ komentuje Stanislav Hofmann povedený úvod Sokolova do utkání. Do vedení totiž poslal svůj tým už v páté minutě domácí David Vaněček.

“Hosté měli vlastně jedinou šanci, kdy Jirka Mlika hlavičkoval těsně vedle zadní tyče. Jinak jsme je ale nepustili k ničemu. Drželi jsme balon, měli spoustu příležitostí a mohlo to skončit větším rozdílem. Sice je to jen 2:0, ale jsme určitě rádi, že jsme to zvládli,“ říká čtyřiadvacetiletý obránce.

Druhou branku Baníku přidal ve druhém poločase David Čada a bylo rozhodnuto. Sokolovská obrana navíc fungovala spolehlivě a udržela čisté konto. “V obraně to šlapalo. Útočníci Mlika i Procházka jsou hráči především do vápna, kteří jsou nebezpeční při centrovaných balonech. K těm jsme je ale prakticky nepustili, takže to měli hodně těžké. Souboje s nimi byly nepříjemné, ale dokázali jsme je uhlídat,“ glosuje Hofmann čtvrtou nulu Baníku v sezoně.

Přesto ale měl drobné výhrady ke svému výkonu. “Nezačal jsem úplně dobře. Zkraje utkání jsem dvakrát uklouzl, takže jsem se do toho dostával pomaleji. Postupem času to bylo lepší a lepší,“ myslí si.

Hofmann je odchovancem Mostu a v sobotu se tak znovu postavil proti svým bývalým barvám. “Souboje s Mostem už pro mě nijak specifické nejsou, protože většina hráčů, se kterými jsem tam působil, už za Most také nehrají. Navíc vedení, které v Mostě je, příliš nefandím, takže jsem je chtěl porazit i z tohoto důvodu. S brankářem Jardou Belaňem, který tam také dřív působil, jsme se vyhecovali a vyšlo to. Myslím, že Most je tam, kde má být,“ neskrývá stoper, jenž prošel i kádrem Slovácka, svůj názor.

Baník tedy vítězstvím 2:0 dokázal napravit porážku z minulého kola, kterou stejným výsledkem utržil v přechozím kole ve Znojmě. “Rozdíl mezi těmito zápasy byl určitě v soupeřích. Znojmo je úplně někde jinde než Most. I ve Znojmě jsme hráli dobře, měli nějaké šance, ale nepodařilo se nám je proměnit. Proti Mostu jsme měli spoustu příležitostí a dali jsme dvě branky a v poklidu zvítězili,“ porovnává Hofmann poslední dvě utkání Baníku.

Spolu se svými spoluhráči jej nyní čeká další venkovní anabáze. Ke 13. kolu FNL jedou baníkovci do dalekého Třince. “Je to nevyzpytatelný soupeř s kolísavými výsledky. Mně osobně se v Třinci vždy docela dařilo, takže doufám, že navážeme na výsledek proti Mostu. Jedeme tam vyhrát a chceme se dotáhnout na úplnou špičku tabulky,“ hlásí jednoznačně Stanislav Hofmann.


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner