Daniel Šmejkal: Znojmo je pro mě jedním z favoritů ligy

 
Daniel Šmejkal: Znojmo je pro mě jedním z favoritů ligy
 
so 18.10., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Druholigové A mužstvo má před sebou další dlouhou cestu. V neděli odpoledne nastoupí v jihomoravském Znojmě proti tamnímu exligovému celku. Po domácím souboji s Frýdkem-Místkem čeká tým Daniela Šmejkala odlišný soupeř, a to jeden z favoritů soutěže.

Baníkovci neponechají nic náhodě a do dějiště zápasu vyrazí s jednodenním předstihem. "V sobotu dopoledne nás čeká předzápasový trénink, po něm společný oběd a pak už čtyři sta kilometrová cesta do Znojma, kde také budeme spát. Pojedeme přes dálnici D1, která je v rekonstrukci, a tak se chceme vyhnout případným komplikacím," říká o cestovním plánu sokolovský trenér.

Ve Znojmě nebude čekat fotbalisty Baníku snadná práce. Přestože Moravané doma ještě nevyhráli, kvalita jejich kádru je nesporná. "Musím říct, že pro mne je Znojmo jedním z favoritů tohoto ročníku. Také nevidím problém v tom, že doma ještě nevyhráli, nemůžeme se tím uspokojovat. Znojmo disponuje širokým a kvalitním kádrem a výraznými individualitami. Půjde o těžký zápas a úplně jiný, než jakým bylo utkání s Frýdkem," povídá o soupeři Daniel Šmejkal.

Jsou tomu čtyři roky, co obránce Jakub Blažek vstřelil svůj první druholigový gól. Stalo se tak právě ve Znojmě při výhře 5:2. I odchovanec Baníku má před Znojmem respekt. "Znojmo má dobrý mančaft. I po sestupu z ligy si dokázali udržet osu týmu. Bude to těžké utkání, ve Fotbalové národní lize ale může kdokoliv porazit kohokoliv. Jedeme tam určitě bojovat," řekl pro web FNL.


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner